Blog - - Na přírodě nám záleží

Na přírodě nám záleží

Značky z našeho portfolia VERMONT dbají na životní prostředí. Od materiálů, přes výrobní proces, po dopravu k vám. Vsaďte na nadčasovost a kvalitu materiálů. Šetříte tím nejen sebe, ale i přírodu.

21. listopadu 2019

VERMONT

Švédská značka PEAK PERFORMANCE se zabývá trvalou udržitelností již od svého vzniku v roce 1986. Aktuálně se zavázala, že do roku 2026 bude veškerý použitý polyester recyklovaný, což je o 40 % více než dnes. V aktuální kolekci jej už najdete jako běžnou součást bund, nebo doplňků. Dalším bodem na cestě za udržitelností je například používání bavlny, která je už nyní ze 100 % organická, nebo  pocházející certifikovaných bavlníkových plantáží v rámci  celosvětového programu Better Cotton Initiative. Důraz je také kladen na efektivnější barvení látek, při kterém se spotřebuje výrazně méně vody a CO2, než dříve. A pokud milujete péřové bundy, nemusíte složitě pátrat, odkud peří pochází. Na visačce se jednoduše dozvíte jeho původ. Všimli jste si, že některý typ materiálu je použit v růzcnýh částech artiklů? I to patří do tématu trvalé udržitelnosti. Už při výrobě materiálu se myslí na to, jak eliminovat jeho zbytkové množství a kde by se dal použít, aby byla zachována kvalita i styl. Vydejte se s námi na nikdy nekončící expedici za čistší přírodou.

 #neverendingexpedition

Ani americká značka GANT nezapomíná na přírodu a život v ní. Už jen proto, že sama vznikla na pobřeží východní Ameriky. V rámci trvalé udržitelnosti klade důraz na 4 hlavní pilíře – vodu, produkty, lidi a planetu. Značka GANT je již delší dobu partnerem s Water Keeper Alliance, která si klade cíl chránit veškerou vodu, tak potřebnou pro život náš i živočichů v ní. V rámci projektu GANT Upcycled Ocean Project spolupracující rybáři loví plastový odpad, z kterého je pak speciální technologií vyráběno vlákno použité v rámci programu Tech Prep. Z tohoto materiálu už nejsou jen košile, ale najdete ho zpracovnaý například i v sakách, či kalhotech.

Co se týče produktů, tak 89 % je z příměsí z přírodních materiálů a z toho například 25 % veškeré bavlny splňuje podmínky BCI. Do roku 2022 je cílem odebírat 100 % bavlny z udržitelných zdrojů. Všichni dodavatelé a výrobci jsou pečlivě vybíráni a prochází přísnou certifikací – důraz není kladen jen na získávání materiálů, ale i na pracovní podmínky svých zaměstnanců. 100 % těchto dodavatelů podepsalo Kodex o výrobě a řízení i seznam se zakázanými subdodavateli. Další zajímavostí, na kterou by se nemělo zapomínat je, že 100 % peří je z udržitelných zdrojů a nepoužívají se pravé kožešiny. I tak oblíbená vlna je mulesing free. Znamená to, že při jejím získávání zvířata netrpí. Takže vás to krom na těle, může zahřít i na duši.

#neverstoplearning