Blog - - Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za magickými skalními reliéfy a jeskyněmi.

21. července 2023

Eliška Hudcová

Čertovy hlavy v Želízech jsou sice monumentálnějším a přístupnější dílem sochaře Václava Levého, ale pokud se neradi o pěkná místa dělíte s dalšími návštěvníky, vyražte se raději podívat na skalní reliéfy a jeskyni Harfenice, které jsou ukryty v lese na druhé straně silnice. Jen pár set metrů od sebe tu najdete do skály vytesaného hada, sfingu a několik hlav. Umělá jeskyně je nazvána podle dívky s harfou sedící vedle monumentálních reliéfních hlav. Všechna díla na tomto místě vznikla v letech 1840-1845.

A věděli jste, že Levému k tvorbě všech skalních reliéfů v Želízech stačila sekyrka a malý krumpáček?

                                Fyzická náročnost

Nejkratší cesta vede po modré z obce Tupadly, kde se dá u zvoničky pohodlně zaparkovat (stačí kliknout na "Navigovat na parkoviště"). Jako první narazíte na reliéf hada. U něj se dáte doleva a pokračujete dál po modré, až dojdete k ostatním reliéfům. Celá trasa měří 2,3 km (4,6 km tam i zpět) a vede po nezpevněné lesní cestě.

                                Časová náročnost

Návštěva skalních reliéfů vám zabere přibližně 1-1,5 hodiny.

                                Finanční náročnost

Parkování v Tupadlech je zdarma, stejně tak jako přístup ke skalním reliéfům.

                                Tipy & doporučení

Po dešti je lesní cesta extrémně bahnitá, tak tomu přizpůsobte obuv. :)

INSPIRACE

3 tipy na letní elegantní outfity KARL LAGERFELD

Nevíte, co si obléknout v horkých letních dnech, abyste vypadaly stylově a zároveň vám bylo příjemně? Influencerka Carly Kirsten si pro vás připravila tip na outfit do kanceláře, na večeři, ale i na vaši vysněnou dovolenou. A to vše od své milované značky KARL LAGERFELD.

Pojďte s Filipem Tůmou na golfové hřiště!

Chystáte se na green a nevíte, jaký outfit zvolit? Inspirujte se Filipem, který opět vsadil na osvědčené kousky Peak Performance, tentokrát z kolekce jaro/léto 2024.

Co je madeira a proč vám v létě nesmí chybět ve skříni?

Letních trendů je každý rok nespočet. Tento však nikdy nevyjde z módy. Madeira je něco, v čem se budete vždy cítit skvěle - jako dáma, romanticky, hravě i elegantně. Zároveň je to také ten pravý kousek do těch nejvyšších letních teplot.

Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení

Slyšeli jste už o pravidle „jít ven za každého počasí“, které je nedílnou součástí života severských národů? A protože právě na severu mají s přírodou i rozmary počasí co do činění, tyto značky ani vás při vašich dobrodružstvích nezklamou.

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!