Blog - - Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

07. září 2023

Eliška Hudcová

Roklanské údolí je jednoznačně jedno z nejhezčích šumavských údolí. Potok s křišťálově průzračnou vodou, rozcuchané šumavské louky a mokřady, obklopené tmavým smrkovým lesem vás po pár minutách dostanou do kolen. Vede tudy vyasfaltovaná cesta, kterou si oblíbili jak pěší turisté, tak cyklisti a když napadne sníh, z údolí Roklanského potoka se stává naprosto fenomenální běžkařská trasa. Hned na začátku trasy z Modravy se nachází nouzové nocoviště, kde můžete legálně stanovat.

Přes údolí Roklanského potoka jistě půjdete, pokud se vydáváte z Modravy na Tříjezerní slať. Pokud máte dostatek času, určitě si nenechte ujít pěší okruh, který vás vezme na nejkrásnější místa v údolí.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete na Modravě, kde jsou tři velká placená parkoviště. Nejblíž to budete mít od parkoviště "most", umístěného hned naproti pivovaru Lyer. Odtud se do údolí Roklanského potoka dostanete jednoduše po pár set metrech po červeně značené trase. Stezka je asfaltová a víceméně po rovině, takže ji s přehledem zvládnou i kočárky.

                                Časová náročnost

Na rychlou návštěvu vám bude stačit 1,5 hodiny. Údolí Roklanského potoka ale není jedno z míst, kde chcete spěchat. Vyhraďte si rovnou celý den a projděte se až k Tříjezerní slati a zpět přes Rechli, nebo to vezměte na druhou stranu přes Javoří Pilu (více v sekci "Chceš vidět víc?").

                                Finanční náročnost

Parkoviště "most" na Modravě vás vyjde na 20 Kč/hod. nebo 70 Kč/den. Vše ostatní je zdarma.

INSPIRACE

Nekonečná láska Carly a značky KARL LAGERFELD

Influencerka Carly Kirsten značce KARL LAGERFELD propadla již před několika lety a tento vztah stále sympaticky roste a zesiluje. Inspirujte se jejími oblíbenými kousky na rande, večeři i volný čas.

Slaďte se s Bibiánou a Adamem Bardy v nové kolekci GANT

Styl jim rozhodně nechybí, ať už vyráží kamkoli. Bibiána a Adam jsou dvojicí, u které by se mohlo inspirovat mnoho z nás. Při svém seznámení se s aktuálními novinkami oblíbené značky GANT si vybrali fity, ze kterých bychom si měli vzít příklad do posledního detailu. Jen si přečtěte proč!

Naučte se třídit svůj šatník chytře a zároveň ekologicky

Populární metoda Marie Kondo má jistě něco do sebe, ale musíte se opravdu většiny věcí zbavit? Poradíme vám, jak na to jít jinak a zároveň doporučíme 8 kousků, kterých byste se nikdy zbavovat neměla...

Velikonoce v novém

Jsou tady Velikonoce a s nimi spojené příjemné akce strávené s vašimi blízkými. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, co si obléknout pro tyto příležitosti, v tomto článku pro vás máme tipy na tři různé outfity - od neformálního brunche až po slavnostnější oslavu nebo piknik v přírodě…

Chcete si letos užít dokonalé poslední lyžování? Vyrazte do Gruzie!

Freeridový ráj i dokonale upravené 5 kilometrové sjezdovky s dechberoucími výhledy? Vítejte na ski tripu v Gruzii...

Umění sbalit si kufry

Není „šlapání na kufry“ zrovna vaše hobby? Tady je trochu inspirace, jak vyrazit na cesty elegantně a beze stresu...