Blog - - Trussardi: Rodinný brand, který stále stoupá na popularitě

Trussardi: Rodinný brand, který stále stoupá na popularitě

Italská elegance, minimalismus a tradice… Nejen to je Trussardi.

10. října 2022

Lucie Švábenská

Vrchol módního světa dobývá nespočetné množství značek, ale ne každá bohužel zvládla překonat všechny překážky. To však neplatí o značce Trussardi, která naopak zraje k čím dál větší dokonalosti a rozšiřuje se s každým dalším rokem její existence. Tento italský skvost dospěl za roky své existence k lehkosti a eleganci, minimalismu a zároveň jedinečnosti. Přesně jak to mají Italové v DNA. Jak vše ale začalo?

                              Od rukavic až po celosvětově úspěšnou ready-to-wear

Počátky sahají až do roku 1911 do italského města Bergamo, kdy se Dante Trussardi začal zajímat o kožené produkty a založil si podnik na výrobu kožených rukavic. Netrvalo to však dlouho a byznys se rozrostl do větších rozměrů. V roce 1970 tak rodinnou firmu převzal jeho vnuk Nicola Trussardi, který ji dal luxusnější a elegantnější směr. Díky tomu se nadále dostávala do většího povědomí veřejnosti a úspěch pouze rostl.

S tím šlo ruku v ruce rozšíření produkce. Jako první se přidala řada dalších kožených doplňků a později dokonce ready-to-wear kolekce. Z Trussardi se tak stal brand, který si zakládal na inovaci a inkluzivitě. Aby nové portfolio představil širšímu publiku a získal tak nové zákazníky, uspořádal přehlídky v katedrále Duomo a v budově hlavního nádraží Stacione Centrale, na které mohl dorazit opravdu doslova každý. Akce splnila účel a mezi roky 1970 – 1990 zažívala značka velký nárůst v oblibě a její produkce se tak znovu zvětšila, dokonce nechyběly ani kolaborace s dalšími umělci.

Od tohoto momentu se Trussardi postupně finálně formovalo a zkoušelo různé taktiky, které budou mít u zákazníků největší úspěch. Minulý rok ale brand odprezentoval směr, kterým se nyní rozhodl vydat. Představil nové kreativní ředitele Serhata Işık a Benjamina Huseby, inovovanou verzi loga zobrazujícího italského ohaře, definoval prezentační strategie brandu a byla uvedena první společná kolekce FW22 definující novou a jasnou vizi. 

Co nás bude tedy čekat dál? Jisté je, že důležitými pilíři značky bude udržitelnost, sociální odpovědnost, diverzita a inovace. Jak jsme zároveň viděli v rámci poslední představené kolekce, které se již brzy dočkáme online, o stylové moderní kousky rozhodně nebude nouze. Poradíme vám, které by vám neměly uniknout!

                              FW22 je plná inovací a IT kousků nadcházející sezony

Již od prvního pohledu je zřejmé, že je FW22 více komerční, než jsme byli do teď zvyklí. Celkově ale odkazuje na výraznou změnu. Obsahuje jak unisex, tak produkty speciálně navržené zvlášť pro ženy a pro muže.

Vizuálně se zaměřuje převážně na černou a bílou barvu s doplněním královské modré, růžově pudrové a horčicové. Výrazný faktorem v jinak minimalistické kolekci je poté užití nového loga, které najdeme jak na tričkách, košilích, tak třeba šatech.

Darling, come to me…

Jako každou sezonu, i tuto se můžeme těšit navíc na krásné doplňky, které váš look dovedou k dokonalosti. V rámci přehlídky a představení kolekce FW22 bylo uvedeno hned několik jedinečných kabelek… Vyhraje klasická černá či bílá, nebo výrazná tyrkysová? Ať už zvolíte jakoukoliv, jsme si jisti, že se stane vaší novou nejlepší kamarádkou.

Greyhound na záchranu italských ohařů

Nutno dodat, že se Trussardi nesoustředí pouze na „hezké“ věci a jejich minimální stopy v rámci životního prostředí, ale zajímají se také o charitativní práci. To nyní ukazují pomocí exkluzivně vytvořenému tričku Greyhound, z jehož prodeje půjde výtěžek na společnost Fundación Benjamín Mehnert zaměřující se na záchranu a následnou péči italských ohařů.

                              Buďte trendy a zároveň v pohodlí se značkou Trussardi

Doufáme, že vás italský brand Trussardi oslovil tolik jako nás a už se nemůžete dočkat, až budete mít jejich nejnovější kousky ve svém šatníku. Máme pro vás pár tipů, bez kterých se přicházející sezonu neobejdete. 

SVĚT MÓDY

Co by vám v šatníku rozhodně nemělo chybět?

Šatník jako pokladnice outfitů pro každou příležitost? Ano, je to možné! S těmito kousky se každé ráno probudíte s pocitem, že máte co na sebe. A ještě vám prozradíme, z jakých materiálů by vaše nové poklady měly být, aby vám dlouho sloužily a bavilo vás je nosit...

8 pravidel athleisure

Pro Čechy je to slovo stále těžko vyslovitelné. Athleisure. Ath – leh – zhuh. Jedná se o spojení anglických slov athletic a leisure, tedy atletický a volnočasový nebo pohodlný. Ostatně princezna Diana tento styl oblékání proslavila už dávno ve zlatých devadesátých letech. Mikinu a krátké legíny doplnila koženou kabelou Hermès a oči skryla za neméně luxusní sluneční brýle. Tento look je i třicet let poté stejně aktuální jako tehdy...

Módní tipy, které si užijete nejen za zvuků deště

Pokud byste hledali módní ikonu dnešního článku, bude jím bezesporu medvídek Paddington. Roztomilý chlupáč nosil ve svých dobrodružstvích vše, co je třeba obléct do deště. Rybářský klobouk, pláštěnku, gumové holínky a občas i deštník. Má taky někdo chuť na sendvič s jahodovým džemem?

Black Tie: Elegantní na mužích a sexy na ženách. Nebo naopak?

Chystáte se na ples nebo podobnou společenskou událost, která si žádá daný dress code? Black tie je výjimečný, tradiční a především noblesní. Ačkoliv milujeme tradice, současně připomínáme, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Uznejte sami – v podobě, v jaké smoking známe dnes, se prakticky nezměnil více jak stodvacet let. Black tie je přece jen dress code, nikoliv uniforma, a i v rámci formálního oblečení se dá zažít spousta zábavy...

10 faktů, které jste o Karlu Lagerfeldovi pravděpodobně nevěděli!

Slavný návrhář Karl Lagerfeld byl znám především pro své dokonalé módní umění. Málokdo už ale ví, že byl závislý na dietní Coca-Cole nebo, že se chtěl původně stát karikaturistou, nikoli návrhářem. Připomeňte si dalších 10 zajímavostí, které jste o Karlu dost možná nevěděli.

Nestárnoucí kostka opět na scéně

Ikonická, skotská kostka zvaná tartan patří mezi vzory, které mají své neopomenutelné místo v historii odívání a pravidelně se vrací i na výslunní přehlídkových mol. Maticový vzor, jež tvoří barevné, vzájemně se křížících pruhy, přestál revoluce, výměny politických stran i panovníky. Na svém počátku byly kilty signifikantní pro Skoty, později vzor získal docenění královskou rodiny, zažil výrazný vzestup během éry punku a dodnes se objevuje v kolekcích módních značek i konfekčních řetězců...