Blog - - Jak započala historie úspěšné značky GANT?

Jak započala historie úspěšné značky GANT?

Tuto americkou značku v dnešním světě znají lidé po celém světě. Málo kdo ale ví, jak došlo k jejímu zrodu!

27. dubna 2023

VERMONT

Berl Gantmacher pocházel z ukrajinské Miropole. Když byl ještě teenager, odjel z Ruska do Rotterdamu a poté pokračoval do New York City. Archiv v Ellis Islandu jeho příjezd datuje na 12. listopadu 1907. Bylo mu pouhých 17 let.

Příjezdem do Ameriky se z Berla stal Bernard a byl odhodlaný se neustále zlepšovat. Zapsal se do večerní farmaceutické školy na Kolumbijské univerzitě a během dne pracoval v městské továrně s oblečením. Nebyla to lehká práce, ale v Bernardovi to pouze probudilo jeho vášeň pro podnikání a naučilo ho to krejčovskému umění. Jeho práce měla i další výhody. Potkal tam Rebeccu Rose - ženu, která našívala knoflíky a později se stala jeho manželkou.

První světová válka odvelela Bernarda do Francie, kde bojoval pod vlajkou americké armády. Po skončení služby se vrátil do New Yorku s ještě větším odhodláním uspět. Odpromoval na vysoké škole, oženil se s Rebeccou a rozhodl se, že je ten správný čas založit svůj vlastní business. Společnost Par - Ex (z francouzského výrazu par excellence - nejlepší, vynikající) šila ty nejlepší košile pro ostatní značky. Mezi nimi byla i Brooks Brothers. Par - Ex zaznamenala velký úspěch a tak se v roce 1927 přestěhovala do New Havenu v Connecticutu, který je neodmyslitelně spjatý se značkou GANT.

                                1927 - 1949... období plné zásadních změn

Na popud jeho synů, Bernard Gantmacher zakládá GANT Inc. a začíná šít košile pod svou vlastní značkou. V těchto letech, New Haven bylo jedním z amerických hlavních měst pro textilní výrobu. Stalo se tak i díky velké komunitě italských imigrantů. Mnoho z nich byli talentovaní krejčí.

Byly to dobré časy pro Gantmachery. Business vzkvétal, a stejně tak i jejich rodina. Synové Marty a Elliot už odmala pomáhali v rodinné firmě zametáním podlah nebo sešíváním límečků na košilích. Během toho jim ale zároveň neuniklo, co se dělo na sousední Yale univerzitě, která později změnila směr americké módy.

Druhá světová válka na chvíli přerušila jejich kariéru. Avšak ve 40. letech se vrátili zpět a začali studovat na univerzitě v Connecticutu. Marty se zaměřil na vedení podniku a Elliot se rozhodl vystudovat marketing. Po úspěšném ukončení studií a s novými znalostmi se vrátili zpět do rodinného podniku. Bratři jasně viděli, že Amerika vstupuje do nové éry plné změn. Válka totiž odvála mnoho starých tradic a nové formy umění, hudby a hlavně módy se šířily celou zemí. Marty a Elliot tak využili nových příležitostí a přesvědčili svého otce, že nastal pravý čas opustit Par - Ex a začít šít košile pod svou vlastní značkou... a tou se v roce 1949 stal nyní již celosvětově známý GANT.

SVĚT MÓDY

10 faktů, které jste o Karlu Lagerfeldovi pravděpodobně nevěděli!

Slavný návrhář Karl Lagerfeld byl znám především pro své dokonalé módní umění. Málokdo už ale ví, že byl závislý na dietní Coca-Cole nebo, že se chtěl původně stát karikaturistou, nikoli návrhářem. Připomeňte si dalších 10 zajímavostí, které jste o Karlu dost možná nevěděli.

Nestárnoucí kostka opět na scéně

Ikonická, skotská kostka zvaná tartan patří mezi vzory, které mají své neopomenutelné místo v historii odívání a pravidelně se vrací i na výslunní přehlídkových mol. Maticový vzor, jež tvoří barevné, vzájemně se křížících pruhy, přestál revoluce, výměny politických stran i panovníky. Na svém počátku byly kilty signifikantní pro Skoty, později vzor získal docenění královskou rodiny, zažil výrazný vzestup během éry punku a dodnes se objevuje v kolekcích módních značek i konfekčních řetězců...

Hygge aneb Lekce severského stylu

Dánsko sice nepatří mezi primární módní velmoci jako Francie nebo Itálie. Co bychom se od nich ale mohli učit, je správný balanc mezi pracovním a soukromým životem. Flexibilní pracovní podmínky umožňují, že se člověk může dostatečně věnovat svým zájmům. A možná také díky tomu jsou v práci spokojenější, protože tento balanc jim pomáhá se tolik nestresovat...

Opětovný návrat preppy stylu, tentokrát ve velkém

Nadčasovost, elegance a kvalita. To je jen pár z mnoha aspektů, které definují preppy styl, jež zas a znova vládne streetwearu.

Spojení tradice a kvality v limitce GANT 240 Mulberry Street

Exkluzivní kolekce, která vám nedá spát! Představujeme ikonické kousky GANT, které byly převedeny do moderního světa a zhotoveny z prémiových materiálů s nádechem luxusu.

Je to Bella Hadid, nebo ne? Abatyše techna a lásky Dalton DuBois zavřela DIESEL show a odstartovala Milan Fashion Week

Glenn Martens se vzdal konceptuálních rovin, přesto spolu s Renzem Rossem v Miláně uspořádal show, která vykopla značku mezi trendsettery.