Blog - - 8 pravidel athleisure

8 pravidel athleisure

Pro Čechy je to slovo stále těžko vyslovitelné. Athleisure. Ath – leh – zhuh. Jedná se o spojení anglických slov athletic a leisure, tedy atletický a volnočasový nebo pohodlný. Ostatně princezna Diana tento styl oblékání proslavila už dávno ve zlatých devadesátých letech. Mikinu a krátké legíny doplnila koženou kabelou Hermès a oči skryla za neméně luxusní sluneční brýle. Tento look je i třicet let poté stejně aktuální jako tehdy...

14. dubna 2024

Jirka Hofbauer

Tento uvolněný, rebelský styl velkou měrou podpořila i covidová pandemie a učinila z do té doby zdánlivě pofidérního a nepromyšleného mixu protichůdných oděvních artiklů regulérní módní styl respektovaný i těmi nejvyššími módními značkami.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že athleisure je založen především na pohodlí, má svá pravidla a náležitosti.

  • Legíny na jehlách

Kombinujte nezkombinovatelné. Legíny a křivák? Vážně? Vážně! Ikonická kožená biker jacket nebo i kožený oversized bomber v kombinaci s prudce sportovními legínami. Rafinovanost celého looku pak umocní bezesporu sportovní tenisky nebo naopak závratně vysoké lodičky na jehlovém podpatku.

  • Do saka!

Jsou dny, kdy si prostě nedokážete představit, že byste vyšli z domu v něčem jiném než v teplácích. Dobře. Dodejte jim ale na vážnosti. Přidejte k nim prudce formální sako. Promyšlenost celkovému looku dodáte párem cool tenisek nebo stále trendových pantoflí.

  • Sport potkává krejčovinu

Větrovky, hovorově šusťákovky zdaleka nejsou mrtvé. Jen se změnil způsob, jak je nosit. Do šatníku zařaďte především šusťákové bundy. Skvěle budou vypadat nejen s džínami ale i formálními kalhotami. Chce to odvahu a cit pro kombinace, ale vypadá to skvěle.

  • Aj ta parka

Ano, je to ten pro mnohé prapodivný převlečník, co si spojíte s rybáři. Ale ať už zvolíte parku z voskovaného plátna nebo exemplář z lehkého nylonu budete za módní hvězdu. Nebojte se ani kabátec přetáhnout například koženým nebo kovaným opaskem, který celý look opět posune.

  • Mikiny pro všechny

Nejrozšířenější sportovní prvek, který najdete snad v každém šatníku je fenomén jménem mikina. Ať už přes hlavu, na zip nebo s kapucí. Mikina se stala doslova všudypřítomná mezi lidmi napříč pohlavím i věkovým spektrem. Jistý glamour dodáte tak obyčejnému artiklu díky nečekané kombinaci s klasickými kousky jako je pouzdrová sukně nebo formální kalhoty.

  • Sbal to

Stejně jako sportovní look skvěle doplní bytelná kožená kabela, tak i oblek, kde košili vystřídá triko, můžete doplnit o sportovní bag. Nebojte se na první pohled výstředností a vybírejte z nabídky retro designů i futuristických modelů, outdoorových materiálů a spektra barev.

  • Sportovní boty

Jak nejsnadněji začlenit sportovní prvek do jakéhokoliv outfitu? Tenisky. Klasické bílé tenisky jsou způsob, jak i tomu nejformálnějšímu looku bez módní vize a názoru (jako je dámský kostým nebo pánský oblek) dodat prvek sportovnosti. Je jen na vás jak odvážní budete chtít být, zda zvolíte klasický a minimalistický design, nebo sáhnete po experimentálních tvarech a pestrých barvách.

  • Nezapomeňte na doplňky!

Co vždy pozvedne celkový look jsou kvalitní doplňky. Šperky a především hodinky. Kvalitní časomíry na šlachovitém mužném zápěstí vždy umocní powerfull look. Stejně tak lesk diamantu, který odhalí zip šedé mikiny na dámském těle. Nebojte se kontrastů a neočekávaných kombinací.

SVĚT MÓDY

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.

Jste nekonfekční? Pomůžeme vám najít styl, který vám padne

Najít oblečení, které skvěle padne a zároveň vyhovuje individuálním potřebám a rozměrům, může být pro nekonfekční lidi výzvou. Tradiční velikosti často nedokáží plně reflektovat různorodost lidských postav. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak se oblékat s elegancí a sebevědomím. Dnes prozkoumáme praktické tipy, abyste i vy našli oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle.

10 pravidel, jak ovládnout neposlušné tenisky

V Československu se jimi proslavila Lucie Bílá, nosí je světoví mocnáři, popkulturní hvězdy, a dokonce sehrály důležitou roli ve filmu Jumanji, Návrat do budoucnosti nebo Forest Gump. Ostatně i fakt, že je i vysoké módní domy začlenily do svého portfolia něco znamená. O čem je řeč? O teniskách!

Co by vám v šatníku rozhodně nemělo chybět?

Šatník jako pokladnice outfitů pro každou příležitost? Ano, je to možné! S těmito kousky se každé ráno probudíte s pocitem, že máte co na sebe. A ještě vám prozradíme, z jakých materiálů by vaše nové poklady měly být, aby vám dlouho sloužily a bavilo vás je nosit...