Blog - - GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

Košilový král GANT a džínový řemeslník WRANGLER se spojují v limitované kolekci spojující historii a současnost východního pobřeží, divokého západu, rodea a westernu.

12. října 2022

Lucie Švábenská

Wrangler, zrozen roku 1947 v Severní Karolíně, si získal srdce každého kovboje a milovníka rodea. GANT, založen roku 1949 v New Haven CT, byl cílen především pro komunitu Ivy League univerzit. Tolik odlišné, ale přesto tolik podobné… Což nyní dokazují unikátním společným projektem.

Obě tyto americké značky se pyšní bohatou tradicí sahající až do 40. let 20. století, a ačkoliv se kromě tohoto faktu mohou na první pohled zdát velmi odlišného rázu, spojuje je jejich oddanost vůči americké estetice, kterou se nyní rozhodly vyzdvihnout pomocí jedinečné kolaborace ukazující to nejlepší z jejich historie. „Celá tato unikátní spolupráce obsahuje DNA obou značek a zároveň se jedná o oslavu kombinace jejich odkazů s nečekaným vlivem kovbojské tématiky, “ říká Sean Gormley, kreativní ředitel značky Wrangler.

Kolekce se skládá z 30-ti produktů, které ctí jak východní, tak západní vlivy, historii i současnost. Každý kousek je tak nostalgický, hravý a moderní zároveň. Velký důraz byl kladen na volbu barev a materiálů, které zásadně ovlivňují výsledné siluety. Použit byl převážně denim, semiš, kůže a nechybí ani sepraný flanel s neonovými detaily, což vidíme například na slavných westernových košilích.

                                Ikonická kolekce = ikonická osobnost

Takto výjimečný projekt si zaslouží tvář, která je stejně jedinečná. Kampaní nás tak provází jedna z nejslavnějších amerických umělkyň své generace, Nadia Lee Cohen. Pro své fotografie, filmy, autoportréty i snové surrealistické krajiny nasycené barvami čerpá inspiraci ve vintage americké estetice, a tak se její spojení s kolaborací GANT x Wrangler nedá zpochybňovat. Nadia cit pro tuto tématiku ukázala také přímo u vzniku fotografií a videí, na kterých se podílela nejen v roli modelky, ale také tvůrkyně.

„Když Nadia Lee Cohen nafotila a umělecky režírovala kampaň GANT x Wrangler v sérii autoportrétů, byl to opravdu zážitek. Myslím, že její způsob, jak zachytit podstatu americké kultury v celé její slávě i pochmurnosti, je bezkonkurenční. Je to jedna z nejzajímavějších umělkyň současnosti a je nám ctí, že se na tomto projektu podílí. Navíc je naprostá radost s ní pracovat,“ říká Christopher Bastin, kreativní ředitel společnosti GANT.

Ať už jste fanoušky rodea či nikoli, tato limitovaná kolekce si vás jistě získá svou originalitou, příběhem i zpracováním.

Přesvědčte se sami!

 GANT x Wrangler je právě v prodeji!

NOVINKY

KARL LAGERFELD a Disney spojují síly v nové jedinečné kolekci!

Jsou věci, které by vám neměly uniknout, a tato je rozhodně jednou z nich! Dvě legendy ve svém oboru se spojily a společně vytvořily kapsulovou kolekci, která tu ještě nebyla. Představujeme vám hvězdnou spolupráci velikánů KARL LAGERFELD x Disney!

GANT x Wrangler: Oslava americké estetiky

Košilový král GANT a džínový řemeslník WRANGLER se spojují v limitované kolekci spojující historii a současnost východního pobřeží, divokého západu, rodea a westernu.

Cara loves Karl… A co vy?

Karlova estetika, Cary vliv a jejich společné hodnoty. Nejen tak by se dala charakterizovat nová kolekce značky KARL LAGERFELD.

Beachwear vašich snů je tu

LÉTO JE UŽ SICE V DRUHÉ POLOVINĚ, ALE VY STÁLE HLEDÁTE TY PRAVÉ PLAVKY? JIŽ NEMUSÍTE. MISSONI VYSLYŠELO VAŠE TOUHY A Z BEACHWEAR KOLEKCE PRO LÉTO 2022 SI VYBERE KAŽDÝ.

Nepropásněte exkluzivní kolaboraci GANT & Liberty Fabrics

Spojení jedinečných látek Liberty Fabrics a celosvětově úspěšné značky GANT bude dostupné pouze do konce srpna. Máte už svůj výjimečný kousek doma?

Vzdejme společne poctu Karlu Lagerfeldovi

Módní dům KARL LAGERFELD vyhlašuje poctu Karlu Lagerfeldovi projektem bílé košile „A TRIBUTE TO KARL“. Jednou z částí toho projektu je putovní výstava, která koncem října zavítá také do Prahy.