Blog - - GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

Košilový král GANT a džínový řemeslník WRANGLER se spojují v limitované kolekci spojující historii a současnost východního pobřeží, divokého západu, rodea a westernu.

12. října 2022

Lucie Švábenská

Wrangler, zrozen roku 1947 v Severní Karolíně, si získal srdce každého kovboje a milovníka rodea. GANT, založen roku 1949 v New Haven CT, byl cílen především pro komunitu Ivy League univerzit. Tolik odlišné, ale přesto tolik podobné… Což nyní dokazují unikátním společným projektem.

Obě tyto americké značky se pyšní bohatou tradicí sahající až do 40. let 20. století, a ačkoliv se kromě tohoto faktu mohou na první pohled zdát velmi odlišného rázu, spojuje je jejich oddanost vůči americké estetice, kterou se nyní rozhodly vyzdvihnout pomocí jedinečné kolaborace ukazující to nejlepší z jejich historie. „Celá tato unikátní spolupráce obsahuje DNA obou značek a zároveň se jedná o oslavu kombinace jejich odkazů s nečekaným vlivem kovbojské tématiky, “ říká Sean Gormley, kreativní ředitel značky Wrangler.

Kolekce se skládá z 30-ti produktů, které ctí jak východní, tak západní vlivy, historii i současnost. Každý kousek je tak nostalgický, hravý a moderní zároveň. Velký důraz byl kladen na volbu barev a materiálů, které zásadně ovlivňují výsledné siluety. Použit byl převážně denim, semiš, kůže a nechybí ani sepraný flanel s neonovými detaily, což vidíme například na slavných westernových košilích.

                                Ikonická kolekce = ikonická osobnost

Takto výjimečný projekt si zaslouží tvář, která je stejně jedinečná. Kampaní nás tak provází jedna z nejslavnějších amerických umělkyň své generace, Nadia Lee Cohen. Pro své fotografie, filmy, autoportréty i snové surrealistické krajiny nasycené barvami čerpá inspiraci ve vintage americké estetice, a tak se její spojení s kolaborací GANT x Wrangler nedá zpochybňovat. Nadia cit pro tuto tématiku ukázala také přímo u vzniku fotografií a videí, na kterých se podílela nejen v roli modelky, ale také tvůrkyně.

„Když Nadia Lee Cohen nafotila a umělecky režírovala kampaň GANT x Wrangler v sérii autoportrétů, byl to opravdu zážitek. Myslím, že její způsob, jak zachytit podstatu americké kultury v celé její slávě i pochmurnosti, je bezkonkurenční. Je to jedna z nejzajímavějších umělkyň současnosti a je nám ctí, že se na tomto projektu podílí. Navíc je naprostá radost s ní pracovat,“ říká Christopher Bastin, kreativní ředitel společnosti GANT.

Ať už jste fanoušky rodea či nikoli, tato limitovaná kolekce si vás jistě získá svou originalitou, příběhem i zpracováním.

Přesvědčte se sami!

 GANT x Wrangler je právě v prodeji!

NOVINKY