Blog - - Základní pravidla kombinace barev ve vašem outfitu

Základní pravidla kombinace barev ve vašem outfitu

Kombinování barev na oblečení může být pro mnoho lidí pořádný oříšek. Aby ne - v obchodech a na e-shopech jsou k sehnání kousky snad ve všech barvách, které existují. Jak je ale spojit dohromady, aby vytvořily dokonalou souhru? 

05. května 2024

Eliška Hudcová

Existuje pár způsobů, jak barvy mezi sebou kombinovat. Některé vyžadují rozmanitý šatník, trochu citu a jsou vhodné spíš pro pokročilé, jiiné jsou zase úplně jednoduché a dokáže je vytvořit opravdu každý. Vezmeme to postupně a v dnešním článku se podíváme na začátečnické metody. Pokud však existuje jedna rada, která funguje vždycky a za každých okolností, tak je to “méně je více.”

1. Neutrální barvy

Černá, bílá, šedá, modrá a béžová jsou obvykle považovány za neutrální a snadno kombinovatelné barvy. Tyto barvy lze snadno zkombinovat mezi sebou, takže by se nemělo stát, že s nimi šlápnete vedle. Skvělým příkladem jsou například modré džíny a bílá košile, béžové kalhoty s černým tričkem, apod.

2. Monochromatický vzhled

Pokud se řadíte mezi módní začátečníky, můžete se držet jedné barvy, případně zkombinovat různé odstíny této barvy. Protože většina lidí má ve svém šatníku dostatek černé barvy, tak je nejjednodušší variantou tzv. all-black. Monochromatický vzhled se ale dobře tvoří i z vaší oblíbené barvy, které máte ve svém šatníku dostatek.

3. Jedna výrazná barva

Nejefektivnějším způsobem, jak začít s kombinací odvážnějších barev, je vytvoření základu v neutrálních barvách - například černá & bílá a přimíchání jednoho výrazného prvku v jiné barvě. Tímto prvkem může být třeba kabelka nebo výrazné kalhoty. Přidání malého množství výrazné barvy do jinak neutrálního outfitu může udělat značný rozdíl a povznést váš outfit o level výš.

Kombinování barev na oblečení je překvapivě jednoduché, pokud se držíte těchto základních tipů. Pamatujte, že hlavním cílem je cítit se dobře ve svém outfitu a neztratit svou osobnost.

INSPIRACE

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!

Tepláky i mimo domov? Ano, ale jen za určitých podmínek

I když by Karl Lagerfeld neměl radost, protože podle něj byly tepláky znamením osobní porážky, už i tenhle kousek se pomalu, ale jistě, přesunul z našich domovů a fitness center i na veřejnost. Dnes si tepláky, legíny a teplákovky můžete s klidným svědomím obléknout nejen na gauč ke sledování televize, ale třeba i na výlet do města. Musíte ale vědět, jak na to.

Oslavte blížící se Den matek s úsměvem a stylovými tipy!

Vítejte ve světě módy, kde každý outfit vypráví příběh plný lásky a vděčnosti. Ať už jste dcerou, která chce udělat své mamince radost, nebo už jste sama matkou, která si chce užít tento den s těmi nejbližšími, máme pro vás připravené nápady na outfity a dárky, které zahřejí u srdce...

Základní pravidla kombinace barev ve vašem outfitu

Kombinování barev na oblečení může být pro mnoho lidí pořádný oříšek. Aby ne - v obchodech a na e-shopech jsou k sehnání kousky snad ve všech barvách, které existují. Jak je ale spojit dohromady, aby vytvořily dokonalou souhru? 

Inspirace na zamilované jarní outfity

Už zítra přivítáme ten nejzamilovanější měsíc v roce - květen, lásky čas! Příroda ožívá a něha i vášeň je ve vzduchu cítit více než kdy jindy. Pro páry, které hledají způsob, jak sdílet svou lásku a styl, je toto období skvělou příležitostí pro vytvoření nezapomenutelných a zamilovaných outfitů...