Blog - - Vyrazte na pohádkový víkend na Broumovsko

Vyrazte na pohádkový víkend na Broumovsko

Jaro je v plném proudu a někdy nás již dokonce navštíví i letní teploty. Je tedy čas na dobrodružné výlety do krás přírody ČR. Byli jste už třeba na Broumovsku? Dokonalost sama!

21. dubna 2024

Eliška Hudcová

Kdo by se netěšil z teplých jarních dnů, během kterých můžete konečně zase vyrazit na výlet. Tentokrát se podíváme blíž na oblast Broumovska, kde se dá strávit parádní víkend - ať už sólo, se psím parťákem nebo s celou rodinkou. 

Největším skvostem Broumovska jsou jednoznačně skály, které představují jedno z nejúchvatnějších přírodních divadel celého Česka. V Adršpašských skalách bývá poměrně rušno, takže si pojďme projít spíše ta méně známá a méně navštěvovaná místa, kde se nebudete mačkat s ostatními turisty. 

Zřícenina hradu Střmen

Střmen se nachází v Teplických skalách, jen pár kroků od hlavního vstupu. Z hradu toho moc nezbylo, ale unikátem je 300 dřevěných schodů, které jsou zasazené do vysoké skalní věže. Z horní vyhlídkové plošiny je pochopitelně úžasný výhled. 

Rozhledna Čáp

Rozhledna Čáp byla v roce 2014 postavena na nejvyšším místě Adršpašsko-teplických skal. Vede sem z osady Skály asi 1,5 km dlouhá trasa, takže vás čeká i příjemná procházka. Kromě výhledu na skalní města jsou kolem rozhledny neuvěřitelně fotogenické balvany, na kterých můžete vyzkoušet svoje lezecké schopnosti.

Ostaš

Obzvlášť kouzelný je Ostaš při pozdním odpoledni - není tu už tolik lidí a do skal se opírá nádherné měkké světlo. Ve spodní části skalního města si můžete projít bludiště, nahoře na vrcholcích zase oceníte výhledy do krajiny. 

Hvězda

Broumovské stěny zdobí úžasná kaple Hvězda, která dostala název od svého půdorysu. Vydejte se na krátkou procházku po hraně skal a co chvilku na vás z lesa vykoukne nový skalní útvar. Na stejném vrcholu leží i turistická chata, takže můžete procházku zakončit obědem.

A co na sebe? 

Túry ve skalních městech nejsou nijak fyzicky náročné, ale měli byste zvolit pružné oblečení, ve kterém vám bude pohodlně, protože tu a tam na nějaký balvan určitě polezete. Mohou to být třeba sportovní legíny a podprsenka v kombinaci s lehkými trekovými botami. Odpoledne, až zajde sluníčko, přes sebe můžete hodit oversized bavlněné tričko. 

INSPIRACE

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!

Tepláky i mimo domov? Ano, ale jen za určitých podmínek

I když by Karl Lagerfeld neměl radost, protože podle něj byly tepláky znamením osobní porážky, už i tenhle kousek se pomalu, ale jistě, přesunul z našich domovů a fitness center i na veřejnost. Dnes si tepláky, legíny a teplákovky můžete s klidným svědomím obléknout nejen na gauč ke sledování televize, ale třeba i na výlet do města. Musíte ale vědět, jak na to.

Oslavte blížící se Den matek s úsměvem a stylovými tipy!

Vítejte ve světě módy, kde každý outfit vypráví příběh plný lásky a vděčnosti. Ať už jste dcerou, která chce udělat své mamince radost, nebo už jste sama matkou, která si chce užít tento den s těmi nejbližšími, máme pro vás připravené nápady na outfity a dárky, které zahřejí u srdce...

Základní pravidla kombinace barev ve vašem outfitu

Kombinování barev na oblečení může být pro mnoho lidí pořádný oříšek. Aby ne - v obchodech a na e-shopech jsou k sehnání kousky snad ve všech barvách, které existují. Jak je ale spojit dohromady, aby vytvořily dokonalou souhru? 

Inspirace na zamilované jarní outfity

Už zítra přivítáme ten nejzamilovanější měsíc v roce - květen, lásky čas! Příroda ožívá a něha i vášeň je ve vzduchu cítit více než kdy jindy. Pro páry, které hledají způsob, jak sdílet svou lásku a styl, je toto období skvělou příležitostí pro vytvoření nezapomenutelných a zamilovaných outfitů...