Blog - - Jak připravit šatník na jaro a efektivně vytřídit nepotřebné?

Jak připravit šatník na jaro a efektivně vytřídit nepotřebné?

Konečně je tady – jaro! Vypadá to, že zima už je u konce, a potvrzuje to nejen kalendář, ale také příjemnější venkovní teploty, tulipány vyskládané před každým květinářstvím a všudevládnoucí pozitivní nálada. To znamená jediné – změna šatníku na jarní verzi. A právě v této chvíli je ta nejlepší příležitost vytřídit to, co zůstává, a co nikoli, ať máte místo na nové kousky. A že je z čeho vybírat!

27. března 2023

Lucie Švábenská

Také máte s prvními jarními paprsky a vyššími teplotami nutkání vybírat nové kousky, kterými zahájíte jarní sezónu? Nedivíme se, jsme na tom stejně! Všechno má ale svůj čas a nejprve je pro vaše nové outfity potřeba vytvořit místo ve skříni. Vypadá to, že zimní kousky můžete s klidem nahradit těmi na příjemnější počasí. Kde ale začít? Co uklidit na příští rok a čeho se zbavit?

                                Následujte bod po bodu a máte vyhráno

                                   1. SEZONNÍ VĚCI VYHODIT NEBO UKLIDIT, TOŤ OTÁZKA

Při přechodu na novou sezonu je ten pravý čas udělat čistku ve vašem šatníku. Vezměte si zimní bundy, kabáty, svetry a další kousky, které vynosíte pouze toto období a upřímně si řekněte, kolikrát jste je za posledních pár měsíců měli na sobě. Jednou? Dvakrát? V tom případě je čas se s nimi rozloučit a poslat je dál, nikoli skladovat na další rok. Uvidíte, že za toto radikální rozhodnutí budete za půl roku rádi.

                                   2. NEPODCEŇUJTE POCIT ŠTĚSTÍ

Jak říká i známá organizační guru a spisovatelka Marie Kondo: „Nevyvolává to ve vás pocit radosti? Zbavte se toho.“ Ano, tak jednoduché to podle této specialistky je. A něco na tom bude. Přece jen nechceme nosit věci, ze kterých nemáme radost, není to tak? Zkuste se tak zamyslet nad tím, jaké pocity ve vás každý kousek vyvolává, a i to vám pomůže při očistě šatníku.

                                   3. VĚCI, KTERÉ JIŽ NEODPOVÍDAJÍ VAŠEMU STYLU  

Během roku se může změnit váš styl, ať už je to přirozeným vývojem a věkem, vlivem nového partnera nebo třeba novou prací. Ať už je důvod jakýkoliv, je to běžné a je třeba při reorganizaci skříně zohlednit i tento faktor.

                                   4. HLAVNĚ, ABY SEDLO JAKO ULITÉ

Není nic horšího, než lpět na nějaké věci i přesto, že vám již nesedne tak, jak by měla. Postava se nám během života neustále mění, a tak berte v potaz, že to, co vám perfektně sedělo minulé jaro, může najednou vypadat poněkud jinak. Zkoušejte a zkoušejte, ať vám v šatníku zůstanou jen ty kousky, nad kterými nemusíte zaváhat.

                                   5. VZPOMÍNKY PONECHTE, ALE TÍM TO HASNE

Každý z nás známe ty sentimentální pocity, kdy máme s určitým outfitem, či kouskem oblečení, spojený nějaký okamžik, kterého se nechceme vzdát. A tak se nevzdáváme ani dané věci. Ty se ale časem kupí a vlastně je už ani nevyneseme. Pamatujte, že vzpomínky zůstanou na vždy uchovány a žádný outfit k tomu ve skříni nepotřebujete.

                                   6. VŠE MÁ SVOU TRVANLIVOST

Své zastoupení mají ve skříni i vytrvalci neboli věci, které jste milovali natolik, že je to na nich již bohužel znatelně vidět. To není zrovna to, jak se chcete prezentovat, že? Tak se s nimi jemně rozlučte, vyřaďte je z šatníku a při příštích nákupech budete alespoň moci pokukovat po vhodné náhradě. Nákup bez výčitek, něco za něco, co říkáte?

