Mihály Zsanett

MOJÍM POSLANÍM JE SPLNIŤ VŠETKY ÚLOHY BEZCHYBNE, TO MA NAJVIAC MOTIVUJE.

Každá pozícia vo VERMONTe je jedinečná a svoje o tom vie aj Zsanett Mihály. Aký bol jej kariérny postup, ako by popísala svoj pracovný deň a čo si u nás najviac váži? Nielen to nám povedala v príjemnom rozhovore.

ČO ŤA PRIVIEDLO K PRÁCI PRE VERMONT? 

V roku 2019, koncom apríla, som podávala svoju druhú výpoveď v danom roku, čo je pre mňa netypické, no bolo to nevyhnutné. Veľmi mi záleží na tom, aby som k vedeniu spoločnosti a členom tímu, s ktorými pracujem, mohla vzhliadať – a to po odbornej, ako aj ľudskej stránke. V takej práci, kde sa cítim zle a nešťastne, neostávam. V tú jar som sa uchádzala o zamestnanie vo viacerých firmách, no bola som presvedčená o tom, že Vermont bude tá správna voľba. Tak aj bolo.

AKÝMI POZÍCIAMI SI SI V RÁMCI FIRMY PREŠLA? 

V roku 2019 som začala svoju kariéru na pozícii HR špecialista a v roku 2022 som sa stala HR manažérkou pre Maďarsko.

Na jakej pozícii pracuješ aktuálně?

V súčasnosti pracujem ako HR Manager.

AKO BY SI POPÍSALA SVOJ PRACOVNÝ DEŇ? 

Ak existuje nesplniteľná úloha, tak je to zodpovedanie tejto otázky. A teraz vážne: úlohy, výzvy a ad hoc vzniknuté problémy, ktoré riešim sú veľmi pestré. Je nemožné popísať, ako môj pracovný deň vyzerá, ale to je to, čo ma na práci baví. V súkromí si naplánujem každú minútu vopred a na spontánnosť neostáva priestor. Akonáhle sa však jedná o pracovné prostredie, dokážem sa prepnúť do „improvizačného módu“, aby som čo najrýchlejšie zvládla splniť všetky svoje úlohy – aj tie, s ktorými som vôbec nerátala.

ČO MÁŠ NAJRADŠEJ NA SVOJEJ PRACOVNEJ POZÍCII? 

Pred piatimi rokmi, na poslednom kole výberového procesu, moja (teraz už) HR riaditeľka poznamenala, že skutočne existujú ľudia, ktorí sa na túto pozíciu nehodia, pretože sa nechcú venovať všetkým oblastiam v rámci HR. Vo Vermonte musí byť HR-ista zapojený do všetkých procesov. Pre mňa je to veľmi inšpirujúce a som rada, že sa nemusím vtesnať do uzavretej krabičky, ktorá má presne danú veľkosť a z ktorej nemôžem vystúpiť. Tu sa dá všetko meniť. Môžem sa zapojiť do procesov a sledovať ich od začiatku až do konca, môžem ich meniť a zefektívňovať v spolupráci s inými oddeleniami. Mám rada túto pestrosť a preto by som nedokázala vymenovať iba jednu oblasť, ktorá ma baví najviac. Užívam si ich všetky, veď spolu vytvárajú dokonalý celok. Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá.

ČO SI NAJVIAC VÁŽIŠ NA SVOJICH KOLEGOCH/SVOJOM TÍME? 

Mám veľké šťastie, že súčasťou môjho tímu sú v podstate všetci kolegovia, ktorí pracujú pre Vermont. Myslím, že mnohí z nás to tak máme a nikomu netreba vysvetľovať koncept spolupatričnosti. Tým, samozrejme nechcem povedať, že som každý deň v kontakte so všetkými, ale doteraz som mala veľmi pozitívne skúsenosti. S kýmkoľvek som potrebovala spolupracovať (či už v Maďarsku, alebo za hranicami), vždy to bolo veľmi efektívne a vytvorili sme podporujúce prostredie.

Keďže pracujeme v módnom priemysle, rada by som použila „fashion prirovnanie“. Firmu si môžeme predstaviť, ako takú sukňu. Tá reprezentuje všetkých kolegov, ktorí vo Vermonte pracujú. Ak sú ľudia vo Vermonte sukňou, HR-ista je gumičkou, ktorá je síce schovaná a nie je na prvý pohľad viditeľná, avšak dodáva sukni tvar a bez nej by to nebolo ono. Práve preto si myslím, že som tak trošku súčasťou každého oddelenia. Samozrejme, sú aj také, s ktorými sa viac identifikujem. Je to HR tím, s ktorým som spojená, aj napriek vzdialenosti a tomu, že nie všetci hovoríme jedným jazykom. Ďalej by som vyzdvihla Retail, ktorý má pre mňa obrovský význam. A v neposlednom rade, je to náš office tím v Maďarsku. Sú to nielen moji kolegovia, ale aj spojenci, dôverníci a priatelia. Často sa hovorí a je to veľká pravda, že do práce si nechodíme hľadať priateľov. Nie nechodíme, ale ak sa stanú našimi priateľmi, je to fakt dobrý pocit. A možno práve vďaka tomu, že pracujeme na rôznych oddeleniach, sa od nich dokážem neustále niečo učiť a do dnešného dňa ma udivuje ich profesionalita.

ČÍM JE PRE TEBA PRÁCA VO VERMONTE UNIKÁTNA? 

„Vermonťáckym duchom“, ktorý sa nedá opísať slovami. Chytí vás za srdce a stane sa vašou súčasťou. Je pre mňa jedinečné akí kolegovia tu pracujú. Zázemie, ktoré firma ponúka, podpora, profesionalita a citlivosť ľudí. 

ČO SI NAJVIAC VÁŽIŠ VO VERMONTE? 

Opäť spomeniem posledné kolo výberového procesu, ktoré som vo Vermonte absolvovala. Na otázku, aké pracovné prostredie by som si priala, som odpovedala takto: ,,každý deň by som chcela chodiť do práce s úsmevom na tvári.“ A tak aj bolo. Od môjho prvého dňa v práci chodím do práce rada a aj napriek občasným ťažkým chvíľam sa na tom nič nezmenilo. Vermont pre mňa splnil sen o tom, čo znamená mať „dobrú prácu“.

AKO SA TI DARÍ DODRŽIAVAŤ ROVNOVÁHU MEDZI PRÁCOU A VOĽNÝM ČASOM? ČO TI PO NÁROČNOM DNI V PRÁCI POMÁHA RELAXOVAŤ A NÁJSŤ OPÄŤ ROVNOVÁHU?

Na práci mi veľmi záleží, preto je pre mňa náročné odpútať sa od denných udalostí a často myslím na pracovné úlohy aj doma. Je to osobnostná črta a ťažko sa to mení, ale pracujem na tom. Mám zopár trikov, ktoré mi pomáhajú: rada trávim čas so svojím psíkom, už len jeho prítomnosť ma upokojuje. Hráme sa a relaxujeme na záhrade. Od detstva rada čítam a moji kolegovia tiež, vďaka čomu si často navzájom odporúčame zaujímavé knižky. Následne čítam svojmu psíkovi z aktuálne rozčítanej knihy, ktorý doteraz nedal najavo, že by mu to prekážalo. Väčšinu voľného času sa snažím tráviť s rodinou a priateľmi, hodiny sa len tak rozprávame, jeme dobré jedlo a chodíme na výlety. Čo sa týka odbúrania stresu, dokonale sa mi osvedčilo cvičenie niekoľkokrát do týždňa, a to konkrétne spinning, pilates alebo joga.

CHCETE SE K NÁM PŘIPOJIT A PRACOVAT PRO VERMONT? NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!