Blog - - Na přírodě nám záleží

Na přírodě nám záleží

Značky z našeho portfolia VERMONT dbají na životní prostředí. Od materiálů, přes výrobní proces, po dopravu k vám. Vsaďte na nadčasovost a kvalitu materiálů. Šetříte tím nejen sebe, ale i přírodu.

21. listopadu 2019

VERMONT

Švédská značka PEAK PERFORMANCE se zabývá trvalou udržitelností již od svého vzniku v roce 1986. Aktuálně se zavázala, že do roku 2026 bude veškerý použitý polyester recyklovaný, což je o 40 % více než dnes. V aktuální kolekci jej už najdete jako běžnou součást bund, nebo doplňků. Dalším bodem na cestě za udržitelností je například používání bavlny, která je už nyní ze 100 % organická, nebo  pocházející certifikovaných bavlníkových plantáží v rámci  celosvětového programu Better Cotton Initiative. Důraz je také kladen na efektivnější barvení látek, při kterém se spotřebuje výrazně méně vody a CO2, než dříve. A pokud milujete péřové bundy, nemusíte složitě pátrat, odkud peří pochází. Na visačce se jednoduše dozvíte jeho původ. Všimli jste si, že některý typ materiálu je použit v růzcnýh částech artiklů? I to patří do tématu trvalé udržitelnosti. Už při výrobě materiálu se myslí na to, jak eliminovat jeho zbytkové množství a kde by se dal použít, aby byla zachována kvalita i styl. Vydejte se s námi na nikdy nekončící expedici za čistší přírodou.

 #neverendingexpedition

Ani americká značka GANT nezapomíná na přírodu a život v ní. Už jen proto, že sama vznikla na pobřeží východní Ameriky. V rámci trvalé udržitelnosti klade důraz na 4 hlavní pilíře – vodu, produkty, lidi a planetu. Značka GANT je již delší dobu partnerem s Water Keeper Alliance, která si klade cíl chránit veškerou vodu, tak potřebnou pro život náš i živočichů v ní. V rámci projektu GANT Upcycled Ocean Project spolupracující rybáři loví plastový odpad, z kterého je pak speciální technologií vyráběno vlákno použité v rámci programu Tech Prep. Z tohoto materiálu už nejsou jen košile, ale najdete ho zpracovnaý například i v sakách, či kalhotech.

Co se týče produktů, tak 89 % je z příměsí z přírodních materiálů a z toho například 25 % veškeré bavlny splňuje podmínky BCI. Do roku 2022 je cílem odebírat 100 % bavlny z udržitelných zdrojů. Všichni dodavatelé a výrobci jsou pečlivě vybíráni a prochází přísnou certifikací – důraz není kladen jen na získávání materiálů, ale i na pracovní podmínky svých zaměstnanců. 100 % těchto dodavatelů podepsalo Kodex o výrobě a řízení i seznam se zakázanými subdodavateli. Další zajímavostí, na kterou by se nemělo zapomínat je, že 100 % peří je z udržitelných zdrojů a nepoužívají se pravé kožešiny. I tak oblíbená vlna je mulesing free. Znamená to, že při jejím získávání zvířata netrpí. Takže vás to krom na těle, může zahřít i na duši.

#neverstoplearning

SVĚT MÓDY

10 faktů, které jste o Karlu Lagerfeldovi pravděpodobně nevěděli!

Slavný návrhář Karl Lagerfeld byl znám především pro své dokonalé módní umění. Málokdo už ale ví, že byl závislý na dietní Coca-Cole nebo, že se chtěl původně stát karikaturistou, nikoli návrhářem. Připomeňte si dalších 10 zajímavostí, které jste o Karlu dost možná nevěděli.

Nestárnoucí kostka opět na scéně

Ikonická, skotská kostka zvaná tartan patří mezi vzory, které mají své neopomenutelné místo v historii odívání a pravidelně se vrací i na výslunní přehlídkových mol. Maticový vzor, jež tvoří barevné, vzájemně se křížících pruhy, přestál revoluce, výměny politických stran i panovníky. Na svém počátku byly kilty signifikantní pro Skoty, později vzor získal docenění královskou rodiny, zažil výrazný vzestup během éry punku a dodnes se objevuje v kolekcích módních značek i konfekčních řetězců...

Hygge aneb Lekce severského stylu

Dánsko sice nepatří mezi primární módní velmoci jako Francie nebo Itálie. Co bychom se od nich ale mohli učit, je správný balanc mezi pracovním a soukromým životem. Flexibilní pracovní podmínky umožňují, že se člověk může dostatečně věnovat svým zájmům. A možná také díky tomu jsou v práci spokojenější, protože tento balanc jim pomáhá se tolik nestresovat...

Opětovný návrat preppy stylu, tentokrát ve velkém

Nadčasovost, elegance a kvalita. To je jen pár z mnoha aspektů, které definují preppy styl, jež zas a znova vládne streetwearu.

Spojení tradice a kvality v limitce GANT 240 Mulberry Street

Exkluzivní kolekce, která vám nedá spát! Představujeme ikonické kousky GANT, které byly převedeny do moderního světa a zhotoveny z prémiových materiálů s nádechem luxusu.

Je to Bella Hadid, nebo ne? Abatyše techna a lásky Dalton DuBois zavřela DIESEL show a odstartovala Milan Fashion Week

Glenn Martens se vzdal konceptuálních rovin, přesto spolu s Renzem Rossem v Miláně uspořádal show, která vykopla značku mezi trendsettery.