                                   7. OBLEČENÍ NA DOMA NEBO K POPELNICI?

Jakmile se nám v něčem již nechce ven, necháme si to alespoň na doma. Ale opravdu v nějakém ošuntělém kousku chceme chodit, i když pouze doma? V tomto případě si vždy řekněte – vadilo by mi, kdybych v tomto tričku otevřela dveře nečekané návštěvě? Nikdo neočekává, že doma chodíte ve společenském outfitu, ale asi není vhodné ani roztrhané tričko.

                                   8. NEZAPOMEŇTE NA BOTY A DOPLŇKY

Na co se velmi často při organizaci šatníku zapomíná jsou doplňky a boty. I ty se časem nakupí a je třeba je trochu protřídit. Něco podléhalo trendu, něco zkrátka již nevypadá úplně nositelně nebo nám to už nesedí k našemu stylu. Zohledněte i v této kategorii všechny výše uvedené body a uvidíte, že vaše skříň dostane závan čerstvého vzduchu.

                                Co nyní s vyřazeným oblečením?

Nyní váš šatník konečně může dýchat, ale co s hromadou vyřazeného oblečení na podlaze? Možností máte hned několik, díky kterým se vyhnete zbytečnému vyhazování do koše.

Jistě se vám stalo, že vám někdo z vašeho okolí určitou věc pochválil. Máte na seznamu vyřazených kousků i něco ve stále reprezentativním stavu? Obdarujte své známé. Uděláte tak dobrý skutek, radost a vám se uleví.

Ty méně zachovalé věci, ale stále v nositelném stavu, můžete zabalit do pytle a odnést do kontejneru na textil, který je v těchto chvílích velmi dobrým přítelem.

Vsadíme se však, že jste vyřadili i něco, co již nositelné opravdu není. Ani to nemusíte nutně vyhazovat, ale například z bavlněných triček budou ještě užitelné hadry na utírání prachu v domácnosti.

Vyšperkujte svou jarní výbavu

JAK LÉPE ZAČÍT NOVOU SEZONU, NEŽ SI UDĚLAT RADOST NOVÝMI KOUSKY? AŤ UŽ PROPADNETE POSLEDNÍM MÓDNÍM TRENDŮM NEBO VSADÍTE NA OSVĚDČENOU KLASIKU, V NOVÉM OUTFITU SE VÁM I DO PRÁCE PŮJDE HNED JINAK!

INSPIRACE

3 tipy na letní elegantní outfity KARL LAGERFELD

Nevíte, co si obléknout v horkých letních dnech, abyste vypadaly stylově a zároveň vám bylo příjemně? Influencerka Carly Kirsten si pro vás připravila tip na outfit do kanceláře, na večeři, ale i na vaši vysněnou dovolenou. A to vše od své milované značky KARL LAGERFELD.

Pojďte s Filipem Tůmou na golfové hřiště!

Chystáte se na green a nevíte, jaký outfit zvolit? Inspirujte se Filipem, který opět vsadil na osvědčené kousky Peak Performance, tentokrát z kolekce jaro/léto 2024.

Co je madeira a proč vám v létě nesmí chybět ve skříni?

Letních trendů je každý rok nespočet. Tento však nikdy nevyjde z módy. Madeira je něco, v čem se budete vždy cítit skvěle - jako dáma, romanticky, hravě i elegantně. Zároveň je to také ten pravý kousek do těch nejvyšších letních teplot.

Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení

Slyšeli jste už o pravidle „jít ven za každého počasí“, které je nedílnou součástí života severských národů? A protože právě na severu mají s přírodou i rozmary počasí co do činění, tyto značky ani vás při vašich dobrodružstvích nezklamou.

Průvodce letními šaty: jaké nosit, abyste se cítila a vypadala skvěle?

K období plnému slunce, letních grilovaček, dovolených a zmrzliny neodmyslitelně patří i šaty. Určitě i vy jste už po nějakých koukala. Chcete se v nich cítit pohodlně, stylově a určitě vyžadujete, aby vám slušely. Abyste létem proplula s lehkostí, zaměřit byste se měla nejen na barvu a vzor tohoto ženského kousku oblečení, ale především na střih a materiál, který vám zajistí komfort i v parném letním počasí.

Carly Kirsten a její 3 tipy na outfity KARL LAGERFELD

Do společnosti, na procházku i na rande. Ať už se vydáte kamkoli, z těchto outfitů, složených z novinek kolekce jaro/léto 2024, budete jistě nadšení stejně, jako Carly!