Blog - - Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Pojeďme za skalními úkazy do Harfenice #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za magickými skalními reliéfy a jeskyněmi.

21. července 2023

Eliška Hudcová

Čertovy hlavy v Želízech jsou sice monumentálnějším a přístupnější dílem sochaře Václava Levého, ale pokud se neradi o pěkná místa dělíte s dalšími návštěvníky, vyražte se raději podívat na skalní reliéfy a jeskyni Harfenice, které jsou ukryty v lese na druhé straně silnice. Jen pár set metrů od sebe tu najdete do skály vytesaného hada, sfingu a několik hlav. Umělá jeskyně je nazvána podle dívky s harfou sedící vedle monumentálních reliéfních hlav. Všechna díla na tomto místě vznikla v letech 1840-1845.

A věděli jste, že Levému k tvorbě všech skalních reliéfů v Želízech stačila sekyrka a malý krumpáček?

                                Fyzická náročnost

Nejkratší cesta vede po modré z obce Tupadly, kde se dá u zvoničky pohodlně zaparkovat (stačí kliknout na "Navigovat na parkoviště"). Jako první narazíte na reliéf hada. U něj se dáte doleva a pokračujete dál po modré, až dojdete k ostatním reliéfům. Celá trasa měří 2,3 km (4,6 km tam i zpět) a vede po nezpevněné lesní cestě.

                                Časová náročnost

Návštěva skalních reliéfů vám zabere přibližně 1-1,5 hodiny.

                                Finanční náročnost

Parkování v Tupadlech je zdarma, stejně tak jako přístup ke skalním reliéfům.

                                Tipy & doporučení

Po dešti je lesní cesta extrémně bahnitá, tak tomu přizpůsobte obuv. :)

INSPIRACE

Elegantně i sportovně s influencerkou Carly Kirsten a značkou KARL LAGERFELD

KARL LAGERFELD je brand, kde najdete mnoho stylů. A nejen to si oblíbila také influencerka Carly Kirsten.

Inspirujte se výběrem z kolekcí Peak Performance u influencerky Elišky Hudcové

Vášeň influencerky a dobrodružky Elišky Hudcové neboli Timetofit, jak ji můžete znát z Instagramu, pro Peak Performance není žádnou novinkou. Jaké produkty zvolila na svou nedávnou cestu do oblíbeného Norska?

Inspirujte se výběrem z kolekcí DIESEL u influencerky Barbory Miklové

Značka DIESEL má čím dál více fanoušků a mezi ně již patří také influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová. Které kousky u ní vítězí?

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

9 základních kousků do vašeho šatníku. Máte je?

Vyzkoušeli jsme, jak si vystačit s málem. Stačí si zajistit těchto 9 kvalitních kousků a dát sbohem přecpanému šatníku i kufru na cesty.

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.