Blog - - Odvažte se se značkou Diesel

Odvažte se se značkou Diesel

Zahoďte zábrany a ukažte svou individualitu. V portfoliu VERMONT vítáme novou značku Diesel, která rozproudí krev ve vašich žilách.

07. dubna 2022

Michal Rybár

Renzo Rosso, zakladatel značky DIESEL, nebyl žádný designérský génius. Neměl ani mnoho peněz. Měl však tu pravou kombinaci tvořivosti, odvahy a cílevědomosti. V roce 1978 pracoval v běžné textilní firmě. Renzo však viděl, kam se bude módní průmysl ubírat a ve firmě Moltex, kde pracoval, koupil 40-percetný podíl (z půjčky od otce) a přesvědčil většinového majitele, že by se měly začít orientovat na denim. Firmu později přejmenovali na Diesel a začali šít a prodávat. V roce 1985 se Renzo rozhodl, že je čas oddělit se od výše zmíněné firmy a stal se tak jediným majitelem značky Diesel.

První prodejna byla otevřena roku 1991 na Lexington Avenue v New Yorku, přímo naproti velkému obchodu Levis. Džíny Diesel vypadaly oproti "levisky" obnošeně a kýčovité, protože byly seprané a samá díra, ale právě díky těmto vlastnostem se staly obrovským hitem. Uvolněný a rebelský styl si zamilovala generace dospělých, teenagery i dětí.

V posledních letech věnuje společnost Diesel pozornost především mladé generaci, a to sponzorováním projektů jako Charitativní vídeňský ples proti AIDS, festival Sundance Film nebo Diesel-U-Music. Na módních veletrzích má společnost vždy jeden z největších "stánků" a vždy jde cestou lehkého rebelství.

Diesel je také známý pro své marketingové kampaně - ta s názvem "BE STUPID" otřásla nejen světem marketingu. Skvělé a vtipné vizuály s hláškami jako: "Moudrost má mozek, bláznovství má koule!" Nebo "Chytří kritizují, blázni vymýšlejí!" Si zamilovali blázni po celém světě.

Dalším z úspěchů této celosvětově dostupné značky je, že od roku 2008 je jednou z prvních společností, jejíž oblečení se objevuje i ve videohrách.

Diesel zkrátka nelze ignorovat, pokud si potrpíte na originalitu a nezávislost v oblékání.

LIFE IN VERMONT

Otevíráme jedinečné VERMONT HOME & CAFÉ

Naši stálí zákazníci dobře ví, že si je nad slunce rádi hýčkáme a chceme vytvořit z rutinního nakupování oblečení a doplňků, zážitek, který si chcete dopřávat zas a znova. Nejen proto nyní představujeme koncept, který v naší zemi nemá konkurenci. Připravte se… Přichází VERMONT HOME & CAFÉ.

Buďte trendy a styloví i při cvičení

Nejste tzv. ledňáčci a pravidelné cvičení vás drží do teď? Skvěle, gratulujeme! Máme však tip, jak se na pravidelné tréninky budete těšit ještě více - nový outfit!

Osvojte si boho styl se značkou Odd Molly

Elegance, originalita, ženskost. Nejen to je dokonalý styl značky Odd Molly. Měly jste již tu čest dámy? Jestliže nikoli, je čas to napravit, protože najdete dokonalé kousky v jemném i extrémním boho stylu. Tento brand myslí na všechny ženy!

Lehká a ikonická Heliovka je základ

Lehkost peří, snadná sbalitelnost, celoroční kousek - to je ikonická řada Helium. Máte již tu svou? Jestliže nikoli, po přečtení tohoto článku budete ihned objednávat. Vsadítte se?

Nové ikonické šperky KARL LAGERFELD jsou tu

Nejen oblečení, ale také doplňky a šperky jsou to, v čem značka KARL LAGERFELD i nadále úspěšně pokračuje. Co nabízí nová kolekce SS23? Jako vždy originálnost, nápaditost a modernost v jednom!

Jak připravit šatník na jaro a efektivně vytřídit nepotřebné?

Konečně je tady – jaro! Vypadá to, že zima už je u konce, a potvrzuje to nejen kalendář, ale také příjemnější venkovní teploty, tulipány vyskládané před každým květinářstvím a všudevládnoucí pozitivní nálada. To znamená jediné – změna šatníku na jarní verzi. A právě v této chvíli je ta nejlepší příležitost vytřídit to, co zůstává, a co nikoli, ať máte místo na nové kousky. A že je z čeho vybírat!