Blog - - Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Na jaký styl nedá dopustit nebo co má ráda na roli influencerky a naopak? Nejen na to nám odpověděla influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová!

21. ledna 2024

Lucie Švábenská

Jak se z tenistky stala influencerka?
Vlastně ani nevím! Vše vznikalo postupně bez záměru dostat se do této role… A abych řekla pravdu, ani to slovo "influencerka" nemám moc ráda. Už během tenisové kariéry jsem hodně cestovala a fotila, vždy mě bavilo ve volném čase tvořit a během několika let se to stalo mou prací.

Byla to cesta, kterou by sis zvolila i v případě, že bys nemusela s profesionálním tenisem skončit?
Asi bych to dělala i při vrcholovém sportu, ale určitě ne v takovém rozsahu. Neměla bych na to tolik času a energie.

Co si na roli nejvíce užíváš?
Nejvíce si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci. Navíc možnost volby firem, se kterými spolupracuji, je také skvělá.

Jaké jsou pro tebe "ups and downs" influencerství?
Mezi "ups" určitě řadím kontakty, možnosti, různorodost a možnost opravdu pracovat odkudkoli a kdykoli. Downs… I když to tak často nevypadá, je to dost náročné časově a někdy i stresující... Dodržovat termíny, podepisovat smlouvy, ve kterých jsou například i pokuty, a další. 

S VERMONTEM jsi spojená už delší dobu. Nejprve převážně se značkou GANT a nyní se přidal i DIESEL, KARL LAGERFELD, Peak Performance a další. Jak a kdy tato spolupráce vznikla?
Vznikla právě díky tenisu! Byla jsem v Česku na tenisovém turnaji, kterého byl VERMONT sponzorem. Zde mě zástupci společnosti kontaktovali a od té doby spolu stále něco tvoříme.????

Kterou značku z portfolia VERMONT máš nejraději a je ti nejbližší?
Asi GANT, mám ráda sportovní eleganci.

Které focení pro VERMONT sis nejvíce užila a proč?
Nejvíc si pamatuji asi úplně to první, kdy to pro mě bylo ještě nové a focení jsem stíhala tak akorát mezi zápasy. Tehdy jsme dokonce fotili kolekci i s tenisovou raketou!

Který styl módy tě nejvíce baví?
Jak jsem již zmiňovala, sportovní elegance je mi nejbližší, společně se světlými barvami.

Ovlivnil tenis i tvůj módní styl ve volném čase?
Ovlivnil v tomto směru spíše to, že si více užívám momenty, kdy se mohu obléct hezky a nemusím chodit pouze v teplácích.????

Který aktuální trend je ti nejbližší a kterému by jsi naopak nikdy nepodlehla?
Momentálně mě baví pruhované svetry, vysoké boty, saténové maxi sukně, kostýmové vesty a zapomenout nesmím ani na Cowboy Boots. A čemu bych nikdy nepodlehla? Návratu Crocs nebo trendu prstových bot. 

Jaké 3 kousky ti v šatníku a na cestách nesmí chybět?
To je jednoduché: béžové široké kalhoty, kožená bunda a jedna z mých kabelek!

Máš spíše kapsulový šatník nebo hodně rozmanitý?
Dřív byl hodně rozmanitý a hlavně sportovní... To se ale časem změnilo a nyní při každém třídění, které provádím čím dál častěji, pozoruji, že je plný základních kousků, které se dají krásně kombinovat.

Který kousek ve tvém šatníku je pro tebe nejvzácnější a proč?
Nejvzácnější těžko říct, takto jsem o tom upřímně nikdy nepřemýšlela. Samozřejmě hlavně ty dražší kousky, ale i některé sportovní, ve kterých jsem třeba někde vyhrála zápas. K těm se zase vážou krásné vzpomínky.

Které roční období si užíváš v rámci módy nejvíce a proč?
Nejraději mám asi podzim. Člověk se může pořádně vyřádit, oblečení vrstvit a nosí se mé nejoblíbenější barvy (béžová, hnědá, černá).

Jak se odreaguješ a udržuješ si work/life balanc?
Časem s přítelem, s rodinou, procházkami a sportem. A v těchto chvílích se také hlavně snažím být bez mobilu, jelikož na něm neustále pracuji.

ROZHOVORY

Pár, který definuje styl? Karin a Richard Krajčovi!

Dnes pro vás máme exkluzivní rozhovor s jedním z nejcharismatičtějších a nejstylovějších párů současnosti. Richard Krajčo, legendární frontman kapely Kryštof a jeho manželka Karin, režisérka a spisovatelka, se stali ikonami i na poli módy. Jejich jedinečný styl a smysl pro detail z nich činí partnery v životě i v tvorbě. Dnes nahlédneme do jejich světa a zjistíme, co je inspiruje a kam směřují jejich kroky...

Daniel Matoušek: Hvězda české opery

Tento talentovaný český tenorista, se rychle stal jednou z předních osobností české operní scény. Od svého debutu v roce 2014, kdy poprvé zazářil na prknech Národního divadla v Praze, jeho kariéra stoupá strmě vzhůru. Od sezóny 2022/23 je stálým členem Opery Národního divadla, kde exceluje v mnoha významných rolích a my pro vás máme exkluzivní rozhovor!

Za hranicemi gravitace: rozhovor s Petrem Krausem, mistrem světa v bike trialu

Ve světě extrémních sportů existují jedinci, kteří se odvážně vydávají za hranice možností lidského těla a gravitace. Jedním z nich je i Petr Kraus, sportovec, jehož jméno je synonymem pro mistrovské úspěchy v bike trialu. S trojnásobným titulem mistra světa a pětinásobným titulem mistra ČR se stal ikonou tohoto adrenalinem nabitého sportu. Připojte se k nám na cestu do světa nekonečných výzev, kde se gravitace zdá být pouze sugescí...

Architekt Erik Petrus: Zažít vlastní projekt během zemětřesení je silný zážitek

De Residence Pangandaran představuje soubor 24 rodinných řadových domů na indonéské Jávě. Za jejich návrhem stojí mladý český architekt Erik Petrus, pro kterého je typický silný autorský rukopis.

Miluji vynést cokoli, co volá po extravaganze a kontroverzi

Influencerka Kateřina Klinderová alias @Kundosaki propadla značce DIESEL jako mnoho z nás. Kdy se jejich cesty střetly, jak vzpomíná na přehlídku v Miláně a které kousky jsou její nejoblíbenější? V rozhovoru jsme nevynechali ani to, jak se z ní stala influencerka a co si na této roli užívá nejvíce a nejméně.

Architekt Jan Bek "V bytech bude třeba důmyslně řešit každý metr."

Studio BekArch založil architekt Jan Bek v roce 2019. Za pět let praxe ateliéru si kolem sebe vybudoval síť spolupracovníků i příbuzných profesí. Ateliér sousedí s projekční kanceláří, Janův kamarád Stanislav Líkař je majitelem stavební firmy, která realizuje návrhy ateliéru. BekArch ve svých projektech používá především český design, nábytek na míru vyrábějí spřátelení truhláři.