Blog - - Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.

17. srpna 2023

Eliška Hudcová

Madeira je portugalský ostrov v Antlantiku, který se pyšní přezdívkou „Havaj Evropy“. Tu ostrov dostal právem, protože je tu neuvěřitelná příroda plná džunglí, nekonečných vodopádů, skalnatých vrcholů a dramatických útesů. Zkrátka Madeira je jak dělaná pro milovníky hor a outdooru. Turistických tras je tu tolik, že by vám nestačil ani měsíc na to, abyste je prošli všechny. 

Nejvyšší hora Madeiry (Pico Ruivo, 1 861 m) nabízí výhledy, jaké jinde neuvidíte. Byť není hora příliš vysoká, cesta na její vrchol je náročná a dlouhá. Dá se spojit s druhým, neméně krásným, vrcholem a zároveň třetí nejvyšší horou Madeiry - Pico Arieiro (1 818 m).

Na nejvýchodnějším bodě, na poloostrově Ponta de São Lourenço, zase zažijete nádherný východ slunce. Turistická stezka vede až na úplný konec cípu a je to jedna z nejkrásnějších tras na Madeiře. 

Naopak západ slunce můžete pozorovat na nejzápadnějším bodě Madiery, tedy u majáku Ponta do Pargo, odkud je bezkonkurenční výhled na mořské útesy. Pod nohami budete mít dobrých 260 m sešup kolmo dolů, ze kterého se tají dech. 

Údolí jeptišek (Curral das Freiras) je zajímavé jak historického hlediska, tak z toho přírodního, protože ho ze všech stran obklopují dramatické hory. Na vyhlídku dojedete autem po silnici, která je strašidelně zasazená do strmých svahů. 

Ve vavřínovém lese Fanal Forest se kromě stáda krav většinu času drží i mlha, a tak je neuvěřitelně fotogenický. Stromy jsou tu zvláštně pokroucené a každý z nich je unikát.

Na Madeiře je spoustu krásných míst, které si zaslouží pozornost. Strávit se tu dá pět dní, ale i dva týdny - třeba když hiky spojíte se surfem.

Velkou výhodou je fakt, že je zde celoročně velmi stabilní teplota, v létě většinou nepřevýší 25 stupňů a v zimě neklesne pod 15. Na severním pobřeží často prší, jih je o něco přívětivější. Do povinné výbavy proto přibalte kromě trekových bot určitě i nepromokavou bundu a kalhoty. Teplota na nejvyšší hoře může klesnout i k 5 stupňům, takže je nutností další teplá vrstva.

INSPIRACE

Nekonečná láska Carly a značky KARL LAGERFELD

Influencerka Carly Kirsten značce KARL LAGERFELD propadla již před několika lety a tento vztah stále sympaticky roste a zesiluje. Inspirujte se jejími oblíbenými kousky na rande, večeři i volný čas.

Slaďte se s Bibiánou a Adamem Bardy v nové kolekci GANT

Styl jim rozhodně nechybí, ať už vyráží kamkoli. Bibiána a Adam jsou dvojicí, u které by se mohlo inspirovat mnoho z nás. Při svém seznámení se s aktuálními novinkami oblíbené značky GANT si vybrali fity, ze kterých bychom si měli vzít příklad do posledního detailu. Jen si přečtěte proč!

Naučte se třídit svůj šatník chytře a zároveň ekologicky

Populární metoda Marie Kondo má jistě něco do sebe, ale musíte se opravdu většiny věcí zbavit? Poradíme vám, jak na to jít jinak a zároveň doporučíme 8 kousků, kterých byste se nikdy zbavovat neměla...

Velikonoce v novém

Jsou tady Velikonoce a s nimi spojené příjemné akce strávené s vašimi blízkými. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, co si obléknout pro tyto příležitosti, v tomto článku pro vás máme tipy na tři různé outfity - od neformálního brunche až po slavnostnější oslavu nebo piknik v přírodě…

Chcete si letos užít dokonalé poslední lyžování? Vyrazte do Gruzie!

Freeridový ráj i dokonale upravené 5 kilometrové sjezdovky s dechberoucími výhledy? Vítejte na ski tripu v Gruzii...

Umění sbalit si kufry

Není „šlapání na kufry“ zrovna vaše hobby? Tady je trochu inspirace, jak vyrazit na cesty elegantně a beze stresu...