Blog - - Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Pojďme za dechberoucím výhledem na Křížový vrch #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedinečnými výhledy uprostřed národního parku. Východy a západy slunce nikdy nebyly kouzelnější!

28. září 2023

Eliška Hudcová

Křížový vrch vás se svými 408 m nad mořem rozhodně svou výškou neuchvátí. Je to ale naprosto kouzelné místo v nitru národního parku, kam fotografové jezdí cvakat východy a západy slunce. Právě na Křížovém vrchu vznikla celá řada krásných fotografií, které zdobí nejednu pohlednici z Českosaského Švýcarska. Je odtud totiž skvělý rozhled na všechny světové strany. Výhledům dominuje proslulý Růžovský vrch a Studený vrch, ale při dobré viditelnosti uvidíte až k sousedům do Německa. Svůj název dostal Křížový vrch podle dřevěného kříže, který na kopci stojí.

Pokud na fotografování moc nejste a máte s sebou třeba své malé ratolesti, určitě si nenechte ujít zábavné hledání trpaslíků na nedaleké Trpasličí skále. Objevit všech 7 trpaslíků vytesaných do skály není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dalším krásným vyhlídkovým místem je třeba i zřícenina hradu Falkenštejn, která vám díky nově instalovaným schodům nabídne pohodlnou procházku mezi skálami.

                                Fyzická náročnost

Zaparkovat můžete v Rynarticích u Zámečku, odkud vás čeká pouhých 500 m pěšky (1 km tam i zpět) do mírného kopce. Pokud se vydáte k Trpasličí skále, počítejte s necelým kilometrem po hlavní silnici směrem k Jetřichovicím. Skála je docela nenápadná, takže mějte oči na stopkách.

                                Časová náročnost

Na návštěvu Křížového vrchu vám bude stačit slabá hodinka. Nejkrásnější fotky vznikají před východem slunce, který krajině dodává romantický ráz a před jeho západem, kdy se krajina halí do zlatavého hávu. I po lesním požáru v Českém Švýcarsku je toto místo přístupné bez omezení.

                                Finanční náročnost

Parkování v Rynarticích u Zámečku je zdarma, stejně tak jako přístup na Křížovou horu, příp. Trpasličí skálu.

INSPIRACE

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!

Tepláky i mimo domov? Ano, ale jen za určitých podmínek

I když by Karl Lagerfeld neměl radost, protože podle něj byly tepláky znamením osobní porážky, už i tenhle kousek se pomalu, ale jistě, přesunul z našich domovů a fitness center i na veřejnost. Dnes si tepláky, legíny a teplákovky můžete s klidným svědomím obléknout nejen na gauč ke sledování televize, ale třeba i na výlet do města. Musíte ale vědět, jak na to.

Oslavte blížící se Den matek s úsměvem a stylovými tipy!

Vítejte ve světě módy, kde každý outfit vypráví příběh plný lásky a vděčnosti. Ať už jste dcerou, která chce udělat své mamince radost, nebo už jste sama matkou, která si chce užít tento den s těmi nejbližšími, máme pro vás připravené nápady na outfity a dárky, které zahřejí u srdce...

Základní pravidla kombinace barev ve vašem outfitu

Kombinování barev na oblečení může být pro mnoho lidí pořádný oříšek. Aby ne - v obchodech a na e-shopech jsou k sehnání kousky snad ve všech barvách, které existují. Jak je ale spojit dohromady, aby vytvořily dokonalou souhru? 

Inspirace na zamilované jarní outfity

Už zítra přivítáme ten nejzamilovanější měsíc v roce - květen, lásky čas! Příroda ožívá a něha i vášeň je ve vzduchu cítit více než kdy jindy. Pro páry, které hledají způsob, jak sdílet svou lásku a styl, je toto období skvělou příležitostí pro vytvoření nezapomenutelných a zamilovaných outfitů...