Blog - - Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

2023 szeptember 12.

Eliška Hudcová

Křížový vrch vás se svými 408 m nad mořem rozhodně svou výškou neuchvátí. Je to ale naprosto kouzelné místo v nitru národního parku, kam fotografové jezdí cvakat východy a západy slunce. Právě na Křížovém vrchu vznikla celá řada krásných fotografií, které zdobí nejednu pohlednici z Českosaského Švýcarska. Je odtud totiž skvělý rozhled na všechny světové strany. Výhledům dominuje proslulý Růžovský vrch a Studený vrch, ale při dobré viditelnosti uvidíte až k sousedům do Německa. Svůj název dostal Křížový vrch podle dřevěného kříže, který na kopci stojí.

Pokud na fotografování moc nejste a máte s sebou třeba své malé ratolesti, určitě si nenechte ujít zábavné hledání trpaslíků na nedaleké Trpasličí skále. Objevit všech 7 trpaslíků vytesaných do skály není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dalším krásným vyhlídkovým místem je třeba i zřícenina hradu Falkenštejn, která vám díky nově instalovaným schodům nabídne pohodlnou procházku mezi skálami.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete v Rynarticích u Zámečku, odkud vás čeká pouhých 500 m pěšky (1 km tam i zpět) do mírného kopce. Pokud se vydáte k Trpasličí skále, počítejte s necelým kilometrem po hlavní silnici směrem k Jetřichovicím. Skála je docela nenápadná, takže mějte oči na stopkách.

                                Časová náročnost

Na návštěvu Křížového vrchu vám bude stačit slabá hodinka. Nejkrásnější fotky vznikají před východem slunce, který krajině dodává romantický ráz a před jeho západem, kdy se krajina halí do zlatavého hávu. I po lesním požáru v Českém Švýcarsku je toto místo přístupné bez omezení.

                                Finanční náročnost

Parkování v Rynarticích u Zámečku je zdarma, stejně tak jako přístup na Křížovou horu, příp. Trpasličí skálu.

INSPIRÁCIÓK

Inspirálódjon a Peak Performance kollekció ízelítőjéből Eliška Hudcová influencer segítségével

Nem újdonság az influencer és kalandor Eliška Hudcová vagy Timetofit (ahogyan az Instagramról ismerhető) szenvedélye a Peak Performance iránt. Milyen termékeket választott legutóbbi útjára, amikor meglátogatta kedvenc országát Norvégiát?

Inspirálódjon a DIESEL kollekció ízelítőjéből Barbora Miklová influencer segítségével

Egyre több rajongója van a DIESEL márkának, közéjük tartozik Barbora Miklová influencer és egykori teniszező is. Mely darabok nyerték el tetszését?

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

Induljunk a Roklanský-patak völgyébe. #traveltips

A kirándulási tippekből sosem elég, legyen szó természetjárásról, szórakozásról, felfedezésről vagy pihenésről. #traveltips sorozatunkban ezúttal inspirációt hozunk, hogy mit érdemes megnézni a Šumava régió egyik legszebb völgyében!

9 alapdarab a gardróbjába. Önnek megvannak?

Kipróbáltuk, hogyan boldogulhatunk kevéssel. Önnek nincs más dolga, mint beszerezi ezt a 9 minőségi darabot, és elbúcsúzhat a túltömött ruhatártól vagy utazóbőröndtől.

Bemutatjuk a nem túl messzi Madeira legvarázslatosabb zugait

Szeretne túrázós nyaralásra menni, ahol lélegzetelállító pillanatokat élhet át? Akkor Madeira a megfelelő választás. Jöjjön velünk, és fedezze fel a legvarázslatosabb helyeket, amelyeket semmiképpen sem szabad kihagynia ezen a szigeten.