Blog - - Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Je známý fakt, že za každým stylovým dítětem stojí stylový rodič. Smysl pro styl a vkus je dnes něco tak zásadního jako znát historické milníky, vyznat se v literatuře, mluvit cizími jazyky nebo umět stolovat. Patří to skoro až k dobrému vzdělaní. Obléct se vkusně a adekvátně situaci je jedna z důležitých schopností, co může rodič dítěti předat...

09. června 2024

Jirka Hofbauer

Kdysi se většina módních značek a oděvních společností zaměřovala pouze na dospělé, ale to se v průběhu let naštěstí změnilo. Díky bohu i v Česku se tento zvyk změnil a značky tak nabízí nápadité oblečky pro naše nejmenší. Oblékání dětí do nejnovějších módních trendů se stalo součástí našeho každodenního života. To zahrnuje formální i neformální oblékání pro dívky i chlapce. Sestavili jsme několik tipů, díky kterým si můžete být jisti, že obléknete svého drobečka podle ročního období, události a především jeho osobnosti, která se právě v dětském věku formuje.

Boty až na prvním místě

Obuv je velmi důležitá. Nejen, že správné botky dotvářejí vzhled, ale z velké části ovlivňují i vývoj pohybového ústrojí dítěte. Při výběru dětských bot je nezbytné dbát na kvalitu materiálů, ergonomii a podporu správného držení nohy. Módní design však nemusí být na úkor zdraví – dnes je k dispozici široká škála stylových a zároveň ortopedicky vhodných modelů, které zajistí, že vaše dítě bude nejen vypadat skvěle, ale také se bude správně vyvíjet. Volba vhodné obuvi je investicí do budoucího zdraví i pohodlí našich nejmenších.

Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost

Znát správnou velikost (doslova v centimetrech) vašeho potomka je zcela zásadní. Vždy mějte na paměti, že malé děti rostou velmi rychle a oblečení musí nabízet kapacitu pro růst. Doporučujeme proto vždy vzít o jednu velikost větší (s ohledem na artikl), abyste se ujistili, že se dítě cítí pohodlně a má prostor k růstu.

Nebojte se barev

Ačkoliv k vašim nejoblíbenějším barvám může patřit černá, temně modrá, šedá či béžová, dětské oko to vidí jako nezábavnou nudu. Proto se nebojte hrát si s barvami. V dnešní době už neexistují barvy podle pohlaví. Nechte je vybrat si, jaké barvy chtějí.

A zase ty doplňky

Snad všichni dospělí zbožňují doplňky. A ti nejmenší nejsou výjimkou. Kloboučky, sluneční brýle, šátky a šálky. Je to nejen hezké ale i praktické a v mnoha případech funkční. Dovolte jim nosit pěkný klobouk nebo náramek, můžete přidat i roztomilou čelenku, kabelku ve tvaru ananasu nebo kšiltovku a tenisky s oblíbenými akčními hrdiny.

Různé oblečení pro různá období

Stávající rodiče jistě ví, že dítě je schopno najít louži i uprostřed vyprahlého léta. A jít s ním na výlet znamená připravit se na prudké slunce i silný déšť. Dospělí jsou schopni ustát horko i zimu. Dítě ne. Proto se v jejich případě vyplácí kombinovat více tenkých vrstev, které můžete průběžně regulovat. Nezapomeňte ani na sezónní specifika - například lehké a vzdušné oblečení na léto, které chrání před sluncem, nebo teplé a nepromokavé oblečení na zimu, které udrží dítě v suchu a teple. Důležitá je i snadná údržba a odolnost proti skvrnám, což ocení každý rodič. Na tento aspekt myslí značka Peak Performance. V nabídce najdete funkční oblečení do každého počasí a pro každou aktivitu. 

Pohodlí má vždy přednost

Nikdy nedělejte kompromisy. Pohodlí je vždy nadřazeno módním výstřelkům. Pamatujte, že všechny děti jsou aktivní a potřebují, aby jejich oblečení tomuto životnímu stylu odpovídalo. Pokud chtějí skákat, běhat nebo si hrát, musí mít možnost volného pohybu bez obav, že se oblečení roztrhne nebo je bude brzdit, protože je příliš těsné. Dětská řada značky GANT sleduje trendy, avšak ve svých kolekcích plně respektuje právě potřeby dětských zákazníků.

Oblečení pro danou příležitost

Šatník dítěte by měl být skládán stejně jako šatník dospělého. Tedy oblečení sportovní, volnočasové, každodenní nošení a i řekněme formální nebo slavnostní. Stejně jako vy byste si na oblek nevzali péřovou bundu, tak ji nenuťte ani svému potomkovi. Udržování struktury šatníku pomáhá dítěti pochopit různé společenské situace a to, jak se pro ně správně obléci. Učíme tak děti nejen správným společenským návykům, ale také sebevyjádření prostřednictvím módy. Kvalitně a účelně sestavený šatník může navíc výrazně zjednodušit každodenní rozhodování a přinést klid do ranního chaosu. 

Dítě není malý dospělý

Není pochyb o tom, že se vaše dítě chce oblékat a vypadat jako vy. Ale některé styly a především trendy prostě nejsou určeny pro děti. Snažte se je oblékat tak, aby vypadaly na svůj věk a ne jako vaše malá kopie. Místo replikace dospělých outfitů vybírejte pestrobarevné a hravé kousky, které podporují dětskou kreativitu. Koneckonců, dětská móda by měla dětem přinášet radost, aniž by omezovala jejich přirozenou potřebu pohybu a objevování světa.

Vyberte si styl, který vydrží

Módní trendy přichází a odchází. Ještě rychleji naše děti rostou. Než se vrhnete do zběsilého utrácení za každý nový a úžasný módní trend, vybírejte oblečení tak, aby bylo nadčasové. Současně až u vás doslouží, mohli jste jej darovat nebo prodat. Investujte do kvalitních kousků, které vydrží více než jednu sezónu a mohou být předány dalším generacím.

Osobnost i osobitost

Výběr oblečení je současně způsob, jak děti naučit samostatnosti a rozhodnosti. Z výběru oblečení nedělejte pravidelně se opakující nutné zlo, ale obraťte jej třeba do bojové hry stylu - Kdo najde zelené gumáky! Smyslem není udělat z dětí módní nadšence, ale vypěstovat cit, názor a postupně i pro ně vlastní styl.

POJĎTE SI SPOLEČNĚ VYBRAT!

SVĚT MÓDY

Letní festivaly jsou tady a v módě je vše povoleno!

K prázdninám neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Pokud se chystáte na festival jídla nebo na festival pro děti, které se většinou odehrávají v denních hodinách, pravděpodobně nebudete chtít vyčnívat z davu a zvolíte běžný ležérnější outfit, ve kterém se budete cítit především pohodlně. Na těch hudebních, kdy série koncertů pokračuje až do pozdních nočních hodin, to ale bude trochu jiná písnička...

Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Je známý fakt, že za každým stylovým dítětem stojí stylový rodič. Smysl pro styl a vkus je dnes něco tak zásadního jako znát historické milníky, vyznat se v literatuře, mluvit cizími jazyky nebo umět stolovat. Patří to skoro až k dobrému vzdělaní. Obléct se vkusně a adekvátně situaci je jedna z důležitých schopností, co může rodič dítěti předat...

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.

Jste nekonfekční? Pomůžeme vám najít styl, který vám padne

Najít oblečení, které skvěle padne a zároveň vyhovuje individuálním potřebám a rozměrům, může být pro nekonfekční lidi výzvou. Tradiční velikosti často nedokáží plně reflektovat různorodost lidských postav. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak se oblékat s elegancí a sebevědomím. Dnes prozkoumáme praktické tipy, abyste i vy našli oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle.