Blog - - Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.

17. srpna 2023

Eliška Hudcová

Madeira je portugalský ostrov v Antlantiku, který se pyšní přezdívkou „Havaj Evropy“. Tu ostrov dostal právem, protože je tu neuvěřitelná příroda plná džunglí, nekonečných vodopádů, skalnatých vrcholů a dramatických útesů. Zkrátka Madeira je jak dělaná pro milovníky hor a outdooru. Turistických tras je tu tolik, že by vám nestačil ani měsíc na to, abyste je prošli všechny. 

Nejvyšší hora Madeiry (Pico Ruivo, 1 861 m) nabízí výhledy, jaké jinde neuvidíte. Byť není hora příliš vysoká, cesta na její vrchol je náročná a dlouhá. Dá se spojit s druhým, neméně krásným, vrcholem a zároveň třetí nejvyšší horou Madeiry - Pico Arieiro (1 818 m).

Na nejvýchodnějším bodě, na poloostrově Ponta de São Lourenço, zase zažijete nádherný východ slunce. Turistická stezka vede až na úplný konec cípu a je to jedna z nejkrásnějších tras na Madeiře. 

Naopak západ slunce můžete pozorovat na nejzápadnějším bodě Madiery, tedy u majáku Ponta do Pargo, odkud je bezkonkurenční výhled na mořské útesy. Pod nohami budete mít dobrých 260 m sešup kolmo dolů, ze kterého se tají dech. 

Údolí jeptišek (Curral das Freiras) je zajímavé jak historického hlediska, tak z toho přírodního, protože ho ze všech stran obklopují dramatické hory. Na vyhlídku dojedete autem po silnici, která je strašidelně zasazená do strmých svahů. 

Ve vavřínovém lese Fanal Forest se kromě stáda krav většinu času drží i mlha, a tak je neuvěřitelně fotogenický. Stromy jsou tu zvláštně pokroucené a každý z nich je unikát.

Na Madeiře je spoustu krásných míst, které si zaslouží pozornost. Strávit se tu dá pět dní, ale i dva týdny - třeba když hiky spojíte se surfem.

Velkou výhodou je fakt, že je zde celoročně velmi stabilní teplota, v létě většinou nepřevýší 25 stupňů a v zimě neklesne pod 15. Na severním pobřeží často prší, jih je o něco přívětivější. Do povinné výbavy proto přibalte kromě trekových bot určitě i nepromokavou bundu a kalhoty. Teplota na nejvyšší hoře může klesnout i k 5 stupňům, takže je nutností další teplá vrstva.

INSPIRACE

Elegantně i sportovně s influencerkou Carly Kirsten a značkou KARL LAGERFELD

KARL LAGERFELD je brand, kde najdete mnoho stylů. A nejen to si oblíbila také influencerka Carly Kirsten.

Inspirujte se výběrem z kolekcí Peak Performance u influencerky Elišky Hudcové

Vášeň influencerky a dobrodružky Elišky Hudcové neboli Timetofit, jak ji můžete znát z Instagramu, pro Peak Performance není žádnou novinkou. Jaké produkty zvolila na svou nedávnou cestu do oblíbeného Norska?

Inspirujte se výběrem z kolekcí DIESEL u influencerky Barbory Miklové

Značka DIESEL má čím dál více fanoušků a mezi ně již patří také influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová. Které kousky u ní vítězí?

Pojďme do údolí Roklanského potoka #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za jedním z nejhezčích šumavských údolí!

9 základních kousků do vašeho šatníku. Máte je?

Vyzkoušeli jsme, jak si vystačit s málem. Stačí si zajistit těchto 9 kvalitních kousků a dát sbohem přecpanému šatníku i kufru na cesty.

Představujeme vám ta nejkouzelnější zákoutí nedaleké Madeiry

Chcete vyrazit na turističtější dovolenou, která bude obsahovat dechberoucí momenty? Madeira je tou správnou volbou. Pojďte s námi prozkoumat ty nejmagičtější místa, která by vám na tomto ostrově rozhodně neměla uniknout.