loading content..

PRÍBEH KOŠELE

GANT UVÁDZA KOŠEĽU DIAMOND G

O nadčasovom univerzitnom štýle Ivy League my v GANTe už niečo vieme. Koniec koncov klasickú košeľu so zapínaním button-down zdokonaľujeme vyše 60 rokov. Pre neho či pre ňu, formálna či ležérna, každá z nich ponúka dokonalý strih a detaily, ktoré GANT tak preslávili. Rad košieľ Diamond G sa inšpiruje históriou našej značky. Vtedy zákazníci vyhľadávali košele so symbolom diamantu – vedeli totiž, že ide o košele GANT a že sú zárukou tej najvyššej kvality.

Na špeciálne príležitosti by mala mať každá žena malé čierne šaty. Na všedné dni však potrebujete jediné – dokonalú bielu košeľu. Preto sme vytvorili kolekciu košieľ Diamond G, ktorú ponúkneme našim zákazníkom od 3. septembra 2015.

01 ZROD

Košele GANT Diamond G vzdávajú poctu histórii značky GANT. Zakladateľ značky - Bernard Gantmacher bol v časti Manhattanu zvanej Garment District, kde sa sústredila celá textilná výroba, známy ako expert na košeľové goliere. Tam tiež Bernard spoznal svoju budúcu manželku, ktorá bola pre zmenu odborníčkou na košeľové gombíky. Zrod značky GANT tak na seba nenechal dlho čakať – presnejšie do roku 1949. Od tých čias je košeľa ozajstným srdcom značky.

02 DNA KOŠELE

Košele sú pre nás zásadným artiklom. Predstavujú základné kamene každého moderného šatníka a v našom prípade tiež zosobňujú naše korene. Šitím košieľ sa zaoberáme už od roku 1949. Košele sú hlboko zakorenené v návrhárskej DNA našej značky a stále ich šijeme rovnako – s dôrazom na detail. Jediný rozdiel je v tom, že okrem bielej si dnes môžete vybrať z množstva ďalších farieb.

03 INŠPIRÁCIA A ÚSPECH.

Inšpiráciou nám boli začiatky našej značky, kedy symbol diamantu na našich odevoch zákazníkom signalizoval, že kupujú pravú kvalitu značky GANT. Kvalitu s diamantovým G. Košeľa pre nás neznamená len to, čím sa v GANTe zaoberáme. Je súčasťou našej identity. Na začiatku sme šili košele a úspech prišiel preto, lebo sme v tom boli lepší než ostatní.

04 GANTOVSKÉ INOVÁCIE

Kľúčovú úlohu v zdokonaľovaní košieľ pre účely dnešného hektického sveta hrali rozmanité inovatívne metódy a technológie. Pútko na chrbte, perfektný golier, dvojitý záhyb na chrbte a tretí gombík na zadnej goliera nechýbajú ani košeliam Diamond G. Všetky gombíky sa starostlivo prišívajú unikátnou technikou, vďaka ktorej zaručene neodpadnú. Košeľa tak pretrvá celé dekády.

05 MANŽETY

Od prešitia až po gombíky – každý prvok je do detailu premyslený.

 

 

 

 

 

 

06 TKANINA

Oxfordské košele našej značky sú ušité z najjemnejšej egyptskej bavlny.

07 LOCKER LOOP

Pútko na chrbte, vďaka ktorému sa vám košeľa v šatni nepokrčí. V minulosti pútko dokonca hralo úlohu v milostnom živote študentov univerzít Ivy League. Keď bol chlapec zadaný, pútko z košele odstrihol. A jeho priateľka zasa na oplátku nosila jeho šál.

08 BOXOVÝ ZÁHYB

Medzi ďalšie typické znaky košele značky GANT patrí dvojitý záhyb na chrbte, ktorý poskytuje voľnejší pohyb pri nosení.

09 GOMBÍK Č.3

Tento gombík na zadnej strane goliera zabráni pretáčaniu kravaty a nežiaducemu zdvíhaniu goliera.

THEY CHANGED THE WORLD.
NOT THE SHIRT.

5 talentovaných

ZMENILI SVET. ALE KOŠEĽU NIE.

Sú to inovátori s vášňou v srdci. Hovoríme im moderní priekopníci. Oni však hovoria, že jednoducho len robia to, čo ich baví. Od oceňovanej poetky po zapáleného ochrancu amazonských pralesov. Títo americkí vizionári na poli umenia, zdravotníctva a životného prostredia zostávajú napriek svojim úspechom skromní, odvážne však kráčajú v ústrety novým výzvam. Dokázali zmeniť náš pohlaď na okolitý svet. Tak ako to dokázal Bernard Gantmacher v roku 1949 so svojím jedinečným zápalom pre šitie košieľ. Vlastne si tak vravíme, že by u nás v GANTe všetci títo priekopníci skvele zapadli.

George Weiner (32 rokov)

Zakladateľ neziskovej organizácie Whole Whale.com

SPOJITOSŤ S IVY LEAGUE
University of Pennsylvania: Bakalársky titul z politických vied a environmentalistiky (2001-2005)

BIO
George Weiner je zakladateľom Whole Whale, digitálnej agentúry prinášajúcej revolúciu do amerického neziskového sektoru.

AKO ZMENIL SVET

Organizácia Whole Whale prenáša internetové stratégie a znalosti zo súkromného sektoru a pomáha ich aplikovať dobročinným organizáciám. Svojím zápalom pre dobrou vec pomohol mnohým neziskovým organizáciám presadiť sa.

STÁLE SA JE ČO UČIŤ
„Polčas rozpadu ľudských vedomostí je šesť mesiacov. To znamená, že najcennejšie nie je to, čo sme namemorovali z kníh, ale to, čo nás posúva ďalej.“

Jennifer Staple-Clark (33 rokov)

Zakladateľka neziskovej organizácie Unite for Sight

SPOJITOSŤ S IVY LEAGUE
Yale: Bakalársky titul z dvojodboru biológie a antropológie (1998-2003)

BIO
Jennifer Staple-Clark je zakladateľkou neziskovej organizácie Unite for Sight, ktorá zaisťuje oftalmologickú starostlivosť pre znevýhodnených pacientov po celom svete.

AKO ZMENILA SVET
Jej oceňovaná organizácia pomohla už takmer 2 miliónom ľudí na celej planéte. Dokázali zaobstarať finančné prostriedky na operácie navracajúce zrak pre vyše 85 000 osôb.

STÁLE SA JE ČO UČIŤ
„Vždy som robila veci s elánom. Na Yale som stretla mnoho ľudí, ktorí moju vášeň zdieľali a chceli zmeniť svet.“

Tracy K. Smith (42 rokov)

Poetka, pedagogička a laureátka Pullitzerovej ceny (2012)

SPOJITOSŤ S IVY LEAGUE
Bakalársky titul z poézie (1990-1994) a Columbia: Magistra umenia v odbore kreatívneho písania (1995-1997)

BIO
V roku 2012 sa Tracy K. Smith stala treťou afro-američankou, ktorá získala Pullitzerovu cenu za poéziu. Ocenená bola za svoju zbierku Life on Mars (Život na Marse). Od roku 2005 vyučuje kreatívne písanie na Princentonskej univerzite.

AKO ZMENILA SVET
Či už prednáša študentom či oslovuje čitateľov svojich kníh, dokázala zmeniť spôsob, akým ľudia vnímajú okolitý svet. Denník The New York Times ju v recenzii jej zbierky označil za „poetku s širokým záberom a veľkými ambíciami“.

STÁLE SA JE ČO UČIŤ
„Svet, v ktorom žijeme a jazyk, prostredníctvom ktorého komunikujeme, sú hnané vonkajšími nárokmi a snahou o viditeľný úspech. Poézia vás núti o veciach rozmýšľať oveľa komplexnejšie a pokladať si otázky, na ktoré zrejme neexistuje odpoveď.“

Mark J. Plotkin (59 rokov)

Etnobotanik a vedec v odbore skúmania rastlín, expert na ekosystém dažďových pralesov

SPOJITOSŤ S IVY LEAGUE
Yale: Magisterský titul z lesníctva (1979-1981)

BIO
Mark J. Plotkin zasvetil svoju kariéru štúdiu fauny a flóry juhoamerickej Amazónie. Je odborníkom na ekosystém dažďových pralesov a zástancom ich záchrany.

AKO ZMENIL SVET
Plotkin je prednou osobnosťou oboru etnobotaniky a spoluzakladateľom a predsedom neziskovej organizácie Amazon Conservation Team, ktorá tvárou v tvár masívnemu odlesňovaniu a prenikaniu modernej kultúry spolupracuje s domorodými kmeňmi na zachovaní tradičných znalostí o pralese.

STÁLE SA JE ČO UČIŤ
„Či som pripravený opustiť svoje aktivity a tráviť dôchodok na golfovom ihrisku? Samozrejme že nie. Stále prahnem po vedení.“

Natvar Bhavsar (80 rokov)

Maliar abstraktného expresionizmu a predstaviteľ techniky farebných polí (color-field painting)

SPOJITOSŤ S IVY LEAGUE
University of Pennsylvania: Magister umenia z dizajnu (1961-1965)

BIO
Jeden z význačných svetových abstraktných maliarov. Pomohol zmeniť spôsob, akým ľudia vnímajú umenie aj jeho autorov. Po takmer 60 rokov tento Američan indického pôvodu prelamoval konvenčné poňatie plátna prostredníctvom svojich malieb tvorených technikou farebných polí.

AKO ZMENIL SVET
Unikátna metóda jeho práce i multikultúrna povaha jeho diel z neho urobili priekopníka, ktorý prešliapal cestičku generáciám svojich nasledovníkov.

STÁLE SA JE ČO UČIŤ
„Inovácie nie sú cieľ. Sú len začiatok.“

AUTHENTIC. INNOVATIVE. PASSIONATE.

ZOZNAM OBCHODOV

DOBRE VYZERAŤ, ALEBO SA DOBRE CÍTIŤ? PREČO NIE OBE NARAZ?

KOŠELE ZNAČKY GANT SME ZDOKONAĽOVALI PO DESAŤROČIA.
VÝSLEDKOM JE VOĽNOSŤ POHYBU A DOKONALÝ STRIH.

Košele z radu GANT Diamond G sú dostupné v ležérnej verzii oxfordskej tkaniny PERFECT OXFORD, ako aj v jej elegantnejšej luxusnej verzii PINPOINT OXFORD. Na výber je z celej škály farieb od klasickej bielej a modrej cez preppy žltú až po ružovú.

KOŠELE JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ VO VYBRANÝCH PREDAJNIACH GANT.
ICH ZOZNAM NÁJDETE NIŽŠIE.