Blog - - GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

Košilový král GANT a džínový řemeslník WRANGLER se spojují v limitované kolekci spojující historii a současnost východního pobřeží, divokého západu, rodea a westernu.

12. října 2022

Lucie Švábenská

Wrangler, zrozen roku 1947 v Severní Karolíně, si získal srdce každého kovboje a milovníka rodea. GANT, založen roku 1949 v New Haven CT, byl cílen především pro komunitu Ivy League univerzit. Tolik odlišné, ale přesto tolik podobné… Což nyní dokazují unikátním společným projektem.

Obě tyto americké značky se pyšní bohatou tradicí sahající až do 40. let 20. století, a ačkoliv se kromě tohoto faktu mohou na první pohled zdát velmi odlišného rázu, spojuje je jejich oddanost vůči americké estetice, kterou se nyní rozhodly vyzdvihnout pomocí jedinečné kolaborace ukazující to nejlepší z jejich historie. „Celá tato unikátní spolupráce obsahuje DNA obou značek a zároveň se jedná o oslavu kombinace jejich odkazů s nečekaným vlivem kovbojské tématiky, “ říká Sean Gormley, kreativní ředitel značky Wrangler.

Kolekce se skládá z 30-ti produktů, které ctí jak východní, tak západní vlivy, historii i současnost. Každý kousek je tak nostalgický, hravý a moderní zároveň. Velký důraz byl kladen na volbu barev a materiálů, které zásadně ovlivňují výsledné siluety. Použit byl převážně denim, semiš, kůže a nechybí ani sepraný flanel s neonovými detaily, což vidíme například na slavných westernových košilích.

                                Ikonická kolekce = ikonická osobnost

Takto výjimečný projekt si zaslouží tvář, která je stejně jedinečná. Kampaní nás tak provází jedna z nejslavnějších amerických umělkyň své generace, Nadia Lee Cohen. Pro své fotografie, filmy, autoportréty i snové surrealistické krajiny nasycené barvami čerpá inspiraci ve vintage americké estetice, a tak se její spojení s kolaborací GANT x Wrangler nedá zpochybňovat. Nadia cit pro tuto tématiku ukázala také přímo u vzniku fotografií a videí, na kterých se podílela nejen v roli modelky, ale také tvůrkyně.

„Když Nadia Lee Cohen nafotila a umělecky režírovala kampaň GANT x Wrangler v sérii autoportrétů, byl to opravdu zážitek. Myslím, že její způsob, jak zachytit podstatu americké kultury v celé její slávě i pochmurnosti, je bezkonkurenční. Je to jedna z nejzajímavějších umělkyň současnosti a je nám ctí, že se na tomto projektu podílí. Navíc je naprostá radost s ní pracovat,“ říká Christopher Bastin, kreativní ředitel společnosti GANT.

Ať už jste fanoušky rodea či nikoli, tato limitovaná kolekce si vás jistě získá svou originalitou, příběhem i zpracováním.

Přesvědčte se sami!

 GANT x Wrangler je právě v prodeji!

NOVINKY

Peak Performance spojuje extrémní dobrodružství s nekompromisním stylem

S novým ročním obdobím přichází ruku v ruce také nová kolekce! Co si pro vás přichystala přední švédská značka outdoorového oblečení a vybavení tentokrát? Pokud toužíte po dobrodružství, adrenalinu a nekonečných výzvách, nová kolekce Peak Performance je přesně to, co hledáte...

Novinky KARL LAGERFELD jsou tady!

Jaro je tady a s ním přichází i nová kolekce KARL LAGERFELD! Tento gigant mezi módními brandy nás vtáhne do světa barev, svěžesti a optimismu. Jestli se už ani vy nemůžete dočkat jarního oblečení plného elegance a inovace, neváhejte a nechte se inspirovat tímto fashion fenoménem, který vždy dokáže překvapit a nadchnout…

Připravte se na sezónu SS24 s novou kolekcí značky GANT

Je na čase obnovit a připravit šatník na blížící se jaro/léto 2024! V nové kolekci značky GANT nebude chybět nadčasová elegantní klasika, která vás provede nadcházejícími měsíci, ale ani hravé kousky na vaši letní dovolenou...

KARL LAGERFELD přichází s kolekcí FW23. Co vše přináší?

Další sezona klepe na dveře, a tak nové kolekce postupně, ale jistě přebírají vládu. Letní šaty vyměníme za svetříky a bundy, což je pro mnoho lidí smutná zpráva, ale až uvidíte, co si pro vás přichystal brand KARL LAGERFELD, tak se na podzim/zimu 2023 začnete těšit i vy!

Které osobnosti si nenechaly ujít přehlídku DIESEL v rámci Milan Fashion Week a jaké outfity zvolily?

Který look návštěvníků fashion show DIESEL u vás vítězí?

Zpříjemněte si nadcházející dny novinkami KARL LAGERFELD

Ať už se na poklesy teplot a změnu podnebí těšíte či nikoli, novinky z kolekce PF23 značky KARL LAGERFELD vám zlepší každý den.