Lucie Šimková

Oceňuji možnost kariérního růstu

Lucka u nás začínala svou kariéru jako Store Assistant a postupně prošla různými pozicemi, naposledy na prodejně značky Karl Lagerfeld.

Práce ve Vermontu však není jediná činnost, které se Lucka věnuje. Vede profesionální kurzy pole dance, má svá vystoupení pro veřejnost a dokonce vyhrála Mistrovství České republiky v pole dance v roce 2013. Občas se divíme, kdy Lucka vlastně spí, ale především jsme velmi pyšní na to, že ve Vermontu máme talentované kolegy, jako je Lucka. 

Jakými pozicemi jsi ve Vermontu prošla

Začínala jsem na pozici Store Asisstant v GANT Man, odkud jsem později odešla. I při mém odchodu mi Vermont vyšel vstříc se slovy, že možnost spolupráce zůstane do budoucna otevřená. Po nějakém čase jsem začala znovu chodit brigádně na prodejnu Karl Lagerfeld, kde se později otevřela pozice Deputy Store Manager. Do výběrového řízení jsem se přihlásila a uspěla. Zhruba po půl roce jsem dostala příležitost se v rámci týmu posunout na pozici Store manager.

Kromě práce ve Vermontu se věnuješ profesionálně pole dance. Jak ses k tomu dostala?

Úplnou náhodou. Přes sociální sítě jsem v roce 2012 našla jednu slečnu, která se pole dance věnuje a začalo mě to zajímat. V Českých Budějovicích, kde jsem tehdy bydlela, to bylo složitější. V té době tam nebylo žádné studio nebo někdo, kdo by pole dance vyučoval nebo se mu věnoval. A tak jsem si pořídila tyč domů a podle youtube videí se učila sama.

Začínala jsi doma, teď se pole dance věnuješ profesionálně. Čeho jsi už v pole dance dosáhla?

Po roce trénování jsem se přihlásila na Mistrovství České republiky 2013. Ne s cílem vyhrát, ale zkusit si to a poznat lidi z komunity pole dance. Přesto jsem vyhrála. Vůbec jsem to nečekala, dostala jsem dokonce i cenu za nejlepší technický výkon. V té době se mi začínaly ozývat ostatní holky, jestli bych je nechtěla učit. Trochu jsem se toho bála, protože jsem předtím nikoho kromě sebe neučila a nebyla jsem si jistá, jestli techniku pole dance a svoje zkušenosti dokážu předat dál. Později jsem dostala nabídku učit v Praze, a proto jsem se rozhodla přestěhovat. Také jsem se přihlásila do soutěže Česko Slovensko má talent a probojovala se až do semifinále. Stala jsem se tak první pole dancerkou, která se v takové soutěži dostala do semifinále. Díky této soutěži jsem se zviditelnila a podařilo se mi také pozitivně propagovat pole dance, na který bylo v minulosti nahlíženo ve společnosti s velkými předsudky. V Praze aktuálně učím pole dance v soukromých i skupinových kurzech, ale mám i svá vystoupení na různých charitativních akcích nebo firemních večírcích.

Co je zdrojem tvé motivace a jaké plány máš do budoucna?

Jedním z důvodů, proč jsem se na mistrovství tehdy přihlásila je, že jsem chtěla, aby na mě moji rodiče byli hrdí a pyšní. Jako malá jsem totiž u žádného sportu dlouho nevydržela a tak jsem jim chtěla ukázat, že s pole dance je to jiné. Když se mi v roce 2013 podařilo vyhrát mistrovství republiky, někteří soutěžící na to měli negativní názor. Ozývaly se hlasy, že „holka z obýváku“ sem nepatří. Byla jsem z toho velmi zklamaná a mrzelo mě to. A tak jsem si řekla, že už nikdy soutěžit nebudu. Dělám pole dance, protože ten sport miluju. Nestojím o rivalitu. Nicméně letos zvažuju, že se na podzim zúčastním pole artové soutěže. Jedná se o volnější disciplínu v rámci pole dance.

Práce i pole dance tě stojí hodně času a energie. Jakým způsobem se ti daří skloubit oboje?

Moje práce ve Vermontu mi umožňuje směny v systému krátký dlouhý týden, což mi velmi pomáhá. Zároveň je možné domluvit se na dnech, které potřebuji mít volné a které pak naopak zase odpracuji, podle toho, jak jsem na prodejně potřebná. Vermont mi do jisté míry umožňuje si naplánovat směny flexibilně tak, aby to vyhovovalo mě i mému týmu a zároveň chodu prodejny. Nyní mi bylo umožněno dočasně snížit pracovní úvazek na polovinu, čeho si velmi vážím.

Podporuje tě tvůj tým?

Řekla bych, že náš tým je velmi specifický. Jsme extroverti a každý jsme jiný, přesto jsme si skvěle sedli mezi sebou a rozumíme si.