Blog - - Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za kouzlem našich krajin.

06. prosince 2023

Eliška Hudcová

Kamenná brána patří k symbolům Broumovských stěn. Je pět metrů široká a pět metrů vysoká. Staří těchto pískovcových bloků se odhaduje na několik milonů let, dříve se zde nacházelo moře a postupem času eroze vytvořila tento fotogenický přírodní úkaz.

Už samotná cesta z parkoviště Slavný je naprosto kouzelná. Půjdete tmavým lesem kolem různých pískovcových útvarů, zasazených ve stráni u pěšiny. V zimě je cesta neudržovaná, ale o to krásnější - potkáte tady minimum lidí a při troše štěstí uvidíte bílé čepice na vrcholcích skal.

Fyzická náročnost

Zaparkovat se dá na parkovišti v obci Slavný. Odtud se vydáte Zaječí roklí po žluté, až po 2,7 km (5,4 km tam
i zpět) a 220 metrech převýšení dojdete ke Kamenné bráně. Cesta je občas dost krkolomná a šplhání přes balvany není výjimkou.

Časová náročnost

Na návštěvu Kamenné brány si rezervujte alespoň 2,5 hodiny. Pokud se sem vydáte při sněhu, počítejte spíše se 3 hodinami.

Finanční náročnost

Parkoviště je placené, takže hotovost s sebou. Vstup do Broumovských skal a na Kamennou bránu je zdarma.

INSPIRACE

Pleteniny 5x jinak a pokaždé trendy

Pletené kousky jsou zkrátka nepostradatelné. Se svou úžasnou variabilitou a nadčasovostí se staly synonymem pohodlí spojeného s elegancí. Ať už jste na cestě do práce, na večírek nebo jen relaxujete doma, pleteniny jsou vaším spolehlivým spojencem. A navíc díky různorodým materiálům, střihům a vzorům, zaručeně najdete to pravé pro každou příležitost…

Jak se správně obléknout na skialpy?

Na první pohled se může zdát, že na skialpy postačí lyžařská bunda a oteplovačky. Není to však tak snadné, jak se zdá a volba oblečení na skialpy se výrazně liší od oblečení na klasické sjezdové lyžování.

Čeká vás rande snů? Oblékneme vás kamkoli!

Sportovní, elegantní nebo glamour? Připravíme vás na každé rande! A nezapomněli jsme ani na outfit pro útulné chvíle ve dvou v pohodlí vašeho domova.

5 tipů, jak okouzlit i na sjezdovce

Zima právě dosahuje svého vrcholu a v horských střediscích je rušno. Pokud se i vy chystáte kamkoli za zimním dobrodružstvím a aktuálně řešíte, jak zůstat v teple, pohodlí, ale zároveň si zachovat styl a ideálně nepřipomínat polárního medvěda, máme pro vás super tipy…

Dokonalé spojení značky DIESEL a influencerky Anny Marie Purić

Italská značka DIESEL posouvá všechny hranice a podmaňuje si téměř každého. Výjimkou není ani influencerka Anna Maria Purić, která přináší 3 originální looky pro vaši inspiraci!

Umění jedné barvy

Monochromatická elegance je módní a designový koncept, který zdůrazňuje krásu a sofistikovanost jedné barvy. Tato estetika není pouze o omezení se na jednu barvu, ale spíše o umění kombinovat různé odstíny, textury a prvky tak, aby vytvořily poutavý a vyvážený vizuální dojem...