Blog - - Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.

17. srpna 2023

Eliška Hudcová

Madeira je portugalský ostrov v Antlantiku, který se pyšní přezdívkou „Havaj Evropy“. Tu ostrov dostal právem, protože je tu neuvěřitelná příroda plná džunglí, nekonečných vodopádů, skalnatých vrcholů a dramatických útesů. Zkrátka Madeira je jak dělaná pro milovníky hor a outdooru. Turistických tras je tu tolik, že by vám nestačil ani měsíc na to, abyste je prošli všechny. 

Nejvyšší hora Madeiry (Pico Ruivo, 1 861 m) nabízí výhledy, jaké jinde neuvidíte. Byť není hora příliš vysoká, cesta na její vrchol je náročná a dlouhá. Dá se spojit s druhým, neméně krásným, vrcholem a zároveň třetí nejvyšší horou Madeiry - Pico Arieiro (1 818 m).

Na nejvýchodnějším bodě, na poloostrově Ponta de São Lourenço, zase zažijete nádherný východ slunce. Turistická stezka vede až na úplný konec cípu a je to jedna z nejkrásnějších tras na Madeiře. 

Naopak západ slunce můžete pozorovat na nejzápadnějším bodě Madiery, tedy u majáku Ponta do Pargo, odkud je bezkonkurenční výhled na mořské útesy. Pod nohami budete mít dobrých 260 m sešup kolmo dolů, ze kterého se tají dech. 

Údolí jeptišek (Curral das Freiras) je zajímavé jak historického hlediska, tak z toho přírodního, protože ho ze všech stran obklopují dramatické hory. Na vyhlídku dojedete autem po silnici, která je strašidelně zasazená do strmých svahů. 

Ve vavřínovém lese Fanal Forest se kromě stáda krav většinu času drží i mlha, a tak je neuvěřitelně fotogenický. Stromy jsou tu zvláštně pokroucené a každý z nich je unikát.

Na Madeiře je spoustu krásných míst, které si zaslouží pozornost. Strávit se tu dá pět dní, ale i dva týdny - třeba když hiky spojíte se surfem.

Velkou výhodou je fakt, že je zde celoročně velmi stabilní teplota, v létě většinou nepřevýší 25 stupňů a v zimě neklesne pod 15. Na severním pobřeží často prší, jih je o něco přívětivější. Do povinné výbavy proto přibalte kromě trekových bot určitě i nepromokavou bundu a kalhoty. Teplota na nejvyšší hoře může klesnout i k 5 stupňům, takže je nutností další teplá vrstva.

INSPIRACE

Síla barev a proč je důležité, co si oblékáme?

Léto je v plném proudu a je čas nechat barvy mluvit za nás! Barvy nejsou jen o stylu, ale také o tom, jak se cítíme a jak nás vnímají ostatní. Ať už se rozhodnete pro osvěžující tyrkysovou nebo vášnivou červenou, odstíny, kterými se obklopujeme a do kterých se oblékáme, mají kouzelnou schopnost měnit naši náladu a energii. Jste připraveni cítit se fantasticky? Pojďme se ponořit do světa barev a objevit, jak mohou oživit váš letní šatník i vaši duši...

Kundosaki a 4x DIESEL!

Spojení značky DIESEL a influencerky Kateřiny Klinderové alias Kundosaki do sebe zapadlo naprosto dokonale. Obě jsou provokativní, sebevědomé a navíc mají hned několik podob! Která je ta nejlepší?

Perfektní den u vody: Vaše letní must-haves

Rozpálené slunce, mírný vánek, vonící čerstvě posečená tráva, Aperol a vychlazený meloun – pro většinu z nás nejoblíbenější roční období je tady. I vy určitě strávíte pár dní u vody, ať už u českého rybníka, bazénu nebo krásně šumícího moře, tak se na ně pojďte naladit s námi...

3 tipy na letní elegantní outfity KARL LAGERFELD

Nevíte, co si obléknout v horkých letních dnech, abyste vypadaly stylově a zároveň vám bylo příjemně? Influencerka Carly Kirsten si pro vás připravila tip na outfit do kanceláře, na večeři, ale i na vaši vysněnou dovolenou. A to vše od své milované značky KARL LAGERFELD.

Pojďte s Filipem Tůmou na golfové hřiště!

Chystáte se na green a nevíte, jaký outfit zvolit? Inspirujte se Filipem, který opět vsadil na osvědčené kousky Peak Performance, tentokrát z kolekce jaro/léto 2024.

Co je madeira a proč vám v létě nesmí chybět ve skříni?

Letních trendů je každý rok nespočet. Tento však nikdy nevyjde z módy. Madeira je něco, v čem se budete vždy cítit skvěle - jako dáma, romanticky, hravě i elegantně. Zároveň je to také ten pravý kousek do těch nejvyšších letních teplot.