Blog - - Jak započala historie úspěšné značky GANT?

Jak započala historie úspěšné značky GANT?

Tuto americkou značku v dnešním světě znají lidé po celém světě. Málo kdo ale ví, jak došlo k jejímu zrodu!

27. dubna 2023

VERMONT

Berl Gantmacher pocházel z ukrajinské Miropole. Když byl ještě teenager, odjel z Ruska do Rotterdamu a poté pokračoval do New York City. Archiv v Ellis Islandu jeho příjezd datuje na 12. listopadu 1907. Bylo mu pouhých 17 let.

Příjezdem do Ameriky se z Berla stal Bernard a byl odhodlaný se neustále zlepšovat. Zapsal se do večerní farmaceutické školy na Kolumbijské univerzitě a během dne pracoval v městské továrně s oblečením. Nebyla to lehká práce, ale v Bernardovi to pouze probudilo jeho vášeň pro podnikání a naučilo ho to krejčovskému umění. Jeho práce měla i další výhody. Potkal tam Rebeccu Rose - ženu, která našívala knoflíky a později se stala jeho manželkou.

První světová válka odvelela Bernarda do Francie, kde bojoval pod vlajkou americké armády. Po skončení služby se vrátil do New Yorku s ještě větším odhodláním uspět. Odpromoval na vysoké škole, oženil se s Rebeccou a rozhodl se, že je ten správný čas založit svůj vlastní business. Společnost Par - Ex (z francouzského výrazu par excellence - nejlepší, vynikající) šila ty nejlepší košile pro ostatní značky. Mezi nimi byla i Brooks Brothers. Par - Ex zaznamenala velký úspěch a tak se v roce 1927 přestěhovala do New Havenu v Connecticutu, který je neodmyslitelně spjatý se značkou GANT.

                                1927 - 1949... období plné zásadních změn

Na popud jeho synů, Bernard Gantmacher zakládá GANT Inc. a začíná šít košile pod svou vlastní značkou. V těchto letech, New Haven bylo jedním z amerických hlavních měst pro textilní výrobu. Stalo se tak i díky velké komunitě italských imigrantů. Mnoho z nich byli talentovaní krejčí.

Byly to dobré časy pro Gantmachery. Business vzkvétal, a stejně tak i jejich rodina. Synové Marty a Elliot už odmala pomáhali v rodinné firmě zametáním podlah nebo sešíváním límečků na košilích. Během toho jim ale zároveň neuniklo, co se dělo na sousední Yale univerzitě, která později změnila směr americké módy.

Druhá světová válka na chvíli přerušila jejich kariéru. Avšak ve 40. letech se vrátili zpět a začali studovat na univerzitě v Connecticutu. Marty se zaměřil na vedení podniku a Elliot se rozhodl vystudovat marketing. Po úspěšném ukončení studií a s novými znalostmi se vrátili zpět do rodinného podniku. Bratři jasně viděli, že Amerika vstupuje do nové éry plné změn. Válka totiž odvála mnoho starých tradic a nové formy umění, hudby a hlavně módy se šířily celou zemí. Marty a Elliot tak využili nových příležitostí a přesvědčili svého otce, že nastal pravý čas opustit Par - Ex a začít šít košile pod svou vlastní značkou... a tou se v roce 1949 stal nyní již celosvětově známý GANT.

SVĚT MÓDY

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.

Jste nekonfekční? Pomůžeme vám najít styl, který vám padne

Najít oblečení, které skvěle padne a zároveň vyhovuje individuálním potřebám a rozměrům, může být pro nekonfekční lidi výzvou. Tradiční velikosti často nedokáží plně reflektovat různorodost lidských postav. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak se oblékat s elegancí a sebevědomím. Dnes prozkoumáme praktické tipy, abyste i vy našli oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle.

10 pravidel, jak ovládnout neposlušné tenisky

V Československu se jimi proslavila Lucie Bílá, nosí je světoví mocnáři, popkulturní hvězdy, a dokonce sehrály důležitou roli ve filmu Jumanji, Návrat do budoucnosti nebo Forest Gump. Ostatně i fakt, že je i vysoké módní domy začlenily do svého portfolia něco znamená. O čem je řeč? O teniskách!

Co by vám v šatníku rozhodně nemělo chybět?

Šatník jako pokladnice outfitů pro každou příležitost? Ano, je to možné! S těmito kousky se každé ráno probudíte s pocitem, že máte co na sebe. A ještě vám prozradíme, z jakých materiálů by vaše nové poklady měly být, aby vám dlouho sloužily a bavilo vás je nosit...