Blog - - Udržtelný rozvoj či otázka budoucnosti? Couple Thinkers se zaměřili nejen na to

Udržtelný rozvoj či otázka budoucnosti? Couple Thinkers se zaměřili nejen na to

Společně s moderátory Craigem a Megan Fergusonovými se GANT vydal na cestu, během které si povídali o tématech, která je vždy zajímala, ale nikdy je neměli možnost prozkoumat – až doposud.

18. července 2018

VERMONT

GANT má za sebou dlouholetou historii zvědavosti a s talkshow Couple Thinkers by se rádi zapojili a zároveň inspirovali jejich zákazníky v souladu s jejich misí „Nikdy se nepřestávejte učit.“

Společně s moderátory Craigem a Megan Fergusonovými se vydali na cestu, během které si budou povídat o tématech, která je vždy zajímala, ale nikdy je neměli možnost je prozkoumat – až doposud.

EPISODA 1: UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Existuje způsob, jak vytvořit udržitelné zásobování potravin, z něhož budou mít prospěch opravdu všichni? Craig a Megan se ptají: „Může skutečné jídlo nakrmit celý svět?“ Osoba, na kterou se obrátí, je Kimbal Musk, který je stejně jako jeho bratr prozíravým vizionářem se skvělým plánem transformace potravinářského průmyslu. Jeho práce pro thekitchencommunity.org a jeho vzdělávací zahrádky pro školy zapojují mladé lidi, a Musk je tak průkopníkem v revolučním přístupu produkce potravin.

EPISODA 2: VESMÍR A BUDOUCNOST

Podívejte se na zprávy – nemluvně o zprávách o počasí – a zaručeně dostanete strach z budoucnosti naší planety. Budeme muset budovat kolonie na Marsu? A pokud ano, Craig a Megan chtějí vědět: „Kdy musíme opustit naši planetu?“ Aby našli odpověď a prozkoumali myšlenku, že jsme všichni jen součástí imaginace inteligentního dospívajícího mimozemšťana, setkají se Craig a Megan s americkým astrofyzikem Neilem deGrasse Tysonem.

EPISODA 3: ZDRAVÍ

Nikdo z nás už nebude mladší. Můžeme však alespoň zpomalit stárnutí? A kdybychom to mohli udělat, mohli bychom vlastně určit, jak dlouho budeme žít, dokud nezemřeme? Craig a Megan se ptají: „Můžeme zastavit stárnutí?“ Mohli bychom ve skutečnosti žít navždy? Což vede k další otázce: Chtěli bychom? Vědkyně Daisy Robintonová zná všechna fakta o zpomalení tikání našich tělesných hodin.

EPISODA 4: PSYCHOLOGIE

Většina psychopatů není jako ti, které vidíte ve filmech. Nejsou to darebáci Alfreda Hitchcocka, kteří třímají nožem v noci ve sprše. Mohou vypadat velmi obyčejně a některé z nich možná i znáte. Což vyvolává otázku: „Můžeme poznat psychopata?“ Osoba, kterou se budeme ptát je Jon Ronson, který napsal knihu o 20-bodovém testu, díky kterému můžeme posoudit, jestli je někdo skutečně psychopat.

EPISODA 5: RENESANČNÍ ČLOVĚK

Craig měl různá zaměstnání: bubeník v punkové kapele, komik, herec, spisovatel, televizní moderátor. Vědět, která práce je pro vás správná, může být těžké. Craig a Megan se rozhodli prozkoumat otázku: „Jak sebrat odvahu a následovat své sny a vize?“

EPISODA 6: PRAVDA

Mobilní telefony a sociální média nám příliš jednoduše umožňují nahlédnout do života ostatních lidí a myslet si, že právě oni odhalili tajemství úspěchu. Neustále se snažíme, abychom toho dosáhli co nejvíce, nemáme však náhodou špatné cíle? Ptáme se Arianny Huffingtonové: „Co je to úspěch?“ Zažila toho hodně – včetně několika selhání – a nyní pracuje s thriveglobal.com, kde vyvíjí nové nápady o tom, jak odložit mobilní telefon, uvolnit se a lépe spát

ROZHOVORY

Na romantické vlně s Gogomanem a Annou Marií Purić

Kdo je obecně větší romantik a jaká je jejich nejvtipnější společná vzpomínka? Nejen to nám ve speciálním valentýnském povídání prozradili Gogoman a Anna Maria Purić. Přesvědčte se, zda se shodovali ve svých odpovědích!

Od růžové Barbie do světa - rozhovor s Františkem Jungvirtem o skle a designu

Na sklonku roku jsme otevřeli Art & Design Pop-up Store u Prašné brány. Mezi vystavujícími autory byl František Jungvirt, talentovaný sklářský výtvarník, designer a malíř skla. Nejen to byl důvod pro náš rozhovor o českém skle, filmu Barbie i úspěchu ve světě designu...

Barbora Miklová: Na influencerství si užívám to, že mohu pracovat, kdy chci a kde chci

Na jaký styl nedá dopustit nebo co má ráda na roli influencerky a naopak? Nejen na to nám odpověděla influencerka a bývalá tenistka Barbora Miklová!

Lod’ mi už několikrát zachránila život…

…říká mořeplavec Tomáš Kůdela, jeden z těch, kteří dosáhli na nejvyšší kapitánské oprávnění na neomezené oceánské plavby. Jeho manželka Martina s Tomášem utíká na loď, kdykoliv mají příležitost - jak říkají, uklidnit se. A to včetně dětí. Inspirujte se…

Šťastnou cestu – k sobě!

Každá cesta má svůj začátek, průběh a možná i konec. Na její konec totiž nemusíme nutně dojít, protože cesta sama se stává cílem a zdrojem poznání sebe i světa kolem nás. Je to naše vize konce cesty, která dává našemu tady a teď smysl a směr.

Terezie Kovalová: Ticho neznám

Violoncellistka Terezie Kovalová se na české scéně pohybuje již několik let a její úspěch stále stoupá. Co vše nám o jejím životě a profesionální cestě v modelingu i hudbě prozradila v rozhovoru?