Blog - - Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za magickými skalními reliéfy a jeskyněmi.

21. července 2023

Eliška Hudcová

Čertovy hlavy v Želízech jsou sice monumentálnějším a přístupnější dílem sochaře Václava Levého, ale pokud se neradi o pěkná místa dělíte s dalšími návštěvníky, vyražte se raději podívat na skalní reliéfy a jeskyni Harfenice, které jsou ukryty v lese na druhé straně silnice. Jen pár set metrů od sebe tu najdete do skály vytesaného hada, sfingu a několik hlav. Umělá jeskyně je nazvána podle dívky s harfou sedící vedle monumentálních reliéfních hlav. Všechna díla na tomto místě vznikla v letech 1840-1845.

A věděli jste, že Levému k tvorbě všech skalních reliéfů v Želízech stačila sekyrka a malý krumpáček?

                                Fyzická náročnost

Nejkratší cesta vede po modré z obce Tupadly, kde se dá u zvoničky pohodlně zaparkovat (stačí kliknout na "Navigovat na parkoviště"). Jako první narazíte na reliéf hada. U něj se dáte doleva a pokračujete dál po modré, až dojdete k ostatním reliéfům. Celá trasa měří 2,3 km (4,6 km tam i zpět) a vede po nezpevněné lesní cestě.

                                Časová náročnost

Návštěva skalních reliéfů vám zabere přibližně 1-1,5 hodiny.

                                Finanční náročnost

Parkování v Tupadlech je zdarma, stejně tak jako přístup ke skalním reliéfům.

                                Tipy & doporučení

Po dešti je lesní cesta extrémně bahnitá, tak tomu přizpůsobte obuv. :)

INSPIRACE

Pleteniny 5x jinak a pokaždé trendy

Pletené kousky jsou zkrátka nepostradatelné. Se svou úžasnou variabilitou a nadčasovostí se staly synonymem pohodlí spojeného s elegancí. Ať už jste na cestě do práce, na večírek nebo jen relaxujete doma, pleteniny jsou vaším spolehlivým spojencem. A navíc díky různorodým materiálům, střihům a vzorům, zaručeně najdete to pravé pro každou příležitost…

Jak se správně obléknout na skialpy?

Na první pohled se může zdát, že na skialpy postačí lyžařská bunda a oteplovačky. Není to však tak snadné, jak se zdá a volba oblečení na skialpy se výrazně liší od oblečení na klasické sjezdové lyžování.

Čeká vás rande snů? Oblékneme vás kamkoli!

Sportovní, elegantní nebo glamour? Připravíme vás na každé rande! A nezapomněli jsme ani na outfit pro útulné chvíle ve dvou v pohodlí vašeho domova.

5 tipů, jak okouzlit i na sjezdovce

Zima právě dosahuje svého vrcholu a v horských střediscích je rušno. Pokud se i vy chystáte kamkoli za zimním dobrodružstvím a aktuálně řešíte, jak zůstat v teple, pohodlí, ale zároveň si zachovat styl a ideálně nepřipomínat polárního medvěda, máme pro vás super tipy…

Dokonalé spojení značky DIESEL a influencerky Anny Marie Purić

Italská značka DIESEL posouvá všechny hranice a podmaňuje si téměř každého. Výjimkou není ani influencerka Anna Maria Purić, která přináší 3 originální looky pro vaši inspiraci!

Umění jedné barvy

Monochromatická elegance je módní a designový koncept, který zdůrazňuje krásu a sofistikovanost jedné barvy. Tato estetika není pouze o omezení se na jednu barvu, ale spíše o umění kombinovat různé odstíny, textury a prvky tak, aby vytvořily poutavý a vyvážený vizuální dojem...