Blog - - Co spojuje kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovou? Láska k rodeu!

Co spojuje kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovou? Láska k rodeu!

Od hobby až k profesionální úrovni. To je cesta úspěšné jezdkyně Veroniky Machulkové. Vydejte se s námi na její ranč, kde jsme společně nejen objevovali novou kolekci GANT x Wrangler, ale také jsme si popovídali o jejím westernovém lifestylu, největších úspěších a snech do budoucna.

28. září 2022

Lucie Švábenská

Měla jste vždy vztah ke koním a této tématice?
Rozhodně! Nedovedu si svůj „lifestyle“ představit jinak. Musím říct, že mě tato spolupráce velmi dobře vystihla.

Proč právě jezdectví a kovbojský lifestyle?
Rodiče měli koně a budovali ranč ještě před tím, než jsem se narodila. Nikdy mě tak nenapadlo, že by to nebylo součástí i mého života. K westernovému lifestylu jsem se poté dostala časem, protože se do ČR tento druh jezdeckého odvětví teprve dostával. Jako první jsem se účastnila hobby závodů, kde někdy nebylo třeba ani sedlo :) Hlavní byla především chuť závodit!

Co na tomto stylu života máte nejraději?
Miluji ty úžasné majestátní tvory, stejně jako to, co nabízejí a představují – volnost, velikost, vznešenost, sílu. Vždy, když sedím na koni, připadám si popravdě jako někdo velmi důležitý  :) Nejraději mám ale ten moment, kdy jsem na závodech, již krásně oblečená, stejně jako můj kůň, a čekáme na zahájení. V tu chvíli mám díky nervozitě sice motýlky v břiše, ale jen a pouze v pozitivním slova smyslu. To vzrušení je nepopsatelné. A právě pro tyto okamžiky to člověk všechno dělá... Proto, aby byl spokojený a šťastný spolu se svým koněm, ne jako jednotlivci, ale jako jeden team. Do života mi tento lifestyle dal opravdu velmi dobrou disciplínu - mohu bezpečně říct, že jsem pečlivá a spolehlivá, hodně vydržím a jen tak něco mě nerozhodí. 

Kdy jste se jezdectví začala věnovat na profesionální úrovni?
Licenci WRC ČR (Western riding clubu ČR) mám od roku 2006, což pro mě znamenalo začátek ježdění na profesionální úrovni, s lidmi, ke kterým jsem předtím pouze vzhlížela a obdivovala je.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Upřímně úplně každý odjetý závod, protože někdy je umění se na něj vůbec dostat. Ale letos je velmi dobrá závodní sezóna a musím říct, že mě zatím těší každý start. Máme nakročeno v disciplíně Halter v kategorii Open a Amateur na ROM (Registr of Merit, neboli record of excellence), což je ocenění, které kůň nebo předvádějící získá po obdržení několika APHA bodů v dané disciplíně.

Čeho byste ještě chtěla dosáhnout?
Moc bych si přála posouvat se dále v jezdeckém sportu, poznávat nové lidi z tohoto prostředí a učit se od předních světových trenérů.

Kdybyste se měla věnovat něčemu jinému, co by to bylo?
Na tuto otázku asi neumím pořádně odpovědět… Nedovedu si představit život bez koní a celkově zvířat, takže by tam vždy hrála určitou roli, ikdyž bych se nevěnovala konkrétně jezdectví.

Jak vypadá váš běžný den?
Jezdectví je skvělé, ale od pondělí do pátku chodím do běžné práce. Protože se však naše koňské království nachází přímo u nás doma, mé první kroky po příchodu z práce míří rovnou tam. Dle závodní sezóny jsou poté na programu tréninky s mými koňmi a dále s těmi, u kterých pomáhám v přípravě na závody. Také se věnuji mladým koním a následným obsednutím.

Oblékáte se v tomto stylu i v běžném životě?
Ať už se chystám do práce či ven s kamarády, jsem celkově typ, který nosí převážně džíny, tričko a navrch oversized košili. To doplním buď botaskami nebo koženými polobotkami, záleží na náladě a příležitosti. Najdou se ale také chvíle, kdy sáhnu po velmi odvážných podpatcích.

Který look/kousek vás z GANT x Wrangler kolaborace zaujal nejvíce?
Předně bych chtěla za možnost být součástí této kampaně velmi poděkovat. Značky GANT a Wrangler jsou pro mě, jako pro „koňáka“, velkými oblíbenci.
Když jsem kolekci viděla, mé vnitřní já zajásalo radostí. Kalhoty do širokého zvonu s vysokým pasem jsou jedním z kousků, které velmi ráda nosím. Stejně jako manžestrový materiál a kůže. Celá řada mě tedy velmi zaujala. Pokud bych si ale měla vybrat jeden konkrétní look, jednalo by se právě o ten s hořčicovými manžestráky a světlým svetříkem!

Ať už jste fanoušky rodea či nikoli, tato limitovaná kolekce si vás jistě získá svou originalitou, příběhem i zpracováním.

Přesvědčte se sami!

GANT x Wrangler je právě v prodeji!

ROZHOVORY

Na romantické vlně s Gogomanem a Annou Marií Purić

Kdo je obecně větší romantik a jaká je jejich nejvtipnější společná vzpomínka? Nejen to nám ve speciálním valentýnském povídání prozradili Gogoman a Anna Maria Purić. Přesvědčte se, zda se shodovali ve svých odpovědích!

Od růžové Barbie do světa - rozhovor s Františkem Jungvirtem o skle a designu

Na sklonku roku jsme otevřeli Art & Design Pop-up Store u Prašné brány. Mezi vystavujícími autory byl František Jungvirt, talentovaný sklářský výtvarník, designer a malíř skla. Nejen to byl důvod pro náš rozhovor o českém skle, filmu Barbie i úspěchu ve světě designu...

Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Na jaký styl nedá dopustit nebo co má ráda na roli influencerky a naopak? Nejen na to nám odpověděla influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová!

Lod’ mi už několikrát zachránila život…

…říká mořeplavec Tomáš Kůdela, jeden z těch, kteří dosáhli na nejvyšší kapitánské oprávnění na neomezené oceánské plavby. Jeho manželka Martina s Tomášem utíká na loď, kdykoliv mají příležitost - jak říkají, uklidnit se. A to včetně dětí. Inspirujte se…

Šťastnou cestu – k sobě!

Každá cesta má svůj začátek, průběh a možná i konec. Na její konec totiž nemusíme nutně dojít, protože cesta sama se stává cílem a zdrojem poznání sebe i světa kolem nás. Je to naše vize konce cesty, která dává našemu tady a teď smysl a směr.

Terezie Kovalová: Ticho neznám

Violoncellistka Terezie Kovalová se na české scéně pohybuje již několik let a její úspěch stále stoupá. Co vše nám o jejím životě a profesionální cestě v modelingu i hudbě prozradila v rozhovoru?