Blog - - Co spojuje kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovou? Láska k rodeu!

Co spojuje kampaň GANT x Wrangler a Veroniku Machulkovou? Láska k rodeu!

Od hobby až k profesionální úrovni. To je cesta úspěšné jezdkyně Veroniky Machulkové. Vydejte se s námi na její ranč, kde jsme společně nejen objevovali novou kolekci GANT x Wrangler, ale také jsme si popovídali o jejím westernovém lifestylu, největších úspěších a snech do budoucna.

28. září 2022

Lucie Švábenská

Měla jste vždy vztah ke koním a této tématice?
Rozhodně! Nedovedu si svůj „lifestyle“ představit jinak. Musím říct, že mě tato spolupráce velmi dobře vystihla.

Proč právě jezdectví a kovbojský lifestyle?
Rodiče měli koně a budovali ranč ještě před tím, než jsem se narodila. Nikdy mě tak nenapadlo, že by to nebylo součástí i mého života. K westernovému lifestylu jsem se poté dostala časem, protože se do ČR tento druh jezdeckého odvětví teprve dostával. Jako první jsem se účastnila hobby závodů, kde někdy nebylo třeba ani sedlo :) Hlavní byla především chuť závodit!

Co na tomto stylu života máte nejraději?
Miluji ty úžasné majestátní tvory, stejně jako to, co nabízejí a představují – volnost, velikost, vznešenost, sílu. Vždy, když sedím na koni, připadám si popravdě jako někdo velmi důležitý  :) Nejraději mám ale ten moment, kdy jsem na závodech, již krásně oblečená, stejně jako můj kůň, a čekáme na zahájení. V tu chvíli mám díky nervozitě sice motýlky v břiše, ale jen a pouze v pozitivním slova smyslu. To vzrušení je nepopsatelné. A právě pro tyto okamžiky to člověk všechno dělá... Proto, aby byl spokojený a šťastný spolu se svým koněm, ne jako jednotlivci, ale jako jeden team. Do života mi tento lifestyle dal opravdu velmi dobrou disciplínu - mohu bezpečně říct, že jsem pečlivá a spolehlivá, hodně vydržím a jen tak něco mě nerozhodí. 

Kdy jste se jezdectví začala věnovat na profesionální úrovni?
Licenci WRC ČR (Western riding clubu ČR) mám od roku 2006, což pro mě znamenalo začátek ježdění na profesionální úrovni, s lidmi, ke kterým jsem předtím pouze vzhlížela a obdivovala je.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Upřímně úplně každý odjetý závod, protože někdy je umění se na něj vůbec dostat. Ale letos je velmi dobrá závodní sezóna a musím říct, že mě zatím těší každý start. Máme nakročeno v disciplíně Halter v kategorii Open a Amateur na ROM (Registr of Merit, neboli record of excellence), což je ocenění, které kůň nebo předvádějící získá po obdržení několika APHA bodů v dané disciplíně.

Čeho byste ještě chtěla dosáhnout?
Moc bych si přála posouvat se dále v jezdeckém sportu, poznávat nové lidi z tohoto prostředí a učit se od předních světových trenérů.

Kdybyste se měla věnovat něčemu jinému, co by to bylo?
Na tuto otázku asi neumím pořádně odpovědět… Nedovedu si představit život bez koní a celkově zvířat, takže by tam vždy hrála určitou roli, ikdyž bych se nevěnovala konkrétně jezdectví.

Jak vypadá váš běžný den?
Jezdectví je skvělé, ale od pondělí do pátku chodím do běžné práce. Protože se však naše koňské království nachází přímo u nás doma, mé první kroky po příchodu z práce míří rovnou tam. Dle závodní sezóny jsou poté na programu tréninky s mými koňmi a dále s těmi, u kterých pomáhám v přípravě na závody. Také se věnuji mladým koním a následným obsednutím.

Oblékáte se v tomto stylu i v běžném životě?
Ať už se chystám do práce či ven s kamarády, jsem celkově typ, který nosí převážně džíny, tričko a navrch oversized košili. To doplním buď botaskami nebo koženými polobotkami, záleží na náladě a příležitosti. Najdou se ale také chvíle, kdy sáhnu po velmi odvážných podpatcích.

Který look/kousek vás z GANT x Wrangler kolaborace zaujal nejvíce?
Předně bych chtěla za možnost být součástí této kampaně velmi poděkovat. Značky GANT a Wrangler jsou pro mě, jako pro „koňáka“, velkými oblíbenci.
Když jsem kolekci viděla, mé vnitřní já zajásalo radostí. Kalhoty do širokého zvonu s vysokým pasem jsou jedním z kousků, které velmi ráda nosím. Stejně jako manžestrový materiál a kůže. Celá řada mě tedy velmi zaujala. Pokud bych si ale měla vybrat jeden konkrétní look, jednalo by se právě o ten s hořčicovými manžestráky a světlým svetříkem!

Ať už jste fanoušky rodea či nikoli, tato limitovaná kolekce si vás jistě získá svou originalitou, příběhem i zpracováním.

Přesvědčte se sami!

GANT x Wrangler je právě v prodeji!

ROZHOVORY

Pár, který definuje styl? Karin a Richard Krajčovi!

Dnes pro vás máme exkluzivní rozhovor s jedním z nejcharismatičtějších a nejstylovějších párů současnosti. Richard Krajčo, legendární frontman kapely Kryštof a jeho manželka Karin, režisérka a spisovatelka, se stali ikonami i na poli módy. Jejich jedinečný styl a smysl pro detail z nich činí partnery v životě i v tvorbě. Dnes nahlédneme do jejich světa a zjistíme, co je inspiruje a kam směřují jejich kroky...

Daniel Matoušek: Hvězda české opery

Tento talentovaný český tenorista, se rychle stal jednou z předních osobností české operní scény. Od svého debutu v roce 2014, kdy poprvé zazářil na prknech Národního divadla v Praze, jeho kariéra stoupá strmě vzhůru. Od sezóny 2022/23 je stálým členem Opery Národního divadla, kde exceluje v mnoha významných rolích a my pro vás máme exkluzivní rozhovor!

Za hranicemi gravitace: rozhovor s Petrem Krausem, mistrem světa v bike trialu

Ve světě extrémních sportů existují jedinci, kteří se odvážně vydávají za hranice možností lidského těla a gravitace. Jedním z nich je i Petr Kraus, sportovec, jehož jméno je synonymem pro mistrovské úspěchy v bike trialu. S trojnásobným titulem mistra světa a pětinásobným titulem mistra ČR se stal ikonou tohoto adrenalinem nabitého sportu. Připojte se k nám na cestu do světa nekonečných výzev, kde se gravitace zdá být pouze sugescí...

Architekt Erik Petrus: Zažít vlastní projekt během zemětřesení je silný zážitek

De Residence Pangandaran představuje soubor 24 rodinných řadových domů na indonéské Jávě. Za jejich návrhem stojí mladý český architekt Erik Petrus, pro kterého je typický silný autorský rukopis.

Miluji vynést cokoli, co volá po extravaganze a kontroverzi

Influencerka Kateřina Klinderová alias @Kundosaki propadla značce DIESEL jako mnoho z nás. Kdy se jejich cesty střetly, jak vzpomíná na přehlídku v Miláně a které kousky jsou její nejoblíbenější? V rozhovoru jsme nevynechali ani to, jak se z ní stala influencerka a co si na této roli užívá nejvíce a nejméně.

Architekt Jan Bek "V bytech bude třeba důmyslně řešit každý metr."

Studio BekArch založil architekt Jan Bek v roce 2019. Za pět let praxe ateliéru si kolem sebe vybudoval síť spolupracovníků i příbuzných profesí. Ateliér sousedí s projekční kanceláří, Janův kamarád Stanislav Líkař je majitelem stavební firmy, která realizuje návrhy ateliéru. BekArch ve svých projektech používá především český design, nábytek na míru vyrábějí spřátelení truhláři.