Blog - - Uvažte si šálu/šátek 5x jinak!

Uvažte si šálu/šátek 5x jinak!

Šátek je často zakomponován do mnoha outfitů po celý rok a nyní, s přicházejícími ranními a večerními mrazíky, je pomalu na čase sáhnout také po teplejší šále. Už vás ale nudí jejich klasické vázání? Tak vyzkoušejte našich 5 tipů na odlišné způsoby stylizace, které vás inspirují pro celou nadcházející sezónu!

02. listopadu 2023

Lucie Švábenská

Sluníčko stále svítí, sílu už ale ztrácí, a k tomu se navíc přidávají nižší teploty a často i nepříjemný studený vítr. Procházky jsou v podzimním barevném období sice krásné, ale pokud se na ně správně neoblečete, bude vám po pár minutách taková zima, že se plány zkrátí a vy si to namíříte rychle zpátky domů. Tomu se však můžete velmi snadno vyvarovat! Postačí pár vrstev navíc nebo výměna klasického svetříku za vlněný a k tomu celý look doplňte zajímavým šátkem nebo nápaditou či elegantní hřejivou šálou. Bojujete u těchto funkčních doplňků s jejich vázáním? Nevíte, jak na to nebo vás už nudí styl, kterým je vážete obvykle? Tak čtěte dál, protože pro vás máme hned 5 různých, zajímavých a zároveň praktických tipů na jejich styling, které byste rozhodně měli znát! 

1. THE COZY STYLE!

Tato varianta je jak pro zmrzlíky, tak pro fashion nadšence. Nejen, že bude váš krk krásně omotaný a v teple, ale váš outfit navíc získá trendy doplněk. 

Jak na to? 
1. Pro tento styl vezměte čtvercový šátek, který nejprve přeložíte na půl a získáte tak hezký trojúhelník. 
2. Nyní ho přiložte ke krku tak, aby otevřená část mířila směrem dolu a dva horní cípy obtočte kolem krku. 
3. Jakmile je budete mít opět vpředu, nastává čas je uvolněně zavázat dohromady a uzlík následně schovejte pod větší část šátku (třetí cíp). 

TIP: Pro větší objem si pohrajte s tvarem zavázaného šátku kolem krku a hezky ho narovnejte dle svých preferencí. 

2. CASUAL LOOK

Klasika, která nikdy neomrzí! Ani tento styl pro vás pravděpodobně nebude úplnou novinkou, ale někdy na něj zbytečně zapomínáme a snažíme se vymyslet další varianty. Přitom tato vás zahřeje a navíc vypadá skvěle s casual looky. A bonusem je její jednoduché vázání!

Jak na to?
1. Vezměte si delší a objemnější šál a přeložte ho na půl. 
2. Následně jej obtočte kolem krku tak, aby vám jeho konce zůstaly na hrudi. 
3. Nyní stačí pouze volný konec šálu provléknout smyčkou a voilà! Máte hotovo!

TIP: Nakonec si opět pohrajte s objemem šálu a narovnejte jej tak, aby se vám líbil.

3. HOODIE LOOK

Stylově i  v mrazivých dnech! Jakmile přituhne a vy nebudete mít k dispozici čepici nebo jí zkrátka nehodlujete, vaše uši a vlasy vám za tento prvek poděkují. Navíc je pouze o krok složitější než předchozí styl vázání!

Jak na to? 
1. Udělejte všechny kroky, které jsme popsaly v případě CASUAL LOOKu. 
2. Nyní vezměte vzadu na krku jednu část šály a přetáhněte ji přes vlasy až na vrcholek hlavy, jako kapucu. A máte hotovo!

TIP: Jemně zahněte okraje šály na temeni hlavy dovnitř látky tak, aby celý styling vypadal uhlazeněji. 

4. BAD HAIR DAY STYLE

Tento styl se vám bude hodit především v bad hair dnech! A využít jej můžete i místo čepice. V opravdu krutých mrazech vás sice moc nezahřeje, ale na aktuání přechodné dny je naprosto ideální!

Jak na to? 
1. Opět si přehněte šátek na půl a vytvořte tak trojúhelník. 
2. Nyní ho umístěte přes svoje vlasy tak, aby přehnutá část byla u čela a třetí otevřený cíp mířil na vaše záda. 
3. Pravý a levý cíp zavažte dohromady přes třetí a tím šátek hezky upevníte na své hlavě tak, aby nespadl a tvořil hezký tvar. 

TIP: Využijte tento trik nejen na podzimní procházky. Z šátku se zajímavým potiskem nebo s kamínky můžete lehce vytvořit také cool doplněk třeba na party.

5. CAPE OUTFIT STYLE 

Poslední styl je sice úžasně fashionable, ale zahřeje spíše vaše tělo než hlavu a krk. Už jste zkoušeli z oblíbené šály vytvořit à la pončo? 

Jak na to? 
1. Nejprve si šálu hezky rozložte a následně si ji přehoďte přes ramena tak, aby jste měli zakrytá také záda. 
2. Nyní přichází na řadu váš oblíbený pásek, kterým šálu přepásejte a vytvořte hezké pončo. A je to!

TIP: Tento stylový a jednoduchý trik bude krásně vynikat třeba přes podzimní šaty v kombinaci s kozačkami!

Tak který styl u vás vítězí? Za nás rozhodně stojí za zkoušku každý z nich a budete tak mít vystaráno od pondělí do pátku! A o víkendech si zopakujte ty nejoblíbenější, které tak přivedete k dokonalosti. O level výš váš look může pozvednout nový kousek, takže jsme pro vás vybrali to nejlepší z nejnovějších kolekcí. Jen se podívejte, jaké skvosty na vás opět čekají! 

INSPIRACE

Zabalte se do ikonické sněhově bílé

Ačkoliv to nemusí být úplně nejpraktičtější volba, celobílé outfity mají zkrátka něco do sebe, a to především v tomto mrazivém období! Jen se na to podívejte...

Co pod stromeček nadělit ženám ve vašem okolí?

Vánoční čas je tu a k němu samozřejmě patří nadělování dárků svým nejbližším. Nevíte si rady, čím obdarovat ženy ve svém okolí? Nebojte, máme pro vás hned několik skvělých a praktických tipů!

Pojeďme na Kamennou bránu #traveltips

Tipů na výlety, ať už za přírodou, zábavou, poznáním nebo odpočinkem, není nikdy dost. V našem seriálu #traveltips vám přinášíme tentokrát inspiraci, kam se vydat za kouzlem našich krajin.

Co na podzim z portfolia VERMONT oblékly známé osobnosti?

Hned několik osobností si zamilovalo kousky z našeho portfolia a vyrazily v nich do ulic i do přírody. Inspirujte se jejich stylem!

4 podzimní outfity, které musíte mít!

Sezóna je v plném proudu, ale podzimní kousky, které máte ve své skříni, vás už trochu nudí? Máme pro vás 4 tipy, které vás zachrání v každé situaci!

Uvažte si šálu/šátek 5x jinak!

Šátek je často zakomponován do mnoha outfitů po celý rok a nyní, s přicházejícími ranními a večerními mrazíky, je pomalu na čase sáhnout také po teplejší šále. Už vás ale nudí jejich klasické vázání? Tak vyzkoušejte našich 5 tipů na odlišné způsoby stylizace, které vás inspirují pro celou nadcházející sezónu!