Blog - - Na přírodě nám záleží

Na přírodě nám záleží

Značky z našeho portfolia VERMONT dbají na životní prostředí. Od materiálů, přes výrobní proces, po dopravu k vám. Vsaďte na nadčasovost a kvalitu materiálů. Šetříte tím nejen sebe, ale i přírodu.

21. listopadu 2019

VERMONT

Švédská značka PEAK PERFORMANCE se zabývá trvalou udržitelností již od svého vzniku v roce 1986. Aktuálně se zavázala, že do roku 2026 bude veškerý použitý polyester recyklovaný, což je o 40 % více než dnes. V aktuální kolekci jej už najdete jako běžnou součást bund, nebo doplňků. Dalším bodem na cestě za udržitelností je například používání bavlny, která je už nyní ze 100 % organická, nebo  pocházející certifikovaných bavlníkových plantáží v rámci  celosvětového programu Better Cotton Initiative. Důraz je také kladen na efektivnější barvení látek, při kterém se spotřebuje výrazně méně vody a CO2, než dříve. A pokud milujete péřové bundy, nemusíte složitě pátrat, odkud peří pochází. Na visačce se jednoduše dozvíte jeho původ. Všimli jste si, že některý typ materiálu je použit v růzcnýh částech artiklů? I to patří do tématu trvalé udržitelnosti. Už při výrobě materiálu se myslí na to, jak eliminovat jeho zbytkové množství a kde by se dal použít, aby byla zachována kvalita i styl. Vydejte se s námi na nikdy nekončící expedici za čistší přírodou.

 #neverendingexpedition

Ani americká značka GANT nezapomíná na přírodu a život v ní. Už jen proto, že sama vznikla na pobřeží východní Ameriky. V rámci trvalé udržitelnosti klade důraz na 4 hlavní pilíře – vodu, produkty, lidi a planetu. Značka GANT je již delší dobu partnerem s Water Keeper Alliance, která si klade cíl chránit veškerou vodu, tak potřebnou pro život náš i živočichů v ní. V rámci projektu GANT Upcycled Ocean Project spolupracující rybáři loví plastový odpad, z kterého je pak speciální technologií vyráběno vlákno použité v rámci programu Tech Prep. Z tohoto materiálu už nejsou jen košile, ale najdete ho zpracovnaý například i v sakách, či kalhotech.

Co se týče produktů, tak 89 % je z příměsí z přírodních materiálů a z toho například 25 % veškeré bavlny splňuje podmínky BCI. Do roku 2022 je cílem odebírat 100 % bavlny z udržitelných zdrojů. Všichni dodavatelé a výrobci jsou pečlivě vybíráni a prochází přísnou certifikací – důraz není kladen jen na získávání materiálů, ale i na pracovní podmínky svých zaměstnanců. 100 % těchto dodavatelů podepsalo Kodex o výrobě a řízení i seznam se zakázanými subdodavateli. Další zajímavostí, na kterou by se nemělo zapomínat je, že 100 % peří je z udržitelných zdrojů a nepoužívají se pravé kožešiny. I tak oblíbená vlna je mulesing free. Znamená to, že při jejím získávání zvířata netrpí. Takže vás to krom na těle, může zahřít i na duši.

#neverstoplearning

SVĚT MÓDY

GANT a KARL LAGERFELD aneb Kvalita na prvním místě

V dnešním světě, kdy se trendy točí rychleji než roční období, je snadné podlehnout svůdnému volání kvantity. Levná móda na dosah ruky, láká svou dostupností. Skuteční znalci však ví, že pravá elegance a styl nejsou otázkou množství, ale kvality. Dvě jména, která toto tvrzení ztělesňují, jsou GANT a KARL LAGERFELD. Tito módní giganti nám neustále připomínají, že kvalita a vytříbený design jsou výsledkem pečlivého řemesla, nikoli rychlé výroby.

Letní festivaly jsou tady a v módě je vše povoleno!

K prázdninám neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Pokud se chystáte na festival jídla nebo na festival pro děti, které se většinou odehrávají v denních hodinách, pravděpodobně nebudete chtít vyčnívat z davu a zvolíte běžný ležérnější outfit, ve kterém se budete cítit především pohodlně. Na těch hudebních, kdy série koncertů pokračuje až do pozdních nočních hodin, to ale bude trochu jiná písnička...

Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Je známý fakt, že za každým stylovým dítětem stojí stylový rodič. Smysl pro styl a vkus je dnes něco tak zásadního jako znát historické milníky, vyznat se v literatuře, mluvit cizími jazyky nebo umět stolovat. Patří to skoro až k dobrému vzdělaní. Obléct se vkusně a adekvátně situaci je jedna z důležitých schopností, co může rodič dítěti předat...

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.