Blog - - Na tyto materiály vsaďte v letních dnech

Na tyto materiály vsaďte v letních dnech

Horko je často vysilující, naštěstí však existují materiály, díky kterým parné letní dny zvládnete s grácií. Které jsou ty „správné“?

21. června 2023

Lucie Červinková

                                BAVLNA

Bavlna je jedním z nejčastěji používaných přírodních materiálů k výrobě oděvů. Skvěle absorbuje vlhkost, je prodyšná, pevná a dobře se pere. Pozor však na velké zastoupení polyesteru, které zjistíte na štítku oděvu. Tato umělá látka je jako igelit, nevětrá a neabsorbuje, což přes léto nikdo z nás neocení. Samozřejmě, že většina oblečení v dnešní době obsahuje alespoň malou příměs polyesteru, to je naprosto v pořádku a žádoucí (oblečení se nám díky němu lépe přizpůsobuje). Pokud ale ve složení figuruje jako základní látka, takovému oblečení se v létě spíše vyhněte. U bavlny tedy platí: "Číst důkladně štítky na oblečení!"

                                LEN

Lehký a vzdušný len je pro parné letí dny jako stvořený. Jde o jeden z nejlehčích a zároveň nejpevnějších přírodních materiálů, který má v letních kolekcích nezastupitelné místo. Malou nevýhodou je ovšem jeho mačkavost, která je ale pro lněné oblečení charakteristická. Kdyby se látka nemačkala, něco není v pořádku a pravděpodobně se nejedná o len. Na léto je určitě lepší pořizovat si lněné košile, než ty z umělého hedvábí. Dobrou volbou na horké dny jsou i lněné kalhoty. 

                                HEDVÁBÍ

Ačkoliv si spousta lidí myslí, že hedvábí není ideálním materiálem na léto, opak je pravdou. Jeho lehčí a jemnější varianta z přírodního vlákna je příjemná na dotek a dokonce má schopnost chladit. ALE! Při volbě hedvábného oblečení je dobré mít  vždy na paměti, že tento materiál nemá oproti předchozím tak výraznou schopnost absorpce vlhkosti. V případě pocení se tak mohou na tmavších variantách oblečení objevit jeho viditelné známky.

                                BAMBUS

Bambus se stal v posledních letech velmi populární textilií. Bambus je vysoce prodyšný a má vynikající savost. Oblečení zachytí a odvede dokonce až třikrát více vlhkosti než bavlna. Navíc je velmi jemné a příjemné na omak. Bambus má také výborné termoregulační a antibakteriální vlastnosti. Díky tomu v létě chladí a v zimě hřeje, skvěle odolává mikrobům a neutralizuje pachy. A to stále není vše, až 417krát více blokuje UV záření oproti bavlně a je vhodný pro alergiky. 

                              KONOPÍ

Látka z konopí obsahuje stejně jako ta z bambusu ochranný UV filtr. I v tomto případě jde o pevný antibakteriální a hypoalergenní materiál, který se navíc dobře udržuje v čistotě.

INSPIRACE

Elegantně i sportovně s influencerkou Carly Kirsten a značkou KARL LAGERFELD

KARL LAGERFELD je brand, kde najdete mnoho stylů. A nejen to si oblíbila také influencerka Carly Kirsten.

Inspirujte se výběrem z kolekcí Peak Performance u influencerky Elišky Hudcové

Vášeň influencerky a dobrodružky Elišky Hudcové neboli Timetofit, jak ji můžete znát z Instagramu, pro Peak Performance není žádnou novinkou. Jaké produkty zvolila na svou nedávnou cestu do oblíbeného Norska?

Inspirujte se výběrem z kolekcí DIESEL u influencerky Barbory Miklové

Značka DIESEL má čím dál více fanoušků a mezi ně již patří také influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová. Které kousky u ní vítězí?

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

9 základních kousků do vašeho šatníku. Máte je?

Vyzkoušeli jsme, jak si vystačit s málem. Stačí si zajistit těchto 9 kvalitních kousků a dát sbohem přecpanému šatníku i kufru na cesty.

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.