Blog - - Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Na jaký styl nedá dopustit nebo co má ráda na roli influencerky a naopak? Nejen na to nám odpověděla influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová!

21. ledna 2024

Lucie Švábenská

Jak se z tenistky stala influencerka?
Vlastně ani nevím! Vše vznikalo postupně bez záměru dostat se do této role… A abych řekla pravdu, ani to slovo "influencerka" nemám moc ráda. Už během tenisové kariéry jsem hodně cestovala a fotila, vždy mě bavilo ve volném čase tvořit a během několika let se to stalo mou prací.

Byla to cesta, kterou by sis zvolila i v případě, že bys nemusela s profesionálním tenisem skončit?
Asi bych to dělala i při vrcholovém sportu, ale určitě ne v takovém rozsahu. Neměla bych na to tolik času a energie.

Co si na roli nejvíce užíváš?
Nejvíce si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci. Navíc možnost volby firem, se kterými spolupracuji, je také skvělá.

Jaké jsou pro tebe "ups and downs" influencerství?
Mezi "ups" určitě řadím kontakty, možnosti, různorodost a možnost opravdu pracovat odkudkoli a kdykoli. Downs… I když to tak často nevypadá, je to dost náročné časově a někdy i stresující... Dodržovat termíny, podepisovat smlouvy, ve kterých jsou například i pokuty, a další. 

S VERMONTEM jsi spojená už delší dobu. Nejprve převážně se značkou GANT a nyní se přidal i DIESEL, KARL LAGERFELD, Peak Performance a další. Jak a kdy tato spolupráce vznikla?
Vznikla právě díky tenisu! Byla jsem v Česku na tenisovém turnaji, kterého byl VERMONT sponzorem. Zde mě zástupci společnosti kontaktovali a od té doby spolu stále něco tvoříme.????

Kterou značku z portfolia VERMONT máš nejraději a je ti nejbližší?
Asi GANT, mám ráda sportovní eleganci.

Které focení pro VERMONT sis nejvíce užila a proč?
Nejvíc si pamatuji asi úplně to první, kdy to pro mě bylo ještě nové a focení jsem stíhala tak akorát mezi zápasy. Tehdy jsme dokonce fotili kolekci i s tenisovou raketou!

Který styl módy tě nejvíce baví?
Jak jsem již zmiňovala, sportovní elegance je mi nejbližší, společně se světlými barvami.

Ovlivnil tenis i tvůj módní styl ve volném čase?
Ovlivnil v tomto směru spíše to, že si více užívám momenty, kdy se mohu obléct hezky a nemusím chodit pouze v teplácích.????

Který aktuální trend je ti nejbližší a kterému by jsi naopak nikdy nepodlehla?
Momentálně mě baví pruhované svetry, vysoké boty, saténové maxi sukně, kostýmové vesty a zapomenout nesmím ani na Cowboy Boots. A čemu bych nikdy nepodlehla? Návratu Crocs nebo trendu prstových bot. 

Jaké 3 kousky ti v šatníku a na cestách nesmí chybět?
To je jednoduché: béžové široké kalhoty, kožená bunda a jedna z mých kabelek!

Máš spíše kapsulový šatník nebo hodně rozmanitý?
Dřív byl hodně rozmanitý a hlavně sportovní... To se ale časem změnilo a nyní při každém třídění, které provádím čím dál častěji, pozoruji, že je plný základních kousků, které se dají krásně kombinovat.

Který kousek ve tvém šatníku je pro tebe nejvzácnější a proč?
Nejvzácnější těžko říct, takto jsem o tom upřímně nikdy nepřemýšlela. Samozřejmě hlavně ty dražší kousky, ale i některé sportovní, ve kterých jsem třeba někde vyhrála zápas. K těm se zase vážou krásné vzpomínky.

Které roční období si užíváš v rámci módy nejvíce a proč?
Nejraději mám asi podzim. Člověk se může pořádně vyřádit, oblečení vrstvit a nosí se mé nejoblíbenější barvy (béžová, hnědá, černá).

Jak se odreaguješ a udržuješ si work/life balanc?
Časem s přítelem, s rodinou, procházkami a sportem. A v těchto chvílích se také hlavně snažím být bez mobilu, jelikož na něm neustále pracuji.

ROZHOVORY

Na romantické vlně s Gogomanem a Annou Marií Purić

Kdo je obecně větší romantik a jaká je jejich nejvtipnější společná vzpomínka? Nejen to nám ve speciálním valentýnském povídání prozradili Gogoman a Anna Maria Purić. Přesvědčte se, zda se shodovali ve svých odpovědích!

Od růžové Barbie do světa - rozhovor s Františkem Jungvirtem o skle a designu

Na sklonku roku jsme otevřeli Art & Design Pop-up Store u Prašné brány. Mezi vystavujícími autory byl František Jungvirt, talentovaný sklářský výtvarník, designer a malíř skla. Nejen to byl důvod pro náš rozhovor o českém skle, filmu Barbie i úspěchu ve světě designu...

Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Na jaký styl nedá dopustit nebo co má ráda na roli influencerky a naopak? Nejen na to nám odpověděla influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová!

Lod’ mi už několikrát zachránila život…

…říká mořeplavec Tomáš Kůdela, jeden z těch, kteří dosáhli na nejvyšší kapitánské oprávnění na neomezené oceánské plavby. Jeho manželka Martina s Tomášem utíká na loď, kdykoliv mají příležitost - jak říkají, uklidnit se. A to včetně dětí. Inspirujte se…

Šťastnou cestu – k sobě!

Každá cesta má svůj začátek, průběh a možná i konec. Na její konec totiž nemusíme nutně dojít, protože cesta sama se stává cílem a zdrojem poznání sebe i světa kolem nás. Je to naše vize konce cesty, která dává našemu tady a teď smysl a směr.

Terezie Kovalová: Ticho neznám

Violoncellistka Terezie Kovalová se na české scéně pohybuje již několik let a její úspěch stále stoupá. Co vše nám o jejím životě a profesionální cestě v modelingu i hudbě prozradila v rozhovoru?