Blog - - Odvažte se se značkou Diesel

Odvažte se se značkou Diesel

Zahoďte zábrany a ukažte svou individualitu. V portfoliu VERMONT vítáme novou značku Diesel, která rozproudí krev ve vašich žilách.

07. dubna 2022

Michal Rybár

Renzo Rosso, zakladatel značky DIESEL, nebyl žádný designérský génius. Neměl ani mnoho peněz. Měl však tu pravou kombinaci tvořivosti, odvahy a cílevědomosti. V roce 1978 pracoval v běžné textilní firmě. Renzo však viděl, kam se bude módní průmysl ubírat a ve firmě Moltex, kde pracoval, koupil 40-percetný podíl (z půjčky od otce) a přesvědčil většinového majitele, že by se měly začít orientovat na denim. Firmu později přejmenovali na Diesel a začali šít a prodávat. V roce 1985 se Renzo rozhodl, že je čas oddělit se od výše zmíněné firmy a stal se tak jediným majitelem značky Diesel.

První prodejna byla otevřena roku 1991 na Lexington Avenue v New Yorku, přímo naproti velkému obchodu Levis. Džíny Diesel vypadaly oproti "levisky" obnošeně a kýčovité, protože byly seprané a samá díra, ale právě díky těmto vlastnostem se staly obrovským hitem. Uvolněný a rebelský styl si zamilovala generace dospělých, teenagery i dětí.

V posledních letech věnuje společnost Diesel pozornost především mladé generaci, a to sponzorováním projektů jako Charitativní vídeňský ples proti AIDS, festival Sundance Film nebo Diesel-U-Music. Na módních veletrzích má společnost vždy jeden z největších "stánků" a vždy jde cestou lehkého rebelství.

Diesel je také známý pro své marketingové kampaně - ta s názvem "BE STUPID" otřásla nejen světem marketingu. Skvělé a vtipné vizuály s hláškami jako: "Moudrost má mozek, bláznovství má koule!" Nebo "Chytří kritizují, blázni vymýšlejí!" Si zamilovali blázni po celém světě.

Dalším z úspěchů této celosvětově dostupné značky je, že od roku 2008 je jednou z prvních společností, jejíž oblečení se objevuje i ve videohrách.

Diesel zkrátka nelze ignorovat, pokud si potrpíte na originalitu a nezávislost v oblékání.

SVĚT MÓDY

GANT a KARL LAGERFELD aneb Kvalita na prvním místě

V dnešním světě, kdy se trendy točí rychleji než roční období, je snadné podlehnout svůdnému volání kvantity. Levná móda na dosah ruky, láká svou dostupností. Skuteční znalci však ví, že pravá elegance a styl nejsou otázkou množství, ale kvality. Dvě jména, která toto tvrzení ztělesňují, jsou GANT a KARL LAGERFELD. Tito módní giganti nám neustále připomínají, že kvalita a vytříbený design jsou výsledkem pečlivého řemesla, nikoli rychlé výroby.

Letní festivaly jsou tady a v módě je vše povoleno!

K prázdninám neodmyslitelně patří nejrůznější festivaly. Pokud se chystáte na festival jídla nebo na festival pro děti, které se většinou odehrávají v denních hodinách, pravděpodobně nebudete chtít vyčnívat z davu a zvolíte běžný ležérnější outfit, ve kterém se budete cítit především pohodlně. Na těch hudebních, kdy série koncertů pokračuje až do pozdních nočních hodin, to ale bude trochu jiná písnička...

Styl v každém věku aneb 10 rad jak mít doma cool kidz

Je známý fakt, že za každým stylovým dítětem stojí stylový rodič. Smysl pro styl a vkus je dnes něco tak zásadního jako znát historické milníky, vyznat se v literatuře, mluvit cizími jazyky nebo umět stolovat. Patří to skoro až k dobrému vzdělaní. Obléct se vkusně a adekvátně situaci je jedna z důležitých schopností, co může rodič dítěti předat...

Jak se starat o obuv? Máme pro vás kompletního průvodce!

Boty jsou jedním z nejdůležitějších prvků našeho každodenního outfitu. Nejenže nám chrání nohy, ale také podtrhují náš styl a osobnost. Kvalitní obuv může být značnou investicí, a proto je důležité vědět, jak se o ni správně starat, aby nám vydržela co nejdéle.

Jak se obléct na letní koktejl párty

„Život je večírek, oblékejte se tak.“ řekla kdysi hvězda stříbrného plátna Audrey Hepburn. Leč byla velmi společenská a ve společnosti oblíbená, ke královnám večírků nikdy nepatřila. Milovala však módu a každý večírek ozdobila svým typickým charizmatem. Již brzy se mnoho zahrad, střech, teras a atrií opět zaplní skupinkami stylově oblečených lidí oslavujících život v duchu cocktail attire...

Jak se správně obléknout na golf? Poradíme!

Golf je sport, který kromě technických aspektů vyžaduje také dodržování jistého dress codu, který je neodmyslitelnou součástí golfové etikety. Správný výběr oblečení může ovlivnit nejen pohodlí hráče během hry, ale také jeho sebevědomí. V dnešním článku se podíváme na to, jak správně sladit golfový outfit tak, aby odpovídal pravidlům a zároveň byl stylový.