Blog - - Cara Delevingne: Karl mě naučil, jak je důležité přijmout svou výjimečnost

Cara Delevingne: Karl mě naučil, jak je důležité přijmout svou výjimečnost

Karl Lagerfeld a Cara Delevingne měli výjimečný vztah. Od profesionálního až po téměř rodinný. Není tedy takovým překvapením, že po jeho smrti modelku tým značky KARL LAGERFELD oslovil v rámci vytvoření speciální kolekce věnované právě této ikoně. Jak tvorba probíhala, jaký je Cary nejoblíbenější kousek a jak vzpomíná na vztah s Karlem?

02. října 2022

Lucie Švábenská

Pamatujete si moment, kdy jste potkala Karla úplně poprvé?
Ano, bylo to v rámci mé první přehlídky pro Chanel. Okamžitě jsem byla ohromena jeho laskavostí a štědrostí.

Co vás Karl naučil?
Karl mě naučil, jak je důležité přijmout svou výjimečnost. On sám byl jedinečná osobnost a skutečně ho nezajímalo, co si jiní myslí. S tímto přístupem se snažím žít každý den.

Jaké tři věci jste na něm měla nejraději?
Jeho kreativitu, jeho intelekt a jeho lásku k lidem, na kterých mu záleželo.

Co je podle vás Karlovým největším odkazem?
Karl je sám o sobě obrovským odkazem. Vše, co vytvořil a udělal si budeme navždy pamatovat a bude to vnímáno jako inspirace pro budoucí generace.

Co máte ráda na značce KARL LAGERFELD?
Ve svých kolekcích vždy inovují a posouvají hranice módy. Vytvářejí věci, které způsobují změny – to je přesně to, jaká jsem a v co sama věřím. 

Co předcházelo této spolupráci?
Když Karl zemřel, tak mě designérský tým KARL LAGERFELD požádal, abych jim pomohla navrhnout limitovanou edici košil k uctění jeho památky, což bylo před dvěma lety. Veškerý výtěžek šel následně na „Sauver la Vie“, charitativní organizaci, která financuje lékařský výzkum na Univerzitě Paris Descartes, kterou Karl mnoho let podporoval. Po tomto úspěšném projektu jsme chtěli najít další způsob společné práce, a z toho přirozeně vyplynula tato kolekce.

Jak velký tvůrčí přínos jste do kolekce vnesla?
V průběhu tvorby jsem byla v kontaktu s celým týmem. Po několik měsíců jsme nonstop procházeli návrhy, neustále sdíleli nápady a prováděli potřebné úpravy. Hun Kim, kreativní ředitel KARL LAGERFLED, za mnou dokonce s celý tvůrčím týmem přijeli do Prahy, když jsem zde natáčela, abychom mohli v mezičasech pracovat na kolekci. Následně jsem strávila nějaký čas i ve studiu v Amsterdamu. Chtěla jsem zajistit, aby kolekce skutečně odrážela můj styl, a tak jsem byla při každém kroku.

Jak se vám podařilo uchovat ve svých návrzích charakter Karla Lagerfelda?
Karlův styl byl pro mě nadčasový, klasický, elegantní, a přesto jednoduchý. Vždy měl šmrnc – na to jsem při tvorbě této kolekce myslela.

Co vás na tvůrčím procesu překvapilo?
Množství úprav, to bylo naprosto neočekávané. Měla jsem tolik nápadů, a tak zúžit výběr bylo opravdu to nejtěžší. Mám štěstí, že Hun mou vizi chápal a dokázal mě procesem korekce kolekce provést.

Který moment byl v rámci tvorby kolekce pro vás ten nejzapamatovatelnější, nejsilnější?
Chvíle, kdy jsem osobně viděla všechny kousky pohromadě.

Jaký je váš oblíbený kousek z kolekce a proč?
Miluji oboustrannou bundu bomber. Umělá modrá kožešina je neskutečně příjemná, jako obláček!

CARA LOVES KARL je právě v prodeji!

LIMITOVANÉ KOUSKY KOLEKCE JSOU PRÁVĚ NYNÍ DOSTUPNÉ V OBCHODECH KARL LAGERFELD A NA E-SHOPU VERMONT.CZ.

ROZHOVORY

Cara Delevingne: Karl mě naučil, jak je důležité přijmout svou výjimečnost

Karl Lagerfeld a Cara Delevingne měli výjimečný vztah. Od profesionálního až po téměř rodinný. Není tedy takovým překvapením, že po jeho smrti modelku tým značky KARL LAGERFELD oslovil v rámci vytvoření speciální kolekce věnované právě této ikoně. Jak tvorba probíhala, jaký je Cary nejoblíbenější kousek a jak vzpomíná na vztah s Karlem?

Co spojuje kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovou? Láska k rodeu!

Od hobby až k profesionální úrovni. To je cesta úspěšné jezdkyně Veroniky Machulkové. Vydejte se s námi na její ranč, kde jsme společně nejen objevovali novou kolekci GANT x Wrangler, ale také jsme si popovídali o jejím westernovém lifestylu, největších úspěších a snech do budoucna.

18 inspirativních osobností roku 2018

Naši misí je inspirovat. Ve spolupráci s magazínem Forbes jsme proto vytvořili speciální projekt, kdy jsme vybrali 18 osobností z nejrůznějších oblastí společnosti. Každý z nich je něčím výjimečný. Překonávají konvence a tím inspirují druhé. Věk, prostředí, ani zájmy nejsou limitem, ba naopak. Spektrum inspirativních osobností je tak široké, že si v něm může nalézt inspiraci každý z nás.

Návrhářka Monika Drápalová: Můj motor je silný pocit. Pak hledám, jak ho vyjádřit

Monika Drápalová je česká návrhářka, která během kariéry prezentovala svou tvorbu v Evropě, Americe i Asii a prodávala ji do mnoha zemí světa. Je historicky první Češkou, které se podařilo vytvořit v Paříži vlastní Haute couture kolekci... Přinášíme Vám jeden z dalších inspirativních rozhovorů.

Couple Thinkers

Společně s moderátory Craigem a Megan Fergusonovými s GANT vydal na cestu, během které si budou povídat o tématech, která je vždy zajímala, ale nikdy je neměli možnost je prozkoumat – až doposud.

Terezie Kovalová: Ticho neznám

Violoncellistka Terezie Kovalová je živel. Jen tak ji nepřehlédnete, nejen díky dlouhým světlým vlasům. Když začne vyprávět, lidé okolo ní zpomalují a poslouchají. Stíhá toho totiž tolik, že by to vydalo na několik životů. A tak je jedno, jestli zrovna povídá o hudbě, modelingu, sbírání japonských mečů nebo třeba o své geekovské vášni pro sci-fi, fantasy a komiksy. Navíc si nebere servítky a ráda říká věci na rovinu. Neznamená to ovšem, že by střílela odpovědi od boku. Naopak nad nimi často dlouze přemýšlí. Nerada mluví o svých snech, spíše o tom, kým chce být. „Dobrým profesionálem a šťastným člověkem, který neubližuje svému okolí,“ říká v rozhovoru pro VERMONT VIEW.