Blog - - Odvažte se se značkou Diesel

Odvažte se se značkou Diesel

Zahoďte zábrany a ukažte svou individualitu. V portfoliu VERMONT vítáme novou značku Diesel, která rozproudí krev ve vašich žilách.

07. dubna 2022

Michal Rybár

Renzo Rosso, zakladatel značky DIESEL, nebyl žádný designérský génius. Neměl ani mnoho peněz. Měl však tu pravou kombinaci tvořivosti, odvahy a cílevědomosti. V roce 1978 pracoval v běžné textilní firmě. Renzo však viděl, kam se bude módní průmysl ubírat a ve firmě Moltex, kde pracoval, koupil 40-percetný podíl (z půjčky od otce) a přesvědčil většinového majitele, že by se měly začít orientovat na denim. Firmu později přejmenovali na Diesel a začali šít a prodávat. V roce 1985 se Renzo rozhodl, že je čas oddělit se od výše zmíněné firmy a stal se tak jediným majitelem značky Diesel.

První prodejna byla otevřena roku 1991 na Lexington Avenue v New Yorku, přímo naproti velkému obchodu Levis. Džíny Diesel vypadaly oproti "levisky" obnošeně a kýčovité, protože byly seprané a samá díra, ale právě díky těmto vlastnostem se staly obrovským hitem. Uvolněný a rebelský styl si zamilovala generace dospělých, teenagery i dětí.

V posledních letech věnuje společnost Diesel pozornost především mladé generaci, a to sponzorováním projektů jako Charitativní vídeňský ples proti AIDS, festival Sundance Film nebo Diesel-U-Music. Na módních veletrzích má společnost vždy jeden z největších "stánků" a vždy jde cestou lehkého rebelství.

Diesel je také známý pro své marketingové kampaně - ta s názvem "BE STUPID" otřásla nejen světem marketingu. Skvělé a vtipné vizuály s hláškami jako: "Moudrost má mozek, bláznovství má koule!" Nebo "Chytří kritizují, blázni vymýšlejí!" Si zamilovali blázni po celém světě.

Dalším z úspěchů této celosvětově dostupné značky je, že od roku 2008 je jednou z prvních společností, jejíž oblečení se objevuje i ve videohrách.

Diesel zkrátka nelze ignorovat, pokud si potrpíte na originalitu a nezávislost v oblékání.

SVĚT MÓDY

Opětovný návrat preppy stylu, tentokrát ve velkém

Nadčasovost, elegance a kvalita. To je jen pár z mnoha aspektů, které definují preppy styl, jež zas a znova vládne streetwearu.

Inspirujte se stylem Jackie Kennedy a Carolyn Bessette

Kolekce pro jaro/léto značky GANT vzdávala hold ikonám Jackie Kennedy a Carolyn Bessette. Při této příležitosti jsme se zamysleli nad tím, kdyby žily v dnešní době, bylo jim kolem třiceti a byly by na vrcholu slávy. Zavřete oči a představte si s námi, jak by vypadaly šatníky těchto bohyň módy a stylu.

Košile není pouze formální záležitostí. Nevěříte?

Kousek, který muži nemají vždy tak úplně v lásce kvůli jeho formálnosti. To je ale zásadní chyba, protože košili lze využít také v mnoha casual outfitech. Jen se podívejte!

Jak započala historie úspěšné značky GANT?

Tuto americkou značku v dnešním světě znají lidé po celém světě. Málo kdo ale ví, jak došlo k jejímu zrodu!

Košile pro život v pohybu

Máte dny ve spěchu a potřebujete vypadat skvěle jak na pracovní schůzce, tak na večerním posezení s přáteli? Košile GANT vás nikdy nenechají ve štychu a to především díky technologii TECH PREP. Znáte ji?

Trussardi: Rodinný brand, který stále stoupá na popularitě

Italská elegance, minimalismus a tradice… Nejen to je Trussardi.