Blog - - Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za kouzlem našich krajin.

06. prosince 2023

Eliška Hudcová

Kamenná brána patří k symbolům Broumovských stěn. Je pět metrů široká a pět metrů vysoká. Staří těchto pískovcových bloků se odhaduje na několik milonů let, dříve se zde nacházelo moře a postupem času eroze vytvořila tento fotogenický přírodní úkaz.

Už samotná cesta z parkoviště Slavný je naprosto kouzelná. Půjdete tmavým lesem kolem různých pískovcových útvarů, zasazených ve stráni u pěšiny. V zimě je cesta neudržovaná, ale o to krásnější - potkáte tady minimum lidí a při troše štěstí uvidíte bílé čepice na vrcholcích skal.

Fyzická náročnost

Zaparkovat se dá na parkovišti v obci Slavný. Odtud se vydáte Zaječí roklí po žluté, až po 2,7 km (5,4 km tam
i zpět) a 220 metrech převýšení dojdete ke Kamenné bráně. Cesta je občas dost krkolomná a šplhání přes balvany není výjimkou.

Časová náročnost

Na návštěvu Kamenné brány si rezervujte alespoň 2,5 hodiny. Pokud se sem vydáte při sněhu, počítejte spíše se 3 hodinami.

Finanční náročnost

Parkoviště je placené, takže hotovost s sebou. Vstup do Broumovských skal a na Kamennou bránu je zdarma.

INSPIRACE

3 tipy na letní elegantní outfity KARL LAGERFELD

Nevíte, co si obléknout v horkých letních dnech, abyste vypadaly stylově a zároveň vám bylo příjemně? Influencerka Carly Kirsten si pro vás připravila tip na outfit do kanceláře, na večeři, ale i na vaši vysněnou dovolenou. A to vše od své milované značky KARL LAGERFELD.

Pojďte s Filipem Tůmou na golfové hřiště!

Chystáte se na green a nevíte, jaký outfit zvolit? Inspirujte se Filipem, který opět vsadil na osvědčené kousky Peak Performance, tentokrát z kolekce jaro/léto 2024.

Co je madeira a proč vám v létě nesmí chybět ve skříni?

Letních trendů je každý rok nespočet. Tento však nikdy nevyjde z módy. Madeira je něco, v čem se budete vždy cítit skvěle - jako dáma, romanticky, hravě i elegantně. Zároveň je to také ten pravý kousek do těch nejvyšších letních teplot.

Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení

Slyšeli jste už o pravidle „jít ven za každého počasí“, které je nedílnou součástí života severských národů? A protože právě na severu mají s přírodou i rozmary počasí co do činění, tyto značky ani vás při vašich dobrodružstvích nezklamou.

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!