Blog - - Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

07. září 2023

Eliška Hudcová

Roklanské údolí je jednoznačně jedno z nejhezčích šumavských údolí. Potok s křišťálově průzračnou vodou, rozcuchané šumavské louky a mokřady, obklopené tmavým smrkovým lesem vás po pár minutách dostanou do kolen. Vede tudy vyasfaltovaná cesta, kterou si oblíbili jak pěší turisté, tak cyklisti a když napadne sníh, z údolí Roklanského potoka se stává naprosto fenomenální běžkařská trasa. Hned na začátku trasy z Modravy se nachází nouzové nocoviště, kde můžete legálně stanovat.

Přes údolí Roklanského potoka jistě půjdete, pokud se vydáváte z Modravy na Tříjezerní slať. Pokud máte dostatek času, určitě si nenechte ujít pěší okruh, který vás vezme na nejkrásnější místa v údolí.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete na Modravě, kde jsou tři velká placená parkoviště. Nejblíž to budete mít od parkoviště "most", umístěného hned naproti pivovaru Lyer. Odtud se do údolí Roklanského potoka dostanete jednoduše po pár set metrech po červeně značené trase. Stezka je asfaltová a víceméně po rovině, takže ji s přehledem zvládnou i kočárky.

                                Časová náročnost

Na rychlou návštěvu vám bude stačit 1,5 hodiny. Údolí Roklanského potoka ale není jedno z míst, kde chcete spěchat. Vyhraďte si rovnou celý den a projděte se až k Tříjezerní slati a zpět přes Rechli, nebo to vezměte na druhou stranu přes Javoří Pilu (více v sekci "Chceš vidět víc?").

                                Finanční náročnost

Parkoviště "most" na Modravě vás vyjde na 20 Kč/hod. nebo 70 Kč/den. Vše ostatní je zdarma.

INSPIRACE

Síla barev a proč je důležité, co si oblékáme?

Léto je v plném proudu a je čas nechat barvy mluvit za nás! Barvy nejsou jen o stylu, ale také o tom, jak se cítíme a jak nás vnímají ostatní. Ať už se rozhodnete pro osvěžující tyrkysovou nebo vášnivou červenou, odstíny, kterými se obklopujeme a do kterých se oblékáme, mají kouzelnou schopnost měnit naši náladu a energii. Jste připraveni cítit se fantasticky? Pojďme se ponořit do světa barev a objevit, jak mohou oživit váš letní šatník i vaši duši...

Kundosaki a 4x DIESEL!

Spojení značky DIESEL a influencerky Kateřiny Klinderové alias Kundosaki do sebe zapadlo naprosto dokonale. Obě jsou provokativní, sebevědomé a navíc mají hned několik podob! Která je ta nejlepší?

Perfektní den u vody: Vaše letní must-haves

Rozpálené slunce, mírný vánek, vonící čerstvě posečená tráva, Aperol a vychlazený meloun – pro většinu z nás nejoblíbenější roční období je tady. I vy určitě strávíte pár dní u vody, ať už u českého rybníka, bazénu nebo krásně šumícího moře, tak se na ně pojďte naladit s námi...

3 tipy na letní elegantní outfity KARL LAGERFELD

Nevíte, co si obléknout v horkých letních dnech, abyste vypadaly stylově a zároveň vám bylo příjemně? Influencerka Carly Kirsten si pro vás připravila tip na outfit do kanceláře, na večeři, ale i na vaši vysněnou dovolenou. A to vše od své milované značky KARL LAGERFELD.

Pojďte s Filipem Tůmou na golfové hřiště!

Chystáte se na green a nevíte, jaký outfit zvolit? Inspirujte se Filipem, který opět vsadil na osvědčené kousky Peak Performance, tentokrát z kolekce jaro/léto 2024.

Co je madeira a proč vám v létě nesmí chybět ve skříni?

Letních trendů je každý rok nespočet. Tento však nikdy nevyjde z módy. Madeira je něco, v čem se budete vždy cítit skvěle - jako dáma, romanticky, hravě i elegantně. Zároveň je to také ten pravý kousek do těch nejvyšších letních teplot.