Blog - - Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

28. září 2023

Eliška Hudcová

Křížový vrch vás se svými 408 m nad mořem rozhodně svou výškou neuchvátí. Je to ale naprosto kouzelné místo v nitru národního parku, kam fotografové jezdí cvakat východy a západy slunce. Právě na Křížovém vrchu vznikla celá řada krásných fotografií, které zdobí nejednu pohlednici z Českosaského Švýcarska. Je odtud totiž skvělý rozhled na všechny světové strany. Výhledům dominuje proslulý Růžovský vrch a Studený vrch, ale při dobré viditelnosti uvidíte až k sousedům do Německa. Svůj název dostal Křížový vrch podle dřevěného kříže, který na kopci stojí.

Pokud na fotografování moc nejste a máte s sebou třeba své malé ratolesti, určitě si nenechte ujít zábavné hledání trpaslíků na nedaleké Trpasličí skále. Objevit všech 7 trpaslíků vytesaných do skály není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dalším krásným vyhlídkovým místem je třeba i zřícenina hradu Falkenštejn, která vám díky nově instalovaným schodům nabídne pohodlnou procházku mezi skálami.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete v Rynarticích u Zámečku, odkud vás čeká pouhých 500 m pěšky (1 km tam i zpět) do mírného kopce. Pokud se vydáte k Trpasličí skále, počítejte s necelým kilometrem po hlavní silnici směrem k Jetřichovicím. Skála je docela nenápadná, takže mějte oči na stopkách.

                                Časová náročnost

Na návštěvu Křížového vrchu vám bude stačit slabá hodinka. Nejkrásnější fotky vznikají před východem slunce, který krajině dodává romantický ráz a před jeho západem, kdy se krajina halí do zlatavého hávu. I po lesním požáru v Českém Švýcarsku je toto místo přístupné bez omezení.

                                Finanční náročnost

Parkování v Rynarticích u Zámečku je zdarma, stejně tak jako přístup na Křížovou horu, příp. Trpasličí skálu.

INSPIRACE

Zabalte se do ikonické sněhově bílé

Ačkoliv to nemusí být úplně nejpraktičtější volba, celobílé outfity mají zkrátka něco do sebe, a to především v tomto mrazivém období! Jen se na to podívejte...

Co pod stromeček nadělit ženám ve vašem okolí?

Vánoční čas je tu a k němu samozřejmě patří nadělování dárků svým nejbližším. Nevíte si rady, čím obdarovat ženy ve svém okolí? Nebojte, máme pro vás hned několik skvělých a praktických tipů!

Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za kouzlem našich krajin.

Co na podzim z portfolia VERMONT oblékly známé osobnosti?

Hned několik osobností si zamilovalo kousky z našeho portfolia a vyrazily v nich do ulic i do přírody. Inspirujte se jejich stylem!

4 podzimní outfity, které musíte mít!

Sezóna je v plném proudu, ale podzimní kousky, které máte ve své skříni, vás už trochu nudí? Máme pro vás 4 tipy, které vás zachrání v každé situaci!

Uvažte si šálu/šátek 5x jinak!

Šátek je často zakomponován do mnoha outfitů po celý rok a nyní, s přicházejícími ranními a večerními mrazíky, je pomalu na čase sáhnout také po teplejší šále. Už vás ale nudí jejich klasické vázání? Tak vyzkoušejte našich 5 tipů na odlišné způsoby stylizace, které vás inspirují pro celou nadcházející sezónu!