Blog - - Trussardi: Rodinný brand, který stále stoupá na popularitě

Trussardi: Rodinný brand, který stále stoupá na popularitě

Italská elegance, minimalismus a tradice… Nejen to je Trussardi.

10. října 2022

Lucie Švábenská

Vrchol módního světa dobývá nespočetné množství značek, ale ne každá bohužel zvládla překonat všechny překážky. To však neplatí o značce Trussardi, která naopak zraje k čím dál větší dokonalosti a rozšiřuje se s každým dalším rokem její existence. Tento italský skvost dospěl za roky své existence k lehkosti a eleganci, minimalismu a zároveň jedinečnosti. Přesně jak to mají Italové v DNA. Jak vše ale začalo?

                              Od rukavic až po celosvětově úspěšnou ready-to-wear

Počátky sahají až do roku 1911 do italského města Bergamo, kdy se Dante Trussardi začal zajímat o kožené produkty a založil si podnik na výrobu kožených rukavic. Netrvalo to však dlouho a byznys se rozrostl do větších rozměrů. V roce 1970 tak rodinnou firmu převzal jeho vnuk Nicola Trussardi, který ji dal luxusnější a elegantnější směr. Díky tomu se nadále dostávala do většího povědomí veřejnosti a úspěch pouze rostl.

S tím šlo ruku v ruce rozšíření produkce. Jako první se přidala řada dalších kožených doplňků a později dokonce ready-to-wear kolekce. Z Trussardi se tak stal brand, který si zakládal na inovaci a inkluzivitě. Aby nové portfolio představil širšímu publiku a získal tak nové zákazníky, uspořádal přehlídky v katedrále Duomo a v budově hlavního nádraží Stacione Centrale, na které mohl dorazit opravdu doslova každý. Akce splnila účel a mezi roky 1970 – 1990 zažívala značka velký nárůst v oblibě a její produkce se tak znovu zvětšila, dokonce nechyběly ani kolaborace s dalšími umělci.

Od tohoto momentu se Trussardi postupně finálně formovalo a zkoušelo různé taktiky, které budou mít u zákazníků největší úspěch. Minulý rok ale brand odprezentoval směr, kterým se nyní rozhodl vydat. Představil nové kreativní ředitele Serhata Işık a Benjamina Huseby, inovovanou verzi loga zobrazujícího italského ohaře, definoval prezentační strategie brandu a byla uvedena první společná kolekce FW22 definující novou a jasnou vizi. 

Co nás bude tedy čekat dál? Jisté je, že důležitými pilíři značky bude udržitelnost, sociální odpovědnost, diverzita a inovace. Jak jsme zároveň viděli v rámci poslední představené kolekce, které se již brzy dočkáme online, o stylové moderní kousky rozhodně nebude nouze. Poradíme vám, které by vám neměly uniknout!

                              FW22 je plná inovací a IT kousků nadcházející sezony

Již od prvního pohledu je zřejmé, že je FW22 více komerční, než jsme byli do teď zvyklí. Celkově ale odkazuje na výraznou změnu. Obsahuje jak unisex, tak produkty speciálně navržené zvlášť pro ženy a pro muže.

Vizuálně se zaměřuje převážně na černou a bílou barvu s doplněním královské modré, růžově pudrové a horčicové. Výrazný faktorem v jinak minimalistické kolekci je poté užití nového loga, které najdeme jak na tričkách, košilích, tak třeba šatech.

Darling, come to me…

Jako každou sezonu, i tuto se můžeme těšit navíc na krásné doplňky, které váš look dovedou k dokonalosti. V rámci přehlídky a představení kolekce FW22 bylo uvedeno hned několik jedinečných kabelek… Vyhraje klasická černá či bílá, nebo výrazná tyrkysová? Ať už zvolíte jakoukoliv, jsme si jisti, že se stane vaší novou nejlepší kamarádkou.

Greyhound na záchranu italských ohařů

Nutno dodat, že se Trussardi nesoustředí pouze na „hezké“ věci a jejich minimální stopy v rámci životního prostředí, ale zajímají se také o charitativní práci. To nyní ukazují pomocí exkluzivně vytvořenému tričku Greyhound, z jehož prodeje půjde výtěžek na společnost Fundación Benjamín Mehnert zaměřující se na záchranu a následnou péči italských ohařů.

                              Buďte trendy a zároveň v pohodlí se značkou Trussardi

Doufáme, že vás italský brand Trussardi oslovil tolik jako nás a už se nemůžete dočkat, až budete mít jejich nejnovější kousky ve svém šatníku. Máme pro vás pár tipů, bez kterých se přicházející sezonu neobejdete. 

SVĚT MÓDY

GANT a KARL LAGERFELD aneb Kvalita na prvním místě

V dnešním světě, kdy se trendy točí rychleji než roční období, je snadné podlehnout svůdnému volání kvantity. Levná móda na dosah ruky, láká svou dostupností. Skuteční znalci však ví, že pravá elegance a styl nejsou otázkou množství, ale kvality. Dvě jména, která toto tvrzení ztělesňují, jsou GANT a KARL LAGERFELD. Tito módní giganti nám neustále připomínají, že kvalita a vytříbený design jsou výsledkem pečlivého řemesla, nikoli rychlé výroby.

Letní festivaly jsou tady a v módě je vše povoleno!

K prázdninám neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Pokud se chystáte na festival jídla nebo na festival pro děti, které se většinou odehrávají v denních hodinách, pravděpodobně nebudete chtít vyčnívat z davu a zvolíte běžný ležérnější outfit, ve kterém se budete cítit především pohodlně. Na těch hudebních, kdy série koncertů pokračuje až do pozdních nočních hodin, to ale bude trochu jiná písnička...

Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Je známý fakt, že za každým stylovým dítětem stojí stylový rodič. Smysl pro styl a vkus je dnes něco tak zásadního jako znát historické milníky, vyznat se v literatuře, mluvit cizími jazyky nebo umět stolovat. Patří to skoro až k dobrému vzdělaní. Obléct se vkusně a adekvátně situaci je jedna z důležitých schopností, co může rodič dítěti předat...

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.