Blog - - Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

07. září 2023

Eliška Hudcová

Roklanské údolí je jednoznačně jedno z nejhezčích šumavských údolí. Potok s křišťálově průzračnou vodou, rozcuchané šumavské louky a mokřady, obklopené tmavým smrkovým lesem vás po pár minutách dostanou do kolen. Vede tudy vyasfaltovaná cesta, kterou si oblíbili jak pěší turisté, tak cyklisti a když napadne sníh, z údolí Roklanského potoka se stává naprosto fenomenální běžkařská trasa. Hned na začátku trasy z Modravy se nachází nouzové nocoviště, kde můžete legálně stanovat.

Přes údolí Roklanského potoka jistě půjdete, pokud se vydáváte z Modravy na Tříjezerní slať. Pokud máte dostatek času, určitě si nenechte ujít pěší okruh, který vás vezme na nejkrásnější místa v údolí.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete na Modravě, kde jsou tři velká placená parkoviště. Nejblíž to budete mít od parkoviště "most", umístěného hned naproti pivovaru Lyer. Odtud se do údolí Roklanského potoka dostanete jednoduše po pár set metrech po červeně značené trase. Stezka je asfaltová a víceméně po rovině, takže ji s přehledem zvládnou i kočárky.

                                Časová náročnost

Na rychlou návštěvu vám bude stačit 1,5 hodiny. Údolí Roklanského potoka ale není jedno z míst, kde chcete spěchat. Vyhraďte si rovnou celý den a projděte se až k Tříjezerní slati a zpět přes Rechli, nebo to vezměte na druhou stranu přes Javoří Pilu (více v sekci "Chceš vidět víc?").

                                Finanční náročnost

Parkoviště "most" na Modravě vás vyjde na 20 Kč/hod. nebo 70 Kč/den. Vše ostatní je zdarma.

INSPIRACE

Elegantně i sportovně s influencerkou Carly Kirsten a značkou KARL LAGERFELD

KARL LAGERFELD je brand, kde najdete mnoho stylů. A nejen to si oblíbila také influencerka Carly Kirsten.

Inspirujte se výběrem z kolekcí Peak Performance u influencerky Elišky Hudcové

Vášeň influencerky a dobrodružky Elišky Hudcové neboli Timetofit, jak ji můžete znát z Instagramu, pro Peak Performance není žádnou novinkou. Jaké produkty zvolila na svou nedávnou cestu do oblíbeného Norska?

Inspirujte se výběrem z kolekcí DIESEL u influencerky Barbory Miklové

Značka DIESEL má čím dál více fanoušků a mezi ně již patří také influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová. Které kousky u ní vítězí?

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

9 základních kousků do vašeho šatníku. Máte je?

Vyzkoušeli jsme, jak si vystačit s málem. Stačí si zajistit těchto 9 kvalitních kousků a dát sbohem přecpanému šatníku i kufru na cesty.

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.