Blog - - Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

12. september 2023

Eliška Hudcová

Křížový vrch vás se svými 408 m nad mořem rozhodně svou výškou neuchvátí. Je to ale naprosto kouzelné místo v nitru národního parku, kam fotografové jezdí cvakat východy a západy slunce. Právě na Křížovém vrchu vznikla celá řada krásných fotografií, které zdobí nejednu pohlednici z Českosaského Švýcarska. Je odtud totiž skvělý rozhled na všechny světové strany. Výhledům dominuje proslulý Růžovský vrch a Studený vrch, ale při dobré viditelnosti uvidíte až k sousedům do Německa. Svůj název dostal Křížový vrch podle dřevěného kříže, který na kopci stojí.

Pokud na fotografování moc nejste a máte s sebou třeba své malé ratolesti, určitě si nenechte ujít zábavné hledání trpaslíků na nedaleké Trpasličí skále. Objevit všech 7 trpaslíků vytesaných do skály není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dalším krásným vyhlídkovým místem je třeba i zřícenina hradu Falkenštejn, která vám díky nově instalovaným schodům nabídne pohodlnou procházku mezi skálami.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete v Rynarticích u Zámečku, odkud vás čeká pouhých 500 m pěšky (1 km tam i zpět) do mírného kopce. Pokud se vydáte k Trpasličí skále, počítejte s necelým kilometrem po hlavní silnici směrem k Jetřichovicím. Skála je docela nenápadná, takže mějte oči na stopkách.

                                Časová náročnost

Na návštěvu Křížového vrchu vám bude stačit slabá hodinka. Nejkrásnější fotky vznikají před východem slunce, který krajině dodává romantický ráz a před jeho západem, kdy se krajina halí do zlatavého hávu. I po lesním požáru v Českém Švýcarsku je toto místo přístupné bez omezení.

                                Finanční náročnost

Parkování v Rynarticích u Zámečku je zdarma, stejně tak jako přístup na Křížovou horu, příp. Trpasličí skálu.

INŠPIRÁCIE

Inšpirujte sa výberom z kolekcie Peak Performance u influencerky Elišky Hudcovej

Vášeň influencerky a dobrodružky Elišky Hudcovej alebo Timetofit, ako ju môžete poznať z Instagramu, pre Peak Performance nie je žiadnou novinkou. Aké produkty zvolila na svoju nedávnu cestu do obľúbeného Nórska?

Inšpirujte sa výberom z kolekcie DIESEL u influencerky Barbory Miklovej

Značka DIESEL má čoraz viac fanúšikov a medzi nich už patrí aj influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová. Ktoré kúsky u nej víťazia?

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

Poďme do údolia Roklanského potoka #traveltips

Tipov na výlety, či už za prírodou, zábavou, poznaním alebo odpočinkom, nie je nikdy dosť. V našom seriáli #traveltips vám prinášame tentoraz inšpiráciu, kam sa vydať do jedného z najkrajších šumavských údolí!

9 základných kúskov do vášho šatníka. Máte ich?

Vyskúšali sme, ako si vystačiť s málom. Stačí si zaistiť týchto 9 kvalitných kúskov a dať zbohom prepchanému šatníku aj kufra na cesty.

Predstavujeme vám tie najkúzelnejšie zákutia neďalekej Madeiry

Chcete vyraziť na turistickejšiu dovolenku, ktorá bude obsahovať dych vyrážajúce momenty? Madeira je tou správnou voľbou. Poďte s nami preskúmať tie najmagickejšie miesta, ktoré by vám na tomto ostrove rozhodne nemali uniknúť.