Blog - - Udržtelný rozvoj či otázka budoucnosti? Couple Thinkers se zaměřili nejen na to

Udržtelný rozvoj či otázka budoucnosti? Couple Thinkers se zaměřili nejen na to

Společně s moderátory Craigem a Megan Fergusonovými se GANT vydal na cestu, během které si povídali o tématech, která je vždy zajímala, ale nikdy je neměli možnost prozkoumat – až doposud.

18. července 2018

VERMONT

GANT má za sebou dlouholetou historii zvědavosti a s talkshow Couple Thinkers by se rádi zapojili a zároveň inspirovali jejich zákazníky v souladu s jejich misí „Nikdy se nepřestávejte učit.“

Společně s moderátory Craigem a Megan Fergusonovými se vydali na cestu, během které si budou povídat o tématech, která je vždy zajímala, ale nikdy je neměli možnost je prozkoumat – až doposud.

EPISODA 1: UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Existuje způsob, jak vytvořit udržitelné zásobování potravin, z něhož budou mít prospěch opravdu všichni? Craig a Megan se ptají: „Může skutečné jídlo nakrmit celý svět?“ Osoba, na kterou se obrátí, je Kimbal Musk, který je stejně jako jeho bratr prozíravým vizionářem se skvělým plánem transformace potravinářského průmyslu. Jeho práce pro thekitchencommunity.org a jeho vzdělávací zahrádky pro školy zapojují mladé lidi, a Musk je tak průkopníkem v revolučním přístupu produkce potravin.

EPISODA 2: VESMÍR A BUDOUCNOST

Podívejte se na zprávy – nemluvně o zprávách o počasí – a zaručeně dostanete strach z budoucnosti naší planety. Budeme muset budovat kolonie na Marsu? A pokud ano, Craig a Megan chtějí vědět: „Kdy musíme opustit naši planetu?“ Aby našli odpověď a prozkoumali myšlenku, že jsme všichni jen součástí imaginace inteligentního dospívajícího mimozemšťana, setkají se Craig a Megan s americkým astrofyzikem Neilem deGrasse Tysonem.

EPISODA 3: ZDRAVÍ

Nikdo z nás už nebude mladší. Můžeme však alespoň zpomalit stárnutí? A kdybychom to mohli udělat, mohli bychom vlastně určit, jak dlouho budeme žít, dokud nezemřeme? Craig a Megan se ptají: „Můžeme zastavit stárnutí?“ Mohli bychom ve skutečnosti žít navždy? Což vede k další otázce: Chtěli bychom? Vědkyně Daisy Robintonová zná všechna fakta o zpomalení tikání našich tělesných hodin.

EPISODA 4: PSYCHOLOGIE

Většina psychopatů není jako ti, které vidíte ve filmech. Nejsou to darebáci Alfreda Hitchcocka, kteří třímají nožem v noci ve sprše. Mohou vypadat velmi obyčejně a některé z nich možná i znáte. Což vyvolává otázku: „Můžeme poznat psychopata?“ Osoba, kterou se budeme ptát je Jon Ronson, který napsal knihu o 20-bodovém testu, díky kterému můžeme posoudit, jestli je někdo skutečně psychopat.

EPISODA 5: RENESANČNÍ ČLOVĚK

Craig měl různá zaměstnání: bubeník v punkové kapele, komik, herec, spisovatel, televizní moderátor. Vědět, která práce je pro vás správná, může být těžké. Craig a Megan se rozhodli prozkoumat otázku: „Jak sebrat odvahu a následovat své sny a vize?“

EPISODA 6: PRAVDA

Mobilní telefony a sociální média nám příliš jednoduše umožňují nahlédnout do života ostatních lidí a myslet si, že právě oni odhalili tajemství úspěchu. Neustále se snažíme, abychom toho dosáhli co nejvíce, nemáme však náhodou špatné cíle? Ptáme se Arianny Huffingtonové: „Co je to úspěch?“ Zažila toho hodně – včetně několika selhání – a nyní pracuje s thriveglobal.com, kde vyvíjí nové nápady o tom, jak odložit mobilní telefon, uvolnit se a lépe spát

ROZHOVORY

Pár, který definuje styl? Karin a Richard Krajčovi!

Dnes pro vás máme exkluzivní rozhovor s jedním z nejcharismatičtějších a nejstylovějších párů současnosti. Richard Krajčo, legendární frontman kapely Kryštof a jeho manželka Karin, režisérka a spisovatelka, se stali ikonami i na poli módy. Jejich jedinečný styl a smysl pro detail z nich činí partnery v životě i v tvorbě. Dnes nahlédneme do jejich světa a zjistíme, co je inspiruje a kam směřují jejich kroky...

Daniel Matoušek: Hvězda české opery

Tento talentovaný český tenorista, se rychle stal jednou z předních osobností české operní scény. Od svého debutu v roce 2014, kdy poprvé zazářil na prknech Národního divadla v Praze, jeho kariéra stoupá strmě vzhůru. Od sezóny 2022/23 je stálým členem Opery Národního divadla, kde exceluje v mnoha významných rolích a my pro vás máme exkluzivní rozhovor!

Za hranicemi gravitace: rozhovor s Petrem Krausem, mistrem světa v bike trialu

Ve světě extrémních sportů existují jedinci, kteří se odvážně vydávají za hranice možností lidského těla a gravitace. Jedním z nich je i Petr Kraus, sportovec, jehož jméno je synonymem pro mistrovské úspěchy v bike trialu. S trojnásobným titulem mistra světa a pětinásobným titulem mistra ČR se stal ikonou tohoto adrenalinem nabitého sportu. Připojte se k nám na cestu do světa nekonečných výzev, kde se gravitace zdá být pouze sugescí...

Architekt Erik Petrus: Zažít vlastní projekt během zemětřesení je silný zážitek

De Residence Pangandaran představuje soubor 24 rodinných řadových domů na indonéské Jávě. Za jejich návrhem stojí mladý český architekt Erik Petrus, pro kterého je typický silný autorský rukopis.

Miluji vynést cokoli, co volá po extravaganze a kontroverzi

Influencerka Kateřina Klinderová alias @Kundosaki propadla značce DIESEL jako mnoho z nás. Kdy se jejich cesty střetly, jak vzpomíná na přehlídku v Miláně a které kousky jsou její nejoblíbenější? V rozhovoru jsme nevynechali ani to, jak se z ní stala influencerka a co si na této roli užívá nejvíce a nejméně.

Architekt Jan Bek "V bytech bude třeba důmyslně řešit každý metr."

Studio BekArch založil architekt Jan Bek v roce 2019. Za pět let praxe ateliéru si kolem sebe vybudoval síť spolupracovníků i příbuzných profesí. Ateliér sousedí s projekční kanceláří, Janův kamarád Stanislav Líkař je majitelem stavební firmy, která realizuje návrhy ateliéru. BekArch ve svých projektech používá především český design, nábytek na míru vyrábějí spřátelení truhláři